O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MMČR: Kristína Gavnholt bronzová, vítězili Britové

Na mezinárodním mistrovství ČR v Brně získali čeští hráči jedno medailové umístění: Kristína Gavnholt v semifinále podlehla pozdější vítězce Kirsty Gilmourové ze Skotska. Turnaji dominovali badmintonisté z Anglie a Skotska.

Češi v akci: nadějné výkony a dobré výsledky

Při velmi dobrém obsazení turnaje Thwack Czech International drželo publikum v brněnské městké hale ve Vodově ulici palce především našim předním singlistům. Nejdále to dotáhla Kristína Gavnholt. Do turnaje vstupovala jako nasazená jednička a otevřela jej hladkými výhrami nad Thamarou Petersovou z Nizozemska a Natalií Voytsekhovou z Ukrajiny. Dvě zvládnuté koncovky proti Sarah Milneové z Anglie posunuly "Kiku" už do semifinále. V něm narazila na kondičně a zejména silově skvěle připravenou Kirsty Gilmourovou ze Skotska. Vyrovnaný duel rozhodla až koncovka třetí sady, v níž byla úspěšnější Skotka poměrem 21:19. Další české hráčky si vedly o něco hůře: Lucie Černá skončila v prvním kole po prohře s Marií Ulitinovou z Ukrajiny, Zuzana Pavelková podlehla Lene Clausenové z Dánska. Naopak Kateřina Tomalová si s dánskou soupeřkou Josephine Van Zaaneovou poradila a vypadla tak až mezi šestnácti nejlepšími. Její přemožitelkou nebyl nikdo jiný, než právě Kirsty Gilmourová...

Dobrými výkony v prvním turnajovém dni namlsali brněnské publikum také čeští muži. Přes první kolo se dostal Jan Fröhlich, který porazil nasazeného Dána Christiana Linda Thomsena. V šestnáctce už ale nenašel recept na hru Tobyho Pentyho z Anglie. Na těžký los doplatil Pavel Florian, který podlehl Ville Langovi, turnajové dvojce. Už v prvních kolech se loučili také Jakub Bitman a Milan Ludík po porážkách od Valerije Atrašenkova a Joshuy Greena. Milana alespoň ve svém druhém zápase pomstil Petr Koukal. Ten si nejprve poradil s oddílovým kolegou Jarolímem Vícenem a pak přehrál i anglického kvalifikanta Greena. Ve čtvrtfinále ho měl podle papírových předpokladů čekat náročný souboj s Przemyslawem Wachou. Favorizovaný Polák ale vzdal už své první kolo Wraberovi z Rakouska... a ten vzápětí nestačil na Flemminga Quacha z Dánska. Místo Wachy se tak Koukal dočkal "Quachy" – proti kterému však uhrál jen 17 a 9 bodů a z turnajem se tak rozloušil mezi osmi nejlepšími.

V párových disciplínách Češi výraznější medailové ambice neměli. Neúspěšné byly čtyři pokusy o výhru v mužské čtyřhře. Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou dostali lekci ostrovního deblu od Marcuse Ellise a Paula Van Rietveldeho, Adam Mendrek a Michal Světnička, věkem stále junioři, sympaticky vzdorovali ukrajinské dvojici Genadij Natarov-Artem Pochtarev. Výhodu volného prvního kola v postup do osmičky nevyužili Pavel Drančák s Jiřím Provazníkem po prohře s anglickou dvojicí Peter Briggs-Harley Tower, ani Petr Jelínek s Vikim Indrou Okvanou, kteří prohráli s dalším anglickým párem Gary Fox-Ben Stawski.

Mezi ženami hájili barvy trikolory jen tři páry. Lucie Černá se Zuzanou Pavelkovou podlehly v prvním kole dánské dvojici Julie Davidsenová-Isabella Nielsenová těsně, 19:21 ve třetím setu. Alžběta Bášová s belgickou spoluhráčkou Debbie Jasensovou sehrála vyrovnaný, ale nešťastný duel s francouzskou dvojicí Lorraine Baumannová-Lea Palermová (17:21 ve třetím setu) – tytéž hráčky o kolo dál vyřadily i čtvrté nasazené, úřadující mistryně ČR Šárku Křížkovou a Kateřinu Tomalovou.

V mixu se pak do soutěže dostal jediný český pár: Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ti bojovali v prvním kole na tři sety proti běloruské dvojici Alexej Konakh – Alesia Zaitsavová, které nakonec podlehli 18:21 v rozhodující sadě.

Finálový den: krásná dvouhra žen, kvalitní páry

Nedělní program v 10 hodin otevřelo finále dvouhry žen. Parádní zápas mezi Kirsty Gilmourovou ze Skotska a Sashinou Vignesovou-Varanovou byl soubojem silové, agresivní hry skotské hráčky a jemnější, techničtější francouzské rozehrávky. V rozhodující sadě Gilmourová po přestávce v 11 bodech přitlačila a svou soupeřku doslova "přestřílela". Diváci ale viděli řadu pěkných výměn a nadstandardně rychlou i přesnou hru obou hráček.

Následující finále smíšené čtyřhry bylo čistě anglickou záležitostí. Chris Langridge s Heather Olverovou jeji brilantně otevřeli a vypracovali si výrazný náskok. Marcus Ellis s Gabrielle Whiteovou ovšem ve druhé polovině začali mocně dotahovat. První jmenovaná dvojice nakonec zvládla těsnou koncovku poměrem 22:20 – a navíc Marcus Ellis zaplatil zvýšené úsilí zraněním ramene, pro které musel druhý set za stavu 6:7 z pohledu Langridge s Olverovou vzdát.

I přes skreč bylo finále mixu delší záležitostí, než čistě dánský zápas o zlato ve dvouhře mužů. Joachim Persson v něm doslova vyškolil za pouhých 26 minut svého týmového kolegu Kima Bruuna, kterému nepomohlo ani zdržování při podání (odpískané v jednom případě i servisovým rozhodčím). Mladší Dán odešel poražen 11:21 a 10:21.

Ve finále čtyřhry žen se proti sobě postavily dvě hráčky, které měly možnost získat druhé brněnské zlato: Kirsty Gilmourová společně s Jillie Cooperovou na jedné straně, na druhé pak Heather Olverová spolu s Kate Robertshawovou. V anglicko-skotské bitvě se vedení zprvu přelévalo z jedné strany na druhou, v závěru první sady si Olverová s Robertshawovou pohlídaly vedení a zvítězily 21:16. Také ve druhém setu si držel anglický pár vedení, Skotky se navíc nechaly rozhodit sporným rozhodnutím čárového sudího i nedisciplinovanou divačkou, která je fotografovala s bleskem. Dva auty za stavu 19:15 pak ukončily čtvrté finálové utkání a zajistily Heather Olverové titul nejúspěšnější hráčky turnaje.

V posledním finálovém zápasu mohl svou mixovou partnerku napodobit Chris Langridge, který spolu s Peterem Millsem čelil anglickým reprezentačním kolegům Peteru Briggsovi a Harley Towerovi. A nenechal se zahanbit. Dvojice v černých dresech v prvním setu zkušeně držela na uzdě své mladší reprezentační kolegy, kteří zvolili bílou kombinaci. Po výhře 21:14 byl Langridge jediný set od "doublu". Ve druhé sadě Briggs a Tower kousali více. Ještě po přestávce v 11 bodech si drželi mírné vedení, ale od stavu 16:16 už bodovali pouze Langridge a Mills a definitivně tak stvrdili anglickou nadvládu párovým disciplínám i šťastný den páru Langridge-Olverová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra žen: Kirsty Gilmourová (Skotsko) – Sashina Vignesová-Waranová (Francie) 21:18 10:21 21:13
smíšená čtyřhra: Chris Langridge, Heather Olverová - Marcus Ellis, Gabrielle Whiteová (všichni Anglie) 22:20 6:7 scr.
dvouhra mužů: Joachim Persson - Kim Bruun (oba Dánsko) 21:11 21:10
čtyřhra žen: Heather Olverová, Kate Robertshawová (Anglie) – Kirsty Gilmourová, Jillie Cooperová (Skotsko) 21:16 21:15
čtyřhra mužů: Chris Langridge, Peter Mills - Peter Briggs, Harley Tower (všichni Anglie) 21:14 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [30.09.2012]

Diskuze k článku

02.10.2012 09:00
Tomáš Hájek
možná lépe takhle, omlouvám se. http://www.demotix.com/news/1489391/british-women-players-defeated-scottish-badminton-rival-brno#media-1489359 http://www.demotix.com/news/1489286/mixed-doubles-brno-dominated-chris-langridge-and-heather-olver#media-1489265 http://www.demotix.com/news/1489345/persson-winner-mens-singles-badminton-brno#media-1489314 http://www.demotix.com/news/1489255/gilmour-wins-thwack-czech-international-2012-womens-single#media-1489222 http://www.demotix.com/news/1482638/qualification-czech-republic-championship-badminton#media-1482519
02.10.2012 08:59
Tomáš Hájek
Kdbyste se chtěli podívat ně anějé fotky z nedělního brněnského finále tak jsou zde. http://www.demotix.com/news/1489391/british-women-players-defeated-scottish-badminton-rival-brno#media-1489359 http://www.demotix.com/news/1489286/mixed-doubles-brno-dominated-chris-langridge-and-heather-olver#media-1489265 http://www.demotix.com/news/1489345/persson-winner-mens-singles-badminton-brno#media-1489314 http://www.demotix.com/news/1489255/gilmour-wins-thwack-czech-international-2012-womens-single#media-1489222 http://www.demotix.com/news/1482638/qualification-czech-republic-championship-badminton#media-1482519

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS