O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

České úspěchy na MS veteránů: všichni hrají o medaili!

Na mistrovství světa hráčů starších 35 let se našim reprezentantům daří výrazně lépe než na MS v Londýně: Diana Pražáková, Zdeněk Musil a Ladislav Oros mají v zítřejším programu všichni šanci vybojovat si medaili.

Diana Pražáková: dosud neporažena

Nejlépe si z našich vede jediná žena: Diana Pražáková, která doposud nepoznala v turnaji hořkost pořážky. Opora proseckého extraligového týmu startuje v kategorii 35+ ve dvouhře a ve smíšené čtyřhře společně se Zdeňkem Musilem. V mixu se české dvojici podařilo překonat v prvním kole dvojici z Japonska, Takashi a Kazumi Kimurovi padli po setech 21:16 17:21 a 21:7. V dnešním druhém kole si pak už o něco jednoznačněji poradili s dvojicí z Indie: Maran Thangavelu a Monica Bhonwalová odešli poraženi 21:5 a 21:16. Ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry čeká dnes Zdeňka a Dianu domácí pár Eric Nilsson – Sian Deng.

Ve dvouhře měla Diana výhodu prvního volného kola. Ve druhém narazila na svou soupeřku z mixu, Kazumi Kimurovou. Vzrůstem menší, avšak šikovnou Japonku porazila za 25 minut 21:19 a 21:14. Dnes ji čeká zápas o medaili s Natalií Golovkinovou z Ukrajiny.

Zdeněk a Ladislav vypadli ve dvouhrách, ale drží se v deblu

Zdeněk Musil je nejzaměstnanějším členem české výpravy: hraje totiž všechny tři disciplíny. Ve dvouhře nejprve vyřadil domácího Johnnyho Pana 21:19 a 21:4, ve druhém kole už ale nestačil na turnajovou dvojku Bernda Schwitzgebela z Německa a podlehl mu 11:21 a 17:21. Až do čtvrtfinále se nicméně prodral i v deblu s Ladislavem Orosem. Společně nejprve v pohodě přehráli španělský pár Adolfo Caballero – Gustavo Lopez 21:4 a 21:7, ve druhém kole pak potvrdili dobrou bilanci českých veteránů proti soupeřům z Indie, když zdolali pár Llingeswara Rao B.V.S.K. - Sanyasi Rao Chintala 21:17 21:12. Dnes je čeká souboj s nasazenými čtyřkami z Japonska, dvojicí Masaharu Ito – Masafumi Yoshikawa.

Ladislav Oros měl ve dvouhře nejprve trochu štěstí, když díky skreči soupeře postoupil z prvního kola. Následně si ale poradil s německým reprezentantem Davidem Fischerem 21:13 a 21:12. Teprve včera jeho účinkování v soutěži ukončil Carsten Loesch – nasazený hráč číslo jedna z Dánska vyhrál 21:6 a 21:13.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Univerziáda: nejlepší tým má Čína, nejvíc titulů Tchaj-wan

Tchaj-wan byl v minulém týdnu dějištěm akademického mistrovství světa v badmintonu. V týmové soutěži se z vítězství radovalo podle očekávání družstvo Číny, v soutěži jednotlivců ale došlo k několika překvapením. Nakonec si ...

Kdo bude předsedou ČBaS? Kandidáti jsou zatím tři

O víkendu se koná volební sněm Českého badmintonového svazu. Rozhodne se na něm, kdo nahradí ve funkci stávajícího předsedu Zdeňka Musila. Svou kandidaturu dopředu oznámila trojice Hana Procházková, Ladislav Vorel, Petr Martinec.

En France: badminton na francouzský způsob

18. mistrovství světa jednotlivců bude ve dnech 23. až 29. srpna 2010 hostit Paříž. Hlavní město Francie je pravidelně dějištěm velkých turnajů v čele s French Open Super Series, na vzestupu je i francouzský badminton jako takový: ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

MČR veteránů: nejúspěšnější hráči SK Prosek Praha

V Liberci se o víkendu konalo mistrovství České republiky veteránů. Hráči starší 35 let se utkali o tituly v kategoriích podle věku. Nejvíce zlatých medailí získali hráči SK Prosek Praha: Jiří Parkán zvítězil hned třikrát, dvě ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS