O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: předčasná vánoční nadílka

V nedělních utkáních třetího víkendového kola Compo Praha extraligy smíšených družstev dospělých jako by už osmička týmů slavila Vánoce: zkušenější a kvalitnější celky „nadělovaly“ a outsideři rozbalovali dárečky v podobě jednoznačných debaklů.

SK Prosek Praha – Sokol Meteor Praha Radotín 0:8

Nejhůře z předvánočního víkendu vyšel pražský Prosek. Ten prohrál po duelu s Astrou i své druhé střetnutí s rivalem z metropole. Meteor prakticky ve své sestavě neměl slabinu a v utkání ztratil jediný set: to když Eva Titěrová po sérii chyb v první sadě proti Dianě Pražákové zbytek setu své soupeřce „odevzdala“ - aby ji vzápětí v dalších dvou sadách přehrála chytrou, útočnou rozehrávkou. Ostatní už přispívali svými body jednoznačně: ve dvouhrách si Jan Vondra poradil s Michalem Svobodou, Ivo Stoklas s Petrem Čermákem a Pavel Mečár s Tomášem Krajčou. Bez výraznějších obtíží pak Meteoru „čistou“ výhru zajistily páry Sobota-Rubáš, Titěrová-Kollarová, Drančák-Vondra a Herout-Kollarová. Mezinárodní rozhodčí Michaela Bencová, která zápas řídila z pozice vrchní, tak mohla po slabých dvou hodinkách ocenit nejen místní ochutnávku domácích buchet a koláčů, ale také hladký a rychlý průběh utkání, který umožnil brzký odchod k předvánočním přípravám...

Sokol Veselý Brno Jehnice – Astra ZM Praha 7:1

V utkání Brna proti Astře museli hosté čelit nejen silnému soupeři, ale také rozmanité nepřízni osudu. Museli se obejít bez své singlové jedničky Lukáše Kurze, pro nedostatek automobilů cestovat do moravské metropole autobusem a navíc v noci před utkáním onemocněla jejich dívčí opora Eliška Maixnerová. Jeden bod tak jehničtí automaticky získali skrečí dámské čtyřhry. Astra korigovala drtivou výhrou v mixu, kde její čestný bod získala dvojice Daniel Holec – Tereza Lajdová. Pak už ale zase bodovali výhradně domácí: debly Stanislav Kohoutek – Jakub Bitman a Lukasz Moren – Adam Mendrek. Ve dvouhrách potom Febby Angguni (Tereza Lajdová ale s Indonésankou svedla statečný boj), Jarolím Vícen ve třech setech proti Jakubu Zahrádkovi a body přispěli ještě Adam Mendrek a Petr Koukal.

BaC Esiko Kladno – VSK Slavia TU Liberec 7:1

Liberečtí si mohli na kurtech v Kladně vylepšit pozici před závěrečným soubojem o bytí a nebytí v soutěži, příliš se jim to ale nepovedlo. Vyhráli sice úvodní třísetovou bitvu v mixu, když Ondřej Král s Barborou Bobrovskou porazili domácí elitní dvojici Daniel Skrčený-Monika Erbenová. Jenže pak už nezískali ani jeden bod, a to i přes tři další třísetová dramata. Neuspěli však Peníška s Hobzikem proti páru Skrčený-Severa, Ivana Kubíková proti Martině Vackové ani Adam Hobzik proti Michalu Severovi. Další body pro kladenské už ve dvou sadách získávali Marek Teller výhrou nad Ondřejem Králem, Jaroslav Holeček, který porazil Rostislava Peníšku, a páry Teller-Hošek výhrou nad Slatinským a Šídou, konečně pak i čtyřhra žen Erbenová-Vacková proti Kubíkové a Bobrovské.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Dobruška 8:0

Benátky si po sobotní prohře s rivalem z Brna spravily v domácím prostředí náladu a dalšího tradičního soupeře z Dobrušky pokořili „kanárem“. Také hosté nastoupili v sestavě pouze s jedinou dívkou, a tak měli domácí od začátku výhodu bodového stavu 1:0. Ten ale rychle vylepšovali: Jiří Provazník s Hanou Milisovou vyhráli mix proti Marianu Smrekovi a Šárce Křížkové, v kvalitním a sledovaném deblu Viki Indra Okvana s Janem Fröhlichem překvapivě hladce porazili bratry Kopřivovy, problémy neměli ani Jiří Provazník a Petr Jelínek s dvojicí Zdeněk Sváta – Marian Smrek. Ve dvouhrách z dobrušských nejvíce „kousal“ Ondřej Kopřiva, který podlehl Vikimu Indrovi Okvanovi ve třech setech, dále Kateřina Tomalová porazila Šárku Křížkovou, Petr Jelínek Zdeňka Svátu a v první dvouhře si Jan Fröhlich poradil s Tomášem Kopřivou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS