O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: suverénní Kateřina Zuzáková má tři zlaté

O víkendu 11.-12. října se v Mostě konal první republikový turnaj mladších žáků. Jednoznačně si jej podmanila benátecká Kateřina Zuzáková, která oslavila tři zlaté medaile, po dvou výhrách pak vezou na jih Čech Jan Janoštík a Tomáš Švejda.

Kateřina Zuzáková předčila soupeřky o třídu

Hráčka BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou byla jasnou favoritkou – už loni hrála v kategorii U13 o nejvyšší příčky. Jako turnajová jednička procházela pavoukem jako nůž máslem – postupně Kateřině Mikelové, Adéle Chadimové a Scharleen Tallulah van Coppenolle povolila nejvýše 12 bodů v setu. Ve finále si také ve dvou sadách poradila s pardubickou Lucií Krpatovou a získala tak své první zlato.

Pro čtyřhru spojily síly právě obě finalistky dvouhry dívek – a tak není divu, že i výhra dvojice Zuzáková-Krpatová byla poměrně hladká. Postupně si poradily s páry Pazderková-Veselá, klimkovickou dvojicí Petrušková-Růžičková a ve finále i s orlovským párem Němcová-Coppenolle.

Pouze v mixu nenastupovala Zuzáková jako nasazená jednička – po boku Tomáše Švejdy z Českého Krumlova byli nasazeni "až" jako turnajové trojky. Postupně se hladkými dvousetovými výhrami nad pražskou dvojicí Obhlídal-Klailová, Janouškem a Kusou a v semifinále Frankem a Němcovou probojovali do finále, kde si poradili s nasazenými jedničkami Janoštíkem a Krpatovou.

Jihočeští borci Jan Janoštík (České Budějovice) a Tomáš Švejda (Český Krumlov) si pak rozdělili ostatní zlaté medaile. Společně neměli konkurenci ve čtyřhře, když se páry Altera-Janošov, Hora-Kokoř, Herzán-Kostrhun a ve finále i Janoušek-Ehm nedostaly přes hranici 13 bodů.

Ve finále dvouhry chlapců se pak oba soupeři utkali znovu, úspěšnější byl po výsledku 21:11 a 21:15 Jan Janoštík. Mezi překvapivé medailisty se zařadil pardubický Adam Ehm, který ve čtvrtfinále zdolal výše nasazeného Davida Kostrhuna, a zejména opavský Karel Wanke, jenž prošel mezi čtyři nejlepší přes nasazené hráče Horu a Janouška.

Výsledky finálových utkání:

čtyřhra chlapců: Jan Janoštík, Tomáš Švejda (Sokol České Budějovice, SKB Český Krumlov) – Adam Ehm, Petr Janoušek (Polabiny Pardubice) 21:8 21:12
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Nela Němcová, Scharleen Tallulah van Coppenolle (Orlová-Lutyně) 21:9 21:16
smíšená čtyřhra: Tomáš Švejda, Kateřina Zuzáková (SKB Český Krumlov, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jan Janoštík, Lucie Krpatová (Sokol České Budějovice, Polabiny Pardubice) 21:10 21:18
dvouhra dívek: Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lucie Krpatová (Polabiny Pardubice) 21:10 21:18
dvouhra chlapců: Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) – Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov) 21:11 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badminton Czech Talent: nejlepší byli Perníkáři

Tradiční turnaj regionálních výběrů do 11 let ovládli letos v Českém Krumlově Východočeši. Pardubické družstvo „Perníkářů“ deklasovalo konkurenci. V individuálním turnaji byli nejlepšími Lucie Krpatová a Jan Janoštík.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Badmintonovou olympiádu vyhrálo Kladno

Badmintonový klub Super Stars Most hostil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most finále celostátního projektu Badmintonové olympiády. Sedm dovednostních disciplín a malé badmintonové utkání rozhodovaly o vítězi, kterým se nakonec ...

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Benátecký pohár: Indonésané vládli dvouhrám

Tradiční úvodní turnaj domácí sezóny, Benátecký pohár, byl letos zařazen do nejvyšší kategorie GPA dospělých. Vítězství ve dvouhrách získali indonéští hráči domácího klubu, párovým disciplínám dominovaly české dvojice.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS