O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian Junior: dvě medaile české reprezentace

V solidně obsazeném turnaji evropského juniorského circuitu dosáhla česká výprava na dvě medailová umístění. Magdalena Lajdová s Terezou Švábíkovou obsadily druhé místo ve čtyřhře, Michal Hubáček s Monikou Světničkovou pak skončili třetí v mixu.

Ve dvouhrách se z chlapců nejdále dostal Jan Louda, který si připsal cennou třísetovou výhru nad nasazeným Portugalcem Atilanem a maďarským soupeřem Bence Pytlem, vypadl až po třech setech s bulharským reprezentantem Vladimirem Šiškovem. Mezi dívkami měly blízko k medaili čerstvá mistryně ČR Monika Světničková a Magdalena Lajdová – obě skončily svou pouť turnajem ve čtvrtfinále, když nestačily na turecké soupeřky Aliye Demirbag, respektive Kader Inal.

Zatímco ve čtyřhře chlapců bylo maximem Čechů jedno uhrané kolo, ostatní párové disciplíny přinesly větší úspěchy. Mezi dívkami předvedly velkou jízdu až do finále Magdalena Lajdová s Terezou Švábíkovou. Po výhrách nad polskou dvojicí Dabczynská-Goszczynská a francouzskými páry Arnou-Souillard a Faulmann-Hoyaux přehrály v semifinále i turnajové dvojky Katarinu Galenič a Maju Pavlinič z Chorvatska. Až turecké soupeřky Fatma Nur Yavuz a Kader Inal ve finále byly nad síly nově složeného páru.

Medailový úspěch zaznamenali také Michal Hubáček a Monika Světničková v mixu. Napínavý pro ně byl především zápas třetího kola, ve kterém vyřadili nasazený slovinský pár Ivanič-Salehar 21:19 ve třetím setu. Také Michal s Monikou porazili dvě francouzské páry – a nestačili až na velmi silné Turky. Melih Turgut a Fatma Nur Yavuz v semifinále byli nad síly dvojice M+M. Dobrým výsledkem v mixu pak bylo také čtvrtfinále páru Lukáš Holub – Magdalena Lajdová.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS