O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: Češi zdolali Švýcarsko a Slovinsko, nestačili na Anglii

V dobré formě se v evropské fázi Thomas Cupu v nizozemském Amsterdamu předvedli také čeští muži. Ve skupině dokázali zdolat dva soupeře a podlehli pouze nasazené Anglii.

Česko – Slovinsko 5:0

V utkání byli naši jasnými favority, na úvod turnaje si připsali pohodlné vítězství 5:0. Největší boj svedl Petr Koukal na jedničce s Izokem Utrošou – soupeře ukrotil až v nastavení rozhodující sady. Naši další singlisté Jan Fröhlich a Milan Ludík si vedli suverénněji a nepovolili protivníkům ani set, vítězství na „kanára“ pak upravily debly poskládané zčásti ze singlistů: dvojice Fröhlich-Ludík byla čistě reprezentačním experimentem, pár Bitman-Koukal spolu už nastoupil v české extralize.

1. dvouhra: Petr Koukal - Iztok Utroša 17:21 21:18 22:20
2. dvouhra: Jan Fröhlich - Luka Petrič 21:16 21:17
3. dvouhra: Milan Ludík - Matevž Bajuk 21:17 21:15
1. čtyřhra: Jan Fröhlich, Milan Ludík - Luka Petrič, Iztok Utroša 21:17 21:11
2. čtyřhra: Jakub Bitman, Petr Koukal - Matevž Bajuk, Aleš Murn 21:17 21:14

Česko – Švýcarsko 3:2

Předpokládaný zápas o druhé místo ve skupině byl skutečně vyrovnanou bitvou, kterou rozhodovala až závěrečná druhá čtyřhra. Nejprve Petr Koukal ukázal, že se v posledních dnech opět trochu trápí, a jednoznačně podlehl švýcarské jedničce Boesigerovi. Další dva singlisté ale získali vedení zpátky na českou stranu: bodoval Jan Fröhlich proti Heinigerovi i Milan Ludík proti Blondelovi. Už první čtyřhra přinesla třísetové drama, bohužel se špatným koncem pro naši dvojici Bitman-Koukal. Ale druhý debl Fröhlich-Ludík zase naši bilanci třetích setů srovnal a rozhodl o nejtěsnější výhře nad Švýcarskem v poměru 3:2.

1. dvouhra: Petr Koukal - Christian Boesiger 9:21 9:21
2. dvouhra: Jan Fröhlich - Christoph Heiniger 21:14 21:10
3. dvouhra: Milan Ludík - Nicolas Blondel 21:8 22:20
2. čtyřhra: Jakub Bitman, Petr Koukal - Thomas Heiniger, Florian Schmid 10:21 21:17 17:21
1. čtyřhra: Jan Fröhlich, Milan Ludík - Anthony Dumartheray, Gilles Tripet 21:14 17:21 21:16

Česko – Anglie 0:5

Ačkoliv je výsledek utkání s hlavním favoritem skupiny jednoznačný, naši muži se poprali a zanechali na kurtech dobrý dojem. Na jedničce tentokrát nastoupil Jan Fröhlich a nečekaně sebral Rajivu Ousephovi set! Bohužel, anglický favorit si v ostatních dvou sadách udržel výrazný náskok. Na dvojce Jakub Bitman vydržel vzdorovat Carlu Baxterovi pouze první set. Milan Ludík ale s Benem Beckmanem sehrál pěkný zápas na tři sety – bohužel pro naše barvy opět neúspěšný. Ve čtyřhrách došlo na střet českých singlistů s anglickými sehranými páry, které se na debla specializují. Výsledek pak dopadl podle očekávání.

1. dvouhra: Jan Fröhlich - Rajiv Ouseph 9:21 21:18 7:21
2. dvouhra: Jakub Bitman - Carl Baxter 17:21 7:21
3. dvouhra: Milan Ludík - Ben Beckman 22:20 15:21 13:21
2. čtyřhra: Jakub Bitman, Petr Koukal - Chris Landridge, Peter Mills 12:21 14:21
1. čtyřhra: Jan Fröhlich, Milan Ludík - Chris Adcock, Andrew Ellis 11:21 8:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS