O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Turkiye International: předvánoční korejská párty

Krátce před vánočními svátky proběhlo mezinárodní mistrovství Turecka. Turnaji výrazně dominovali hosté z Korey, kteří si odnesli hned tři z pěti zlatých a řadu dalších medailí.

Česká stopa: dva singlisté skončili v prvním kole

Z českých hráčů se tureckého turnaje zúčastnili pouze dva: Jan Fröhlich a Zuzana Pavelková. Zuzana se jako nasazená jednička kvalifikace po odhlášení některých hráček posunula do hlavní soutěže. V ní si ale vedla špatně: za dvacet minut podlehla švýcarské badmintonistce Nicole Schallerové dvakrát 8:21 a s turnajem se tak rozloučila. To Jan svedl statečný souboj s Christianem Lindem Thomsenem. S dánským hráčem měl sice aktivní zápasovou bilanci, ale předchozí vzájemné duely se odehrály už před několika lety. Tentokrát se po setech 13:21 21:12 a 21:18 radoval soupeř.

Korejci získali tři zlaté medaile

Na výsledkové listině s přehledem medailových umístění se nejčastěji objevovala právě korejská vlajka. Asijští hostí tureckého turnaje vyhráli díky Hong Ji Hoonovi dvouhru mužů, dvojice Kim Jung Ki – Kim Sa Rang získala zlato ve čtyřhře mužů a Cho Gun Woo s Yoo Hyun Young zvítězili v mixu. Jedno vítězství zásluhou dámské čtyřhry putovalo do Německa, jedno pak díky Petye Nedělčevové do Bulharska. Domáci Turci se museli obejít bez medailového zisku.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Cho Gun Woo, Yoo Hyun Young - Kim Sa Rang, Lee So Hee (všichni Korea) 23:25 21:9 21:19
dvouhra žen: Petya Nedělčevová (Bulharsko) – Anne Haldová Jensenová (Řecko) scr.
dvouhra mužů: Hong Ji Hoon (Korea) – Tan Chun Seang (Malajsie) 22:24 21:12 21:16
čtyřhra žen: Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) – Choi A Reum, Yoo Hyun Young (Korea) 21:18 18:21 24:22
čtyřhra mužů: Kim Ki Jung, Kim Sa Rang - Cho Gun Woo, Shin Baek Cheol (všichni Korea) 21:17 16:21 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

US Open: Lee Chong Wei vyhrál první turnaj po návratu na světovou scénu

Turnaj US Open letos nepřinesl velký úspěch českým barvám; naši reprezentanti vypadli už v prvních kolech. Z výhry v singlu se radoval poprvé od návratu na kurty po dopingové kauze Lee Chong Wei, který ve finále udolal Hanse ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS