O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: čtvrtfinále má jasné favority

Zítra čeká extraligu, nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, čtvrtfinále. Postaví se proti sobě celky Dobrušky a Astry ZM Praha, ve druhém utkání pak Meteor A vyzve vlastní rezervu. Benátky a Brno mají zajištěný přímý postup do semifinále play-off.

Sokol Dobruška je doma proti Astře favoritem

Ačkoliv utkání Dobruška – Astra skončilo v základní části remízou, Východočeši budou ve čtvrtfinále play-off jasným favoritem. Zatímco dobrušské družstvo doléčilo většinu zranění a do hry se budou moci naplno zapojit Alžběta Bášová i bratři Tomáš a Ondřej Kopřivovi, tým Astry zůstává beze změn a v posledních kolech základní části trochu hledal formu, o čemž vypovídá i domácí porážka od Meteoru B.

Utkání bude střetnutím reprezentantů a zahraničních posil na straně Dobrušky (za kterou nastupují Slováci Michal Matějka a Marian Smrek, bratři Kopřivové či Alžběta Bášová) s mladým a perspektivním týmem, složeným převážně z odchovanců (mezi hlavní opory Astry patří Eliška Maxinerová, Tereza Lajdová, Lukáš Kurz či Josef Kočí). Pro „sokoly“ bude hrát i domácí prostředí.

BadmintonWeb.cz tipuje: Dobruška v plné sestavě pražského soupeře porazí 6:2. Body ztratí ve dvouhře žen a jedné čtyřhře.

Meteor A versus Meteor B. Dočkáme se znovu překvapení?

Na první pohled jasné utkání mezi dvěma týmy Sokol Meteor Praha Radotín přineslo v základní části obrovské překvapení. Vedoucí družstev Ondřej Lubas velmi sportovně nenasadil žádnou „týmovou režii“ a na kurtech „béčkaři“ zaskočili favorizované áčko. Na druhou stranu – Meteor A byl unaven fyzicky i psychicky z nevydařeného utkání proti Brnu, ve čtvrtfinále play-off bude do souboje vstupovat čerstvý a plný sil.

Mezi hlavní opory Meteoru A patří Pavel Drančák, mistr ČR v deblu, zkušené ženské duo Hana Kollarová – Eva Titěrová či sehraný deblový pár Josef Rubáš – Jaroslav Sobota. Komplikací pro tým může být zranění (zlomená klíční kost) Maxe Korenyho, který dokázal překvapit a získat důležité body. Barvy Meteoru B budou hájit například juniorský mistr ČR Ivo Stoklas (a také druhý z Velké ceny města Plzně), sehraný mixový pár Daniel Skrčený – Monika Erbenová, Jan Jirásek, Marek Teller či Petr Hošek.

BadmintonWeb.cz tipuje: Meteor B oslabenému áčku opět hodně zatopí. I přes absenci Maxe Korenyho je ale větší síla papírově stále na straně Meteru A, který si vybojuje vítězství v nejtěsnějším poměru 5:3.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS