O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Česká reprezentace: generační obměna mezi ženami

Trenér reprezentačního družstva České republiky Ladislav Vorel oznámil složení širšího kádru národního týmu. Nominace mužů se obešla bez překvapení, mezi ženami chybí některé opory let minulých, které nahradily talentované juniorky. Trenér bude spoléhat zejména na Petra Koukala a Kristínu Ludíkovou.

Ženská část reprezentace omladila

Ženskou reprezentaci tvoří sedm hráček. Jasnou jedničkou mezi nimi je Kristína Ludíková (22), hráčka dánského týmu BK Ikast, který letos ve své zemi postoupil do nejvyšší soutěže. 51. hráčka světového žebříčku je také úřadující mistryní republiky a na vrcholných turnajích už několikrát sehrála třísetové bitvy s hráčkami úzké světové špičky: naposledy na mistrovství světa v Paříži podlehla až v rozhodující sadě jedenácté nasazené Yao Jie z Nizozemska.

Ačkoli je Kristína stále velmi mladá, patří v reprezentaci k nejzkušenějším. Z širšího kádru vypadly dřívější opory Martina Benešová, Hana Milisová či Hana Kollarová, prostor naopak získaly tři hráčky, které patří ještě i do juniorského týmu: Lucie Havlová (17), plzeňská hráčka, která hostuje v kádru extraligového mistra z Brna, Zuzana Pavelková (18), kmenovým oddílem z Přerova, ale stejně jako Lucie momentálně hráčka Brna, a Alžběta Bášová (16), původem hradecká opora extraligového týmu z Dobrušky.

Kádr reprezentace pak doplňuje deblová partnerka Alžběty Šárka Křížková (20), taktéž hráčka Sokola Dobruška, Dominika Koukalová (22), která trénuje v rodných Hořovicích, její působiště pro příští sezónu je zatím neznámou, a Miroslava Vašková (24), jež letos opustila kádr Meteoru Praha a chystá se na zahraniční angažmá.

Mužská reprezentace: mladé pušky a rutinér Vondra

Také mužská reprezentace má poměrně nízký věkový průměr, i když na rozdíl od té ženské není doplněna z juniorských zdrojů. Výjimkou je pouze Jan Vondra (), zkušený rutinér evropských circuitových turnajů a hráč, který je schopen překvapit každého soupeře. Jan působí na Spojích v Praze, v příští sezóně bude hostovat v Brně. Jasnou jedničkou je Petr Koukal (), který se po vydařeném turnaji Bitburger Open posunul už na 38. místo světového žebříčku. Petr hraje v české extralize za Sokol Brno Jehnice, kam letos přestoupil z domovského oddílu BK 93 Hořovice, jde o úřadujícího mistra republiky i vítěze mezinárodního mistrovství.

V párových disciplínách bude reprezentace spoléhat především na výkony Tomáše (23) a Ondřeje Kopřivových (22). Ti jsou jedinými, kdo se u nás čtyřhře věnuje na profesionální úrovni, a propracovali se na aktuální 67. místo světového žebříčku. Zároveň jde o opory extraligového družstva Dobrušky. V reprezentaci jsou ale také přemožitelé "Kopřiva brothers" z dvou posledních finále mistrovství republiky: Jakub Bitman (22) a Pavel Drančák (22). Jakub působí v rakouské nejvyšší soutěži a na mezinárodní scéně se věnuje spíše dvouhře, Pavel je hlavní oporou extraligového družstva Meteoru Praha.

Kádr mužské reprezentace pak doplňují ještě dva vynikající singlisté. Pavel Florián (23) je zástupcem českokrumlovské líhně talentů, jeho slibně se rozvíjející kariéru v minulé sezóně zabrzdilo zranění, ale letos je připraven prodat tvrdou přípravu. Doma ho uvidíme v dresu extraligového týmu Benátek nad Jizerou. Lukáš Zevl (18) byl loni jedničkou v juniorské reprezentaci, letos pokračuje v tvrdém tréninku v Hořovicích. Levoruký singlista loni působil v ligovém týmu Doubravky, letos bude pravděpodobně startovat v zahraniční ligové soutěži.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [15.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS