O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR družstev juniorů: titul míří do Orlové

V Českém Krumlově se o víkendu střetli vítězové krajských přeborů juniorských družstev o titul mistrů ČR. Nejlepší junioři bojovali v dresu svých kmenových oddílů. Z vítězství se nakonec radovala TJ Orlová-Lutyně, na druhém místě skončili Super Stars Most a třetí domácí tým SKB Český Krumlov.

Mezi osmi účastníky si vedly nejlépe vyrovnané týmy

Osm zúčastněných týmů bylo pro sobotní skupinovou fázi rozděleno na dvě čtveřice, které bojovaly o dvě postupová místa do finálového play-off. Většina zápasů měla hodně vyrovnaný průběh, až poslední večerní kolo rozhodlo o tom, že se mezi čtyři nejlepší podívá domácí celek SKB Český Krumlov a TJ Montas Hradec Králové z první skupiny, ze druhé pak TJ Orlová Lutyně a SuperStars Most. Silné Jehnice doplatily na neúplnou sestavu s jedinou dívkou, ovšem pravdou je, že také hradecký Montas nastupoval v sestavě 3 chlapci a jediná dívka: přitom minimální sestava pro systém na sedm zápasů je 3+3...

Výsledky skupiny Ashaway: Astra ZM – Montas HK 3:4, SKB Č. Krumlov – Plzeň-Doubravka 5:2, SKB Č. Krumlov – Montas HK 5:2, Astra ZM – Plzeň-Doubravka 5:2, SKB Č. Krumlov – Astra ZM 5:2, Montas HK – Plzeň-Doubravka 4:3

Výsledky skupiny Pro Court: Orlová – Benátky 6:1, SS Most – Jehnice 5:2, SS Most – Benátky 4:3, Orlová – Jehnice 4:3, SS Most – Orlová 3:4, Benátky – Jehnice 3:4

Nedělní program turnaje otevřela semifinálová utkání. V prvním domácí Český Krumlov dlouho vzdoroval SuperStars Most, nakonec ale odešel poražen. Zajímavostí utkání byla dvojí porážka mostecké jedničky Bedřicha Valenty, který v singlu i deblu nestačil na Jaromíra Janáčka. O postupu Mostu do finále rozhodl závěrečný mix, v němž dvojice Bílek-Phamová porazila pár Kolouch-Kavalírová. Druhé semifinále mezi Orlovou a Hradcem Králové bylo o poznání jednoznačnější. Při dvou skrečích ženských disciplín vedla Orlová už od samého začátku 2:0 a další dva body pak přidali v mixu Vojtěch Šelong s Janou Žwakovou, kteří porazili pár Hamáček-Menšlová, a Matěj Šváb po výhře nad Janem Hubáčkem.

V utkání o konečné 7. místo si následně Sokol Plzeň-Doubravka poradil s Benátkami nad Jizerou. Středočeský tým po prohře 2:4 obsadil konečné osmé místo. V utkání 5. místo zvítězil Sokol Brno-Jehnice nad pražskou Astrou nejtěsnějším poměrem 4:3. Astře nepomohly ani dvě skrečované disciplíny brněnských.

V utkání o bronzovou medaili měli krumlovští výhodu dvou skrečí ze strany Hradce Králové. A dokázali se od ní odpíchnout k jasné výhře 4:0. Další dva body přidali Jaromír Janáček s Lucií Černou, kteří až ve třech setech zdolali pár Michal Hamáček – Kristýna Menšlová. Čtvrtý bod přidal Jan Jedlička, který taktéž v koncovce třetí sady zdolal Lukáše Holuba.

Ve finále se střetly dva vyrovnané týmy, které měly ve svém kádru juniorské reprezentanty a dívky i chlapce z předních míst domácího žebříčku. Mostečtí hráči ovšem v závěrečném utkání marně hledali recept na orlovské soupeře. Vojtěch Šelong si ve dvouhře hladce poradil s Bedřichem Valentou. Druhý bod přidal po vítězství nad Tomášem Hábou Matěj Šváb. Na 3:0 zvýšila Jana Žwaková, která porazila Zuzanu Jeřichovou. A čtvrtý bod zajistil orlovským sehraný mix Vojtěch Šelong – Jana Žwaková, když porazil dvojici Stanislav Bílek – Veronika Koldová.

Konečné pořadí mistrovství ČR družstev juniorů:
1. TJ Orlová-Lutyně
2. SuperStars Most
3. SKB Český Krumlov
4. Montas Hradec Králové
5. Sokol Veselý Brno Jehnice
6. Astra ZM Praha
7. Sokol Plzeň-Doubravka
8. BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS