O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Turkiye International: předvánoční korejská párty

Krátce před vánočními svátky proběhlo mezinárodní mistrovství Turecka. Turnaji výrazně dominovali hosté z Korey, kteří si odnesli hned tři z pěti zlatých a řadu dalších medailí.

Česká stopa: dva singlisté skončili v prvním kole

Z českých hráčů se tureckého turnaje zúčastnili pouze dva: Jan Fröhlich a Zuzana Pavelková. Zuzana se jako nasazená jednička kvalifikace po odhlášení některých hráček posunula do hlavní soutěže. V ní si ale vedla špatně: za dvacet minut podlehla švýcarské badmintonistce Nicole Schallerové dvakrát 8:21 a s turnajem se tak rozloučila. To Jan svedl statečný souboj s Christianem Lindem Thomsenem. S dánským hráčem měl sice aktivní zápasovou bilanci, ale předchozí vzájemné duely se odehrály už před několika lety. Tentokrát se po setech 13:21 21:12 a 21:18 radoval soupeř.

Korejci získali tři zlaté medaile

Na výsledkové listině s přehledem medailových umístění se nejčastěji objevovala právě korejská vlajka. Asijští hostí tureckého turnaje vyhráli díky Hong Ji Hoonovi dvouhru mužů, dvojice Kim Jung Ki – Kim Sa Rang získala zlato ve čtyřhře mužů a Cho Gun Woo s Yoo Hyun Young zvítězili v mixu. Jedno vítězství zásluhou dámské čtyřhry putovalo do Německa, jedno pak díky Petye Nedělčevové do Bulharska. Domáci Turci se museli obejít bez medailového zisku.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Cho Gun Woo, Yoo Hyun Young - Kim Sa Rang, Lee So Hee (všichni Korea) 23:25 21:9 21:19
dvouhra žen: Petya Nedělčevová (Bulharsko) – Anne Haldová Jensenová (Řecko) scr.
dvouhra mužů: Hong Ji Hoon (Korea) – Tan Chun Seang (Malajsie) 22:24 21:12 21:16
čtyřhra žen: Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) – Choi A Reum, Yoo Hyun Young (Korea) 21:18 18:21 24:22
čtyřhra mužů: Kim Ki Jung, Kim Sa Rang - Cho Gun Woo, Shin Baek Cheol (všichni Korea) 21:17 16:21 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

All England: druhý den ve znamení čínské režie

Čínská reprezentace si zahrává s důvěrou diváků a rozhodčích – tak jako v minulosti i ve druhém kole All England Open předvedli Číňané do očí bijící příklad týmové režie. Úspěšný osmifinálový den zažili Němci, Marc Zwiebler ...

All England: německá vzpoura pokračuje

Čtvrtfinálový den All England Open přinesl konec Petera Gadeho, naopak pokračuje „vzpoura“ německých badmintonistů: Marc Zwiebler i Michael Fuchs s Birgit Michelsovou zdolali favorizované soupeře a postoupili do semifinále.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS