O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U13: suverénní Kateřina Zuzáková má tři zlaté

O víkendu 11.-12. října se v Mostě konal první republikový turnaj mladších žáků. Jednoznačně si jej podmanila benátecká Kateřina Zuzáková, která oslavila tři zlaté medaile, po dvou výhrách pak vezou na jih Čech Jan Janoštík a Tomáš Švejda.

Kateřina Zuzáková předčila soupeřky o třídu

Hráčka BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou byla jasnou favoritkou – už loni hrála v kategorii U13 o nejvyšší příčky. Jako turnajová jednička procházela pavoukem jako nůž máslem – postupně Kateřině Mikelové, Adéle Chadimové a Scharleen Tallulah van Coppenolle povolila nejvýše 12 bodů v setu. Ve finále si také ve dvou sadách poradila s pardubickou Lucií Krpatovou a získala tak své první zlato.

Pro čtyřhru spojily síly právě obě finalistky dvouhry dívek – a tak není divu, že i výhra dvojice Zuzáková-Krpatová byla poměrně hladká. Postupně si poradily s páry Pazderková-Veselá, klimkovickou dvojicí Petrušková-Růžičková a ve finále i s orlovským párem Němcová-Coppenolle.

Pouze v mixu nenastupovala Zuzáková jako nasazená jednička – po boku Tomáše Švejdy z Českého Krumlova byli nasazeni "až" jako turnajové trojky. Postupně se hladkými dvousetovými výhrami nad pražskou dvojicí Obhlídal-Klailová, Janouškem a Kusou a v semifinále Frankem a Němcovou probojovali do finále, kde si poradili s nasazenými jedničkami Janoštíkem a Krpatovou.

Jihočeští borci Jan Janoštík (České Budějovice) a Tomáš Švejda (Český Krumlov) si pak rozdělili ostatní zlaté medaile. Společně neměli konkurenci ve čtyřhře, když se páry Altera-Janošov, Hora-Kokoř, Herzán-Kostrhun a ve finále i Janoušek-Ehm nedostaly přes hranici 13 bodů.

Ve finále dvouhry chlapců se pak oba soupeři utkali znovu, úspěšnější byl po výsledku 21:11 a 21:15 Jan Janoštík. Mezi překvapivé medailisty se zařadil pardubický Adam Ehm, který ve čtvrtfinále zdolal výše nasazeného Davida Kostrhuna, a zejména opavský Karel Wanke, jenž prošel mezi čtyři nejlepší přes nasazené hráče Horu a Janouška.

Výsledky finálových utkání:

čtyřhra chlapců: Jan Janoštík, Tomáš Švejda (Sokol České Budějovice, SKB Český Krumlov) – Adam Ehm, Petr Janoušek (Polabiny Pardubice) 21:8 21:12
čtyřhra dívek: Lucie Krpatová, Kateřina Zuzáková (Polabiny Pardubice, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Nela Němcová, Scharleen Tallulah van Coppenolle (Orlová-Lutyně) 21:9 21:16
smíšená čtyřhra: Tomáš Švejda, Kateřina Zuzáková (SKB Český Krumlov, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Jan Janoštík, Lucie Krpatová (Sokol České Budějovice, Polabiny Pardubice) 21:10 21:18
dvouhra dívek: Kateřina Zuzáková (BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lucie Krpatová (Polabiny Pardubice) 21:10 21:18
dvouhra chlapců: Jan Janoštík (Sokol České Budějovice) – Tomáš Švejda (SKB Český Krumlov) 21:11 21:15

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.10.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Memoriál Holobradého - GPA dospělých

 Přijďte se podívat na vrcholný republikový turnaj dospělých o víkendu 22.-24. listopadu do tělocvičny ZŠ Vinoř.

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Memoriál Holobradého - celostátní GPA dospělých v Praze

 Přijďte se podívat do tělocvičny ZŠ Vinoř na republikový turnaj GPA dospělých. Hlavní město bude hostit jeden z vrcholných turnajů sezony od 21. do 23. listopadu.

MČR dospělých: od zítřka se bude v Mostě bojovat o medaile

Zítra startuje program Mistrovství České republiky dospělých, jehož hostitelem je letos Most. O titul budou soupeřit Petr Koukal a Jan Fröhlich, v akci diváci uvidí i olympioničku Kristínu Gavnholt či naše přední páraře.

GPA U19: Ivana Zychová veze dvě zlaté z Orlové

Zajímavý turnaj s řadou překvapivých výsledků – takové bylo první republikové GPA kategorie U19. S nejlepší bilancí z Orlové nakonec odjela Ivana Zychová, která získala dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili, dvouhry ovládli Bedřich ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS