O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U19: dva tituly Moniky Světničkové a Michala Hubáčka

Český Krumlov hostil týden po dospěláckém šampionátu MČR juniorů. Nejúspěšnějšími se ziskem dvou titulů stali Michal Hubáček a Monika Světničková.

Společně dokázali Michal s Monikou ovládnout smíšenou čtyřhru. Klíčem ke zlatým medailím bylo pro druhý nasazený pár především zdolání sehrané klimkovické dvojice Jan Somerlík – Dominika Budzelová po třech setech v sobotním večerním semifinále. Ve finále Hubáčka a Světničkovou vyzvali Ondřej Klimeš a Magdalena Lajdová, celý zápas ale byli převážně v obraně a výsledek 21:14 a 21:13 přiřkl zlaté medaile dvojici "M+M."

Monika Světničková přidala k mixovému titulu ještě velmi cennou výhru ve vyrovnané soutěži singlu dívek. V semifinále dokázala ve třech setech porazit turnajovou jedničku Magdalenu Lajdovou. Ve spodní polovině pavouka se k medailím prosadily dvě nenasazené hráčky: Berta Ausbergerová a Tereza Švábíková, patnácti, respektive čtrnáctileté hráčky si poradily s favorizovanými soupeřkami. Ve vzájemném souboji byla lepší Švábíková. I ve finále dělala její rychlá a dynamická hra Světničkové velké problémy. Po výsledku 21:9 11:21 a 21:18 se však z titulu radovala brněnská svěřenka trenéra Standy Kohoutka.

Do semifinále čtyřhry chlapců se dostalo hned pět hráčů z Prahy (z celkového počtu osmi účastníků) – v hlavním městě se zkrátka hrají dobré debly. Napínavější než finále byly předchozí souboje; nejpřísnější měřítka snesla čtvrtfinálová třísetová bitva párů Michal Hubáček-Jan Somerlík a Jan Louda-Radek Pistulka s výsledkem 24:26 21:18 a 21:19, či obě semifinále, v nichž Hubáček se Somerlíkem porazili Filipa Budzela s Lukášem Holubem 21:16 a 25:23; a Dean Brabec s Janem Vorlíkem zase udolali v koncovce třetí sady Jakuba Klubala a Matěje Hubáčka 21:14 19:21 a 22:20.

Ve finále turnajové jedničky Hubáček se Somerlíkem byly o něco lepší než turnajové dvojky Vorlík a Brabec. Záznam zápasu si můžete prohlédnout níže:

Ve čtyřhře dívek se k očekávané výhře probojovaly Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová. Finalistky MČR dospělých neměly snadnou práci v semifinále s párem Sabina Milová-Ivana Zychová, které porazily výsledkem 21:23 21:16 a 21:11. Naopak finále proti Tereze Švábíkové a Michaele Fuchsové se pro nemoc druhé jmenované vůbec nehrálo.

Dvouhra chlapců nabídla vyrovnané a dramatické bitvy závěrečných kol. V prvním semifinále v souboji ročníků narození 1999 a úspěšných hráčů z loňského ME U15 se z výhry tentokrát radoval plzeňský Jan Louda, když porazil Petra Berana 19:21 21:9 a 21:14. Ve finále ho čekal Filip Budzel – klimkovický rychlík si v semifinále "starších" – tedy ročníků narození 1996 – poradil se svým tradičním soupeře Lukášem Holubem 22:24 21:11 a 21:14. Zápas byl zajímavý i dalšími okolnostmi: Holub dostal za vulgarismus vůči rozhodčímu ve třetí sadě nejprve červenou kartu, aby ho vzápětí Budzel napodobil žlutou kartou za zdržování hry.

Ve finále to vypadalo na dvousetové vítězství Jana Loudy, který vyhrál 21:15 a ve druhé sadě výrazně vedl. Nedokázal však proměnit čtyři mečboly a set ztratil poměrem 21:23. To ho však pro rozhodující minuty spíše nabudilo a Budzela nakonec přehrál 21:11. Mistrovský titul za dvouhru chlapců tak míří do Plzně k šikovnému levákovi Janu Loudovi a jeho kouči Janu Segečovi.

Bez problémů zorganizovaný turnaj měl i dobročinný rozměr – skromnější ceny znamenaly věnování části finančních prostředků z rozpočtu MČR U19 postiženým dětem. Medailisté tak mohli mít ze svého snažení hned dvojnásobně dobrý pocit.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

 

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [08.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS