O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Veteránští mistři: nejvíce titulů získali Angličané

V sobotu 2. října skončilo v irském Dundalku Mistrovství Evropy veteránů. Soutěžili hráči starší 35 let ve všech disciplínách a řadě kategorií podle věku. Česká výprava na medaile nedosáhla, ve finálových zápasech se nejčastěji z titulu šampionů radovali Angličané.

Mistrovství Evropy veteránů: hrají i pětašedesátníci

Více než 500 hráčů se sjelo ve dnech 27. září – 2. října do Dundalku, aby bojovalo o medaile a tituly evropských šampionů. Hrálo se v kategoriích odstupňovaných po 5 letech – od starších 35 let až po nejvyšší kategorii 65+. I pětašedesátníci přitom soutěžili ve dvouhrách, a pavouky jednotlivých disciplín byly zaplněné až po okraj.

Ve finálovém dni bylo v sedmi věkových kategoriích odehráno celkem 35 zápasů o zlaté medaile. Nejúspěšnější byla anglická reprezentace, která si odnesla hned 13 titulů, na záda Angličanům šlapali ještě Dánové s devíti tituly mistrů Evropy. Našim hráčům se na turnaji nepodařilo proniknout do medailových bojů: skončili nejlépe v osmifinále. Více o české účasti na šampionátu čtěte v našem starším článku.

Přehled vítězů Mistrovství Evropy veteránů

Postupně vždy dvouhra mužů, dvouhra žen, čtyřhra mužů, čtyřhra žen a smíšená čtyřhra.

Kategorie 35+: Vladislav Družčenko (Ukrajina), Pernille Stromová (Dánsko), Vladislav Družčenko – Alexandr Ochotný (Ukrajina), Michaela Hukriedová – Stephanie Rubergová (Německo), Nitin a Sarah Panesarovi (Anglie)

Kategorie 40+: Rajeev Bagga (Anglie), Dorota Grzejdaková (Polsko), Jesper Hermansen, Carsten Steenberg (Dánsko), Petya Georgievová (Bulharsko) – Dorota Grzejdaková (Polsko), Nick Pointing – Julie Bradburyová (Anglie)

Kategorie 45+: Michael Watt (Irsko), Jeannette van der Werffová (Nizozemsko), Steve Parry – Norman Wheatley (Anglie), Lode Knudsenová – Jeanette Koldsová (Dánsko), Morten Christensen – Jeanette Koldsová (Dánsko)

Kategorie 50+: Eric Plane (Anglie), Svetlana Zilbermanová Beliasová (Izrael), Darrell Roebuck – Kim Yong (Anglie), Diana Kolevová (Bulharsko) – Svetlana Zilbermanová Beliasová (Izrael), Per Nygaard – Annette Vollertzenová (Dánsko)

Kategorie 55+: Vladimir Koloskov (Rusko), Christine Blacková (Skotsko), Jeppe Jepsen – Per Mikkelsen (Dánsko), Christine Blacková (Skotsko) – Christine Crossleyová (Anglie), Jesper Helledie (Dánsko) – Christine Blacková (Skotsko)

Kategorie 60+: Per Dabelsteen (Dánsko), Jessie Havelaarová (Nizozemsko), Ray Sharp – Brian Wright (Anglie), Susan Elyová – Pam Firthová (Anglie), Brian Wright – Susan Elyová (Anglie)

Kategorie 65+: Harry Shadwick (Anglie), Renate Gabrielová (Německo), Michael Coley – Harry Shadwick (Anglie), Kaya Garbrechtová – Grete Steenbergová (Dánsko), Harry Shadwick – Brenda Andrewová (Anglie)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.10.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Van Zundert Velo – Benátky n. Jiz. 4:3

Nejtěsnější porážku v poměru 3:4 utrpěly ve svém prvním utkání mistrovství Evropy družstev badmintonisté BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. Statečný boj proti favoritovi přinesl tři vyhrané třísetové zápasy, ale klíčový čtvrtý bod ...

Semifinále mistrovství Evropy: Dánsko a Německo vítězí 3:1

Shodným poměrem 3:1 zvítězili ve svých zápasech semifinále mistrovství Evropy smíšených družstev v nizozemském Amsterdamu týmy Dánska a Německa. Ve finále se tak utká velký favorit - Dánové ještě nechyběli v žádném finálovém ...

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...

Mistrovství světa veteránů: Česko má tři želízka v ohni

Krátce po světovém šampionátu dospělých se koná také veteránské mistrovství. Jeho dějištěm je kanadský Vancouver a Česko vysílá za velkou louži trojici svých zástupců: Dianu Pražákovou, Zdeňka Musila a Ladislava Orose.

Mistrovství Evropy: tři tituly pro dánské favority

Ve všech disciplínách byli Dánové prvními nasazenými. Pozici hlavních favoritů však v titul mistrů Evropy proměnili jen třikrát. Ve dvouhře mužů se radoval Marc Zwiebler, v mixu polská dvojice Mateusiak-Ziebová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS