O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Češi na ME vzali Dánům bod a končí devátí

Česká reprezentace prožila úspěšné mistrovství Evropy smíšených družstev. V nizozemském hlavním městě Amsterdamu dokázala i oslabená sestava porazit Itálii a Izrael, v závěrečném utkání jsme pak vzali alespoň jeden bod favoritům z Dánska. Český tým tak končí na devátém místě.

Česko – Itálie 4:1: rozhodly zvládnuté koncovky

V úterý 15. února nastoupili Češi od 14 hodin proti Itálii. Naše družstvo bylo mírným favoritem, ale o výhru jsme museli pořádně bojovat. V úvodním mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová podlehli na tři sety páru Traina – Allegriniová. Vzápětí ale na 1:1 vyrovnal Tomáš Kopřiva, který se ve dvouhře proti Rosariu Maddalonimu prokázal jako mistr stahování náskoku. Následovaly dvě velké bitvy, které definitivně rozhodly o českém vítězství: Kristína Ludíková porazila Agnese Allegriniovou 22:20 ve třetím setu, a rozhodující sadu poměrem 21:16 zvládli také Pavel Drančák s Jakubem Bitmanem. Čerství mistři republiky zdolali pár Maddaloni – Traina a zvýšili na 3:1. V závěru už v klidu a ve dvou setech zvítězily Alžběta Bášová a Kristína Ludíková nad dvojicí Deluegová – Tomiová.

Česko – Izrael 5:0: dobrý výkon Tomáše Kopřivy

Ve středečním večerním utkání se český tým od 19 hodin postavil proti Izraeli. V sestavě došlo k jediné změně – ve čtyřhře dívek dostala místo Ludíkové příležitost Lucie Havlová. Úspěšným otevřením z českého pohledu byla dvouhra mužů. Tomáš Kopřiva porazil Mishu Zilbermana 21:19 a 21:18 – proti kvalitnímu soupeři prokázal zejména ledový klid v koncovce a opět ukázal i návrat z nepříznivého stavu: ve druhém setu vedl Zilberman už 17:13, ale nebylo mu to nic platné. Další body přišly po suverénních výkonech: Kristína Ludíková nedala šanci Alině Pugachové, Jakub Bitman s Pavlem Drančákem si pohlídali vítězství nad dvojicí Bass – Chislov, Alžběta Bášová s Lucií Havlovou doslova "naložily" dvojici Katzová – Romanová 21:8 a 21:2. V závěrečném zápasu Izraelci ještě zabojovali o korekci skóre, ale když Jakub Bitman a Alžběta Bášová zvládli rozhodující set proti páru Zilberman – Pugachová poměrem 21:19, bylo rozhodnuto – Češi dali Izraelcům "kanára".

Česko – Dánsko 1:4: konkurenceschopná byla jen Ludíková

Proti Dánsku jsme bojovali o vítězství ve skupině a postup do čtvrtfinále. To by byl ale výsledek z říše snů: Dánové jsou největšími favority šampionátu a mohli si proti našim dovolit nenasadit své největší hvězdy. Naši bojovali, ale soupeři byli přesto výrazně kvalitnější. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v úvodním mixu podlehli páru Bonde – Pedersenová, Tomáš Kopřiva nestačil na Hanse-Christiana Vittnghuse. Za stavu 0:2 odmítla porážku Kristína Ludíková. Možná i proto, že v Dánsku od začátku sezóny úspěšně hraje nejvyšší ligovou soutěž, se nezalekla Kariny Jorgensenové a po bezmála hodinovém boji ji porazila 21:17 20:22 a 21:19. Další body už bohužel naši nepřidali. Jakub Bitman a Pavel Drančák prohráli s dvojicí Bonde – Kristiansen a Alžběta Bášová s Lucií Havlovou podlehly Rytter – Juhlové a Ropkeové.

Češi ale přesto mohou být s turnajem spokojeni. Celkově naše reprezentace obsadila deváté místo a dokázala se dostat na druhé místo skupiny i bez některých klíčových hráčů, zejména v mužské části týmu. Kristína Ludíková pak potvrdila, že je schopná hrát i se špičkovými hráčkami vyrovnané partie a byla jedinou, kdo bodoval i proti Dánsku.

Dnes jsou v Amsterdamu na programu zápasy čtvrtfinále, o víkendu pak turnaj vyvrcholí zápasy o medaile. Domácí může jen mrzet, že kvůli sporům o sponzorské smlouvy nemohou startovat jejich nejlepší hráči jako Eric Pang, Dicky Palyama, Yao Jie a Judith Meulendijksová. Nizozemci sice přesto dokázali vyhrát skupinu, ale stěží budou moci bojovat proti Rusům.

Složení čtvrtfinálových dvojic:

Dánsko – Polsko
Anglie – Bulharsko
Nizozemsko – Rusko
Francie – Německo

Aktuální výsledky z turnaje sledujte na tournamentsoftware.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Mistrovství Evropy družstev: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam BadmintonEurope.tv, která přinesla přenos finálového utkání ME družstev mezi Dánskem a Německem – čtyři utkání té nejlepší evropské i světové úrovně.

Videoohlédnutí za 50. MČR dospělých

Než se naplno rozjedou boje 51. domácího šampionátu, připomeňme si ještě na videozáznamech jubilejní 50. ročník. V radotínské sportovní hale se z titulů radovali Petr Koukal, Kristína Ludíková, Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou a ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS