O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Pohár Badmintonové akademie: dvě zlaté Dominiky Kurzové a Petra Jelínka

Most hostil o víkendu 14.-15. února republikový turnaj GPB dospělých. V Poháru akademie nejlépe uspěli Dominika Kurzová a Petr Jelínek, kteří zvítězili ve dvou disciplínách. Domácím udělala radost výhra Bedřicha Valenty a páru Veronika Koldová-Valerie Ondrášková.

Ve dvouhře mužů vstupoval Valenta do soutěže jako nasazená jednička a i přes dílčí obtíže dokázal svou úlohu naplnit. Už v prvním kole se pořádně nadřel na výhru nad Markem Tellerem, těsnou koncovku musel zachraňovat i ve druhém kole se Steffenem Grunertem a čtvrtfinále proti Davidu Pokornému vyhrál až na tři sety. Ve finále si však Bedřich Valenta poradil s Jakubem Zahrádkou "bezpečně" 21:17 a 21:15, a udělal tak radost domácímu, pořadatelskému klubu Super Stars Most.

K Valentovi se zlatým úspěchem připojily také Veronika Koldová a Valerie Ondrášková. I "V+V" vstupovaly do turnaje jako nasazené jedničky, a po výhrách nad páry Fridrichová-Matějková, Nesvedová-Phamová a ve finále i nad Zuzanou Klusoňovou a Terezou Lajdovou se mohly radovat z druhého mosteckého vítězství.

Párovým disciplínám s mužskou účastí dominoval Petr Jelínek. Ve čtyřhře mužů spolu s Petrem Hoškem byli výraznými papírovými favority a také to potvrdili, když dokázali vyhrát beze ztráty setu. Ve finále jim byli soupeři Josef Kočí a Přemysl Voráč, dosáhli na 20 a 10 bodů. Jelínek pak přidal výhru i ve smíšené čtyřhře společně s Dominikou Kurzovou, nejzajímavějším zápasem v této disciplíně pak bylo finále proti domácímu páru Bedřich Valenta – Veronika Koldová; Jelínek s Kurzovou nakonec vyhráli 19:21 21:14 a 21:15.

Dominika Kurzová pak ještě doplnila "double" výhrou ve dvouhře žen, kde si postupně poradila s Victorií Belyaevou, Valerií Ondráškovou, Terezou Lajdovou a ve finále i s Janou Panochovou. Stříbrná medaile byla ale velkým úspěchem i pro mosteckou juniorku, stejně tak jako třetí místo teprve patnáctileté Veroniky Dobiášové.

Kompletní výsledky: Tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Irish Future Series: Veronika Koldová ve druhém kole

Mezinárodního mistrovství Irska se zúčastnila z českých hráčů pouze Veronika Koldová. Mostecká badmintonistka se úspěšně probojovala z kvalifikace do hlavní soutěže, kde dosáhla na účast mezi nejlepšími 16.

Hungarian Junior: na "korejském přeboru" se našim moc nedařilo

Mezinárodní mistrovství juniorů v Maďarsku se stalo prakticky "korejským přeborem" – zástupci asijské velmoci si rozebrali většinu medailí. Našim reprezentantům se příliš nedařilo, nejlépe si vedli Adam Mendrek a Michal Světnička ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS