O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Turkiye International: předvánoční korejská párty

Krátce před vánočními svátky proběhlo mezinárodní mistrovství Turecka. Turnaji výrazně dominovali hosté z Korey, kteří si odnesli hned tři z pěti zlatých a řadu dalších medailí.

Česká stopa: dva singlisté skončili v prvním kole

Z českých hráčů se tureckého turnaje zúčastnili pouze dva: Jan Fröhlich a Zuzana Pavelková. Zuzana se jako nasazená jednička kvalifikace po odhlášení některých hráček posunula do hlavní soutěže. V ní si ale vedla špatně: za dvacet minut podlehla švýcarské badmintonistce Nicole Schallerové dvakrát 8:21 a s turnajem se tak rozloučila. To Jan svedl statečný souboj s Christianem Lindem Thomsenem. S dánským hráčem měl sice aktivní zápasovou bilanci, ale předchozí vzájemné duely se odehrály už před několika lety. Tentokrát se po setech 13:21 21:12 a 21:18 radoval soupeř.

Korejci získali tři zlaté medaile

Na výsledkové listině s přehledem medailových umístění se nejčastěji objevovala právě korejská vlajka. Asijští hostí tureckého turnaje vyhráli díky Hong Ji Hoonovi dvouhru mužů, dvojice Kim Jung Ki – Kim Sa Rang získala zlato ve čtyřhře mužů a Cho Gun Woo s Yoo Hyun Young zvítězili v mixu. Jedno vítězství zásluhou dámské čtyřhry putovalo do Německa, jedno pak díky Petye Nedělčevové do Bulharska. Domáci Turci se museli obejít bez medailového zisku.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Cho Gun Woo, Yoo Hyun Young - Kim Sa Rang, Lee So Hee (všichni Korea) 23:25 21:9 21:19
dvouhra žen: Petya Nedělčevová (Bulharsko) – Anne Haldová Jensenová (Řecko) scr.
dvouhra mužů: Hong Ji Hoon (Korea) – Tan Chun Seang (Malajsie) 22:24 21:12 21:16
čtyřhra žen: Sandra Marinellová, Birgit Michelsová (Německo) – Choi A Reum, Yoo Hyun Young (Korea) 21:18 18:21 24:22
čtyřhra mužů: Kim Ki Jung, Kim Sa Rang - Cho Gun Woo, Shin Baek Cheol (všichni Korea) 21:17 16:21 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.12.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.

Skotské mezinárodní mistrovství ovládly anglické páry

Angličané se ukázali být bezkonkurenčními páraři na mezinárodním mistrovství Skotska, které se konalo ve dnech 24.-28. listopadu. Zlato ve čtyřhře mužů získali Marcus Ellis a Peter Mills, čtyřhru žen ovládly Jenny Wallworková a ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS