O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

V současné době se připravuješ v dánském Odense, ale máš zkušenost také s tréninky v Malajsii. Jaké vidíš hlavní rozdíly mezi asijským a dánským stylem přípravy?

Myslím, že asijské trénování je pravým opakem toho dánského. Asijské tréninky jsou zaměřené na fyzičku. Vše je o tom vydržet běhat na kurtu a stihnout každý míč. V Dánsku kladou velký důraz na techniku, jak úderů, tak i pohybu po kurtu. A hlavně neběhat víc, než je potřeba, nedělat žádný zbytečný pohyb navíc a víc přemýšlet.

Bylo něco, co tě v Dánsku hodně překvapilo; musela ses třeba přeučovat techniku některých úderů?

Já jsem věděla, že to bude trochu šok přejít z malajského stylu trénování do dánského. V první řadě mě hned trenér začal na kurtu brzdit a říkat mi, že běhám víc, než bych měla, a že tím nadělám víc škody než užitku. Takže jsem byla hodně dlouho nesvá z toho, že nemůžu na kurtu „lítat“, jak jsem byla zvyklá. Techniku úderů, ale i pohybu po kurtu, se přeučuji stále. Stále je co zlepšovat a měnit.

Můžeš čtenářům přiblížit svůj nynější program? Jak vypadají tréninky v akademii a na čem právě pracuješ?

V akademii máme trénování rozdělené na periody o šesti týdnech, ve kterých se zaměřujeme na určitou část kurtu. Minulý týden jsme dokončili hraní na síti a nyní jsme se přesunuli do zadní části kurtu. Trénink je rozdělený na trénování techniky úderu a pohybu po kurtu, posilování a použití ve hře. Dále máme kondiční trénink a trénink pouze na techniku, a to pak mají se mnou trenéři hodně práce. ;)

Jaké zážitky sis odnesla z Denmark Open, turnaje Super Serie, na který jsi se – jak jsi psala na svém webu – vypravila na kole?

Je jich hodně, že bych musela psát na celou stránku. Podrobněji jsem psala na svých stránkách. V rychlosti můžu říct, že bylo skvělé vidět, jak se měnil celý sportovní areál, jak skvěle se najednou hrálo v hale, kde normálně mám problém vidět míček; hrát na tak velkém turnaji je neskutečný zážitek, atmosféra je úplně jiná, jde poznat, že to není nějaký obyčejný turnaj.

V průběhu podzimu ses zúčastnila řady circuitových turnajů. Kde jsi byla nejvíce spokojena s vlastní hrou a výsledkem?

Nejvíce jsem byla spokojená se svou hrou na Islandu proti Natalii Perminové. To jsme hrála opravdu dobře.

Jaké jsou Tvé plány pro závěr roku a začátek roku 2013? Na které turnaje se budeš soustředit především?

Letos se ještě zúčastním turnaje v Irsku a Turecku. Na Vánoce pojedu domů a v novém roce pravděpodobně objedu nějaké turnaje v Dánsku a do ČR přijedu na mistrovství republiky. Zatím stále nemám na 100 % rozhodnuté, kterých mezinárodních turnajů se v novém roce zúčastním.

Na závěr jedna odlehčená otázka: jak si po měsících strávených v Odense tykáš s dánštinou?

Chodím na kurz dánštiny a přestože jsem líná se víc učit, tak něco rozumím a byla bych schopná i něco říct. Ale zatím stále na dánské otázky odpovídám většinou anglicky. Mluvit mimo dánský kurz začnu asi až řeknu 10x za sebou správně "rød grød med fløde", což se správnou dánskou výslovností zní trochu jako by ti nebylo dobře od žaludku. :D

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Kristýna Brunátová: "Každý náskok se dá stáhnout."

Kristýna Brunátová patří k největším talentům českého badmintonu. Dvanáctiletá hráčka pražské Astry už dokázala vyhrát GPA U17 a získat stříbro na MČR U15. Na zvídavé otázky BadmintonWebu odpovídala Týna i hrdý táta Martin. Svůj ...

Lucie Havlová: "Chci si juniorské turnaje ještě užít."

Lucie Havlová je oporou české juniorské reprezentace. Na domácím mezinárodním mistrovství juniorů v Orlové dosáhla plzeňská hráčka na stříbrnou medaili ve dvouhře. Čtěte rozhovor BadmintonWebu a hodnocení trenéra Michala Turoně.

Max Koreny: „Myslím, že už začínám být doma.“

Max Koreny je bez diskuse turnajovým zjevením letošní sezóny. Kanaďan, který trénuje v Hořovicích pod vedením Petra Koukala, předvedl skvělé výkony na individuálních turnajích a stal se oporou pražského Meteoru. Nedávno navíc ...

Filip Budzel: "1 600 schodů byla obrovská výzva."

Absolvoval tři týdny drsné čínské přípravy a po Vánocích ovládl republikový turnaj mladších juniorů. Filip Budzel ze Sokola Klimkovic popisuje pro BadmintonWeb svou čínskou zkušenost a plány do budoucna.

Rozhovor: Mladičká MULTILIGA je stále oblíbenější

Amatérská MULTILIGA bude mít brzo rok. Zeptali jsme se zakladatelů, jak se miminu daří.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS