O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Hungarian Junior: dvě medaile české reprezentace

V solidně obsazeném turnaji evropského juniorského circuitu dosáhla česká výprava na dvě medailová umístění. Magdalena Lajdová s Terezou Švábíkovou obsadily druhé místo ve čtyřhře, Michal Hubáček s Monikou Světničkovou pak skončili třetí v mixu.

Ve dvouhrách se z chlapců nejdále dostal Jan Louda, který si připsal cennou třísetovou výhru nad nasazeným Portugalcem Atilanem a maďarským soupeřem Bence Pytlem, vypadl až po třech setech s bulharským reprezentantem Vladimirem Šiškovem. Mezi dívkami měly blízko k medaili čerstvá mistryně ČR Monika Světničková a Magdalena Lajdová – obě skončily svou pouť turnajem ve čtvrtfinále, když nestačily na turecké soupeřky Aliye Demirbag, respektive Kader Inal.

Zatímco ve čtyřhře chlapců bylo maximem Čechů jedno uhrané kolo, ostatní párové disciplíny přinesly větší úspěchy. Mezi dívkami předvedly velkou jízdu až do finále Magdalena Lajdová s Terezou Švábíkovou. Po výhrách nad polskou dvojicí Dabczynská-Goszczynská a francouzskými páry Arnou-Souillard a Faulmann-Hoyaux přehrály v semifinále i turnajové dvojky Katarinu Galenič a Maju Pavlinič z Chorvatska. Až turecké soupeřky Fatma Nur Yavuz a Kader Inal ve finále byly nad síly nově složeného páru.

Medailový úspěch zaznamenali také Michal Hubáček a Monika Světničková v mixu. Napínavý pro ně byl především zápas třetího kola, ve kterém vyřadili nasazený slovinský pár Ivanič-Salehar 21:19 ve třetím setu. Také Michal s Monikou porazili dvě francouzské páry – a nestačili až na velmi silné Turky. Melih Turgut a Fatma Nur Yavuz v semifinále byli nad síly dvojice M+M. Dobrým výsledkem v mixu pak bylo také čtvrtfinále páru Lukáš Holub – Magdalena Lajdová.

Kompletní výsledky turnaje: Tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Adam Mendrek: "Ve finále se mi vyplatila kondiční příprava."

Nejúspěšnější hráč domácího juniorského šampionátu odpovídal na otázky BadmintonWebu. Čtěte, jak se Adamovi hrálo v Brně, jak se chystá na nadcházející MČR dospělých a které turnaje ještě absolvuje v první polovině roku 2012.

Austria International: videa z finálových utkání

Sledujte videozáznam všech pěti finálových utkání na mezinárodním mistrovství Rakouska. Uvidíte například souboj elitních japonských singlistek, dramatickou čtyřhru žen, či vítězství anglického páru Clark – Langridge ve čtyřhře ...

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Badmintonová exhibice v Říčanech: Zábavné odpoledne se špičkovým badmintonem

Výjimečná badmintonová exhibice v podání českých reprezentantů a mistrů republiky, dovednostní soutěže pro děti a možnost zahrát si s našimi nejlepšími badmintonisty – to vše se uskuteční v pátek 5. září od 16:00 v prostorách ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS