O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

  V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Pouze pětičlenná výprava pražského oddílu ve složení Diana Pražáková, Dana Kykalová, Pavel Kubiš, Jiří Parkán a Jiří Mrázek získala unikátní bilanci: všichni hráči si z Liberce odvezli alespoň jednu zlatou medaili. Dvě výhry zaznamenali Pražáková (v párových disciplínách kategorie 35+), Kykalová (ve čtyřhře a mixu) a Parkán (dvouhra a čtyřhra).

Mezi pětatřicetiletými se z dvou vítězství radoval také vesecký Michal Haršanyi, ženskou dvouhru ovládla Ludmila Bášová. Petr Báša bilanci své ženy dokonce překonal - v kategorii 45+ získal první místa ve dvouhře i čtyřhře spolu s Milanem Maixnerem. 

Ale nepřeskakujme - ještě tu je kategorie 40+. Také zde se našli dvojnásobní mistři: Radek Gregor a Ladislav Oros, kteří vyhráli spolu čtyřhru, Radek přidal vítězství v mixu a "Lába" ve dvouhře. 

V kategorii 50+ se hrála pouze dvouhra mužů, kterou nejlépe zvládl Luboš Kunášek. Mezi 55+ dominoval Jiří Parkán, vítěz dvouhry a čtyřhry s Jiřím Mrázkem. V kategoriích 60 a 65+ se pak už hrála pouze dvouhra mužů, jejími vítězi se stali Antoním Lesniak a Pavel Homolka. 

kompletní výsledky republikového šampionátu

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.05.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Veteránští mistři: nejvíce titulů získali Angličané

V sobotu 2. října skončilo v irském Dundalku Mistrovství Evropy veteránů. Soutěžili hráči starší 35 let ve všech disciplínách a řadě kategorií podle věku. Česká výprava na medaile nedosáhla, ve finálových zápasech se nejčastěji z ...

Tomáš Krajča

Trenér II. třídy a absolvent mezinárodního školení Badminton Europe Summer School; hlavní trenér mládeže v oddílu SK Prosek Praha, trenér pražského Regionálního sportovního centra. Naučte se správnou techniku úderů, pohyb po ...

Tipujte na extraligu: víkendové kolo 30.11.-1.2.

O víkendu proběhne další kolo Compo Praha Extraligy smíšených družstev dospělých. Šlágrem kola bude zápas mezi Brnem a Jehnicemi, dále můžeme čekat velké množství zápasů, jež rohodnou o postupujících do play-off.

Tipujte na extraligu: víkend nabídne utkání o 1. místo

Těsně před Vánoci nabídne nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev utkání o první místo mezi dosud suverénními celky Benátek a Brna. V první lize pak vyvrcholí boj o účast v nadstavbové skupině o postup.  

Tipujte na extraligu: v sobotu se hraje čtvrtfinále

Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev dospělých pokračuje tento víkend prvními utkáními play-off. Své síly v nich změří dva pražské celky Meteor a Astra, druhé čtvrtfinále pak proti sobě postaví USK Plzeň a Kladno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS