O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: suverénní Kateřina Zuzáková má tři zlaté

O víkendu 11.-12. října se v Mostě konal první republikový turnaj mladších žáků. Jednoznačně si jej podmanila benátecká Kateřina Zuzáková, která oslavila tři zlaté medaile, po dvou výhrách pak vezou na jih Čech Jan Janoštík a Tomáš Švejda.

Kateřina Zuzáková předčila soupeřky o třídu

Hráčka BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou byla jasnou favoritkou – už loni hrála v kategorii U13 o nejvyšší příčky. Jako turnajová jednička procházela pavoukem jako nůž máslem – postupně Kateřině Mikelové, Adéle Chadimové a Scharleen Tallulah van Coppenolle povolila nejvýše 12 bodů v setu. Ve finále si také ve dvou sadách poradila s pardubickou Lucií Krpatovou a získala tak své první zlato.

Pro čtyřhru spojily síly právě obě finalistky dvouhry dívek – a tak není divu, že i výhra dvojice Zuzáková-Krpatová byla poměrně hladká. Postupně si poradily s páry Pazderková-Veselá, klimkovickou dvojicí Petrušková-Růžičková a ve finále i s orlovským párem Němcová-Coppenolle.

Pouze v mixu nenastupovala Zuzáková jako nasazená jednička – po boku Tomáše Švejdy z Českého Krumlova byli nasazeni "až" jako turnajové trojky. Postupně se hladkými dvousetovými výhrami nad pražskou dvojicí Obhlídal-Klailová, Janouškem a Kusou a v semifinále Frankem a Němcovou probojovali do finále, kde si poradili s nasazenými jedničkami Janoštíkem a Krpatovou.

Jihočeští borci Jan Janoštík (České Budějovice) a Tomáš Švejda (Český Krumlov) si pak rozdělili ostatní zlaté medaile. Společně neměli konkurenci ve čtyřhře, když se páry Altera-Janošov, Hora-Kokoř, Herzán-Kostrhun a ve finále i Janoušek-Ehm nedostaly přes hranici 13 bodů.

Ve finále dvouhry chlapců se pak oba soupeři utkali znovu, úspěšnější byl po výsledku 21:11 a 21:15 Jan Janoštík. Mezi překvapivé medailisty se zařadil pardubický Adam Ehm, který ve čtvrtfinále zdolal výše nasazeného Davida Kostrhuna, a zejména opavský Karel Wanke, jenž prošel mezi čtyři nejlepší přes nasazené hráče Horu a Janouška.

Výsledky finálových utkání:

čtyřhra chlapců: Jan Janoštík, Tomáš Švejda (Sokol České Budějovice, SKB Český Krumlov) – Adam Ehm, Petr Janoušek (Polabiny Pardubice) 21:8 21:12
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Nela Němcová, Scharleen Tallulah van Coppenolle (Orlová-Lutyně) 21:9 21:16
smíšená čtyřhra: Tomáš Švejda, Kateřina Zuzáková (SKB Český Krumlov, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jan Janoštík, Lucie Krpatová (Sokol České Budějovice, Polabiny Pardubice) 21:10 21:18
dvouhra dívek: Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lucie Krpatová (Polabiny Pardubice) 21:10 21:18
dvouhra chlapců: Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) – Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov) 21:11 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

RSL Cup: v Českém Krumlově zvítězili Dánové

Dvanáct týmů hostil na mezinárodním turnaji žákovských družstev Český Krumlov. V konkurenci českých, polských, nizozemských, rakouských, slovenských i německých týmů se prosadil k prvnímu místu dánský celek H.B.K. Rorskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS