O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Čeští veteráni zůstali krok pod medailovými stupni

Čtvrteční zápasy čtvrtfinále mistrovství světa veteránů českým reprezentantům nevyšly. Ani jeden ze tří pokusů získat medaili nedopadl pro naše barvy vítězně a Diana Pražáková, Ladislav Oros i Zdeněk Musil tak odjíždějí "pouze" s pátými místy.

Dvě čtvrtfinále Diany a Zdeňka, jedno Ladislava

První se o zisk medaile pokusili Diana a Zdeněk v mixu. Soupeři jim byla domácí dvojice Eric Nilsson – Sian Deng. Úvod zápasu vyšel lépe Kanaďanům, kteří získali první set poměrem 21:16. Ve druhé sadě naši zabojovali a vyhráli napínavou koncovku 23:21. Bohužel však šlo o jediný vyhraný set Čechů v celém čtvrtečním programu: ve třetím už dali Zdeněk a Diana pouze 13 bodů.

Diana se následně pokusila neúspěšně udolat Natalii Golovkinovou z Ukrajiny. Východoevropská soupeřka postoupila do čtvrtfinále pomocí "walkoveru", a tak si čeští fanoušci možná dělali naděje, že by nemusela být herně až tak zdatná – ale prokázala nejen kvalitu, ale i bojovnost. V prvním setu díky ní otočila vývoj zápasu: Diana vedla už 16:11, ale prohrála první sadu 17:21, ve druhé získala ještě o bod méně a vypadla tak tedy i ve dvouhře.

Papírově nejtěžší soupeře pak měli Zdeněk a Ladislav v deblu: čtvrté nasazené z Japonska, dvojici Masaharu Ito – Masafumi Yoshikawa. Ani oni se sice neztratili, uhráli však pouze 18 a 15 bodů, což k vítězství ani v jednom setu nestačilo.

Náš "modrý tým", tříčlenná reprezentace na mistrovství světa veteránů v kanadském Vancouveru, tak odjíždí bez medaile, ale přesto zanechal v pavoucích výraznou stopu a dosáhl na velmi dobré výsledky.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [26.08.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

GPB Most: dvě výhry Dana Skrčeného

Poslední celostátní turnaj dospělých v sezoně hostil v sobotu 30. května Most. Nejlépe se vedlo kladenskému předsedovi Danovi Skrčenému, který vyhrál obě párové disciplíny, singlům vládli Diana Pražáková a Lukáš Holub.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

ME veteránů: bronzové medaile Diany Pražákové a Dany Kykalové

V portugalském Caldas da Rainha probíhalo tento týden mistrovství Evropy veteránských kategorií. Česká reprezentace veze domů bronz ze čtyřhry žen 40+ díky Dianě Pražákové a Daně Kykalové.

MČR veteránů: Diana Pražáková získala tři zlaté

V Liberci proběhlo v sobotu 17. května mistrovství ČR veteránů ve věku nad 35 let. Nejúspěšnější hráčkou se stala Diana Pražáková, jež vyhrála všechny tři disciplíny, po dvou zlatých brali Jiří Parkán, Jiří Provazník a Radek ...

Velká cena Plzně: suverénní Hana Milisová

Turnaj GPA dospělých hostila Plzeň. Výjimečnou bilanci tří vítězství zaznamenala Hana Milisová. Senzací bylo druhé místo mixového páru Hany a Zdeňka Musilových.

MS veteránů: Diana Pražáková skončila na 5. místě

V turecké Ankaře probíhá od pondělí 9. září mistrovství světa veteránů nad 35 let. A česká výprava se v početném poli účastníků neztratila. Nejdále z našich došla ve dvouhře Diana Pražáková, které jen o jediný zápas utekla ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS