O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: vítězství obhájil výběr Prahy

V Liberci proběhl v sobotu 31. května tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Vítězství ve Falco Cupu obhájil tým Prahy, který ve finálovém zápase zdolal Východní Čechy.

V turnaji startovalo sedm pětičlenných týmů, které se utkaly nejprve ve skupinách a pak v pavouku o konečné umístění. Jednotlivá utkání měla podobu pěti zápasů, po jednom od každé disciplíny. Suverénní Pražané ve své základní skupině přehráli dvě družstva Středních Čech 5:0, respektive 4:1 a také b-tým Západních Čech 5:0. V semifinále, kde už se nedohrávalo za rozhodnutého stavu, pak vyřadili Jiskru Nejdek 3:0.

Východočeši v základní skupině porazili právě Nejdek a také Západní Čechy A shodně 5:0. V semifinále si pak poradili se Středními Čechy 1 poměrem 3:1. Finále tak bylo pro oba celky tím nejdramatičtějším utkáním v turnaji.

Po dvouhrách šla do vedení Praha – Jan Macák přehrál Michala Grunda a Tereza Typltová porazila na tři sety Adélu Seibertovou. Východní Čechy ale dokázaly srovnat, když Martin Siegl s Michalem Grundem po třech setech porazili Jana Macáka s Jonatanem Šerclem, výhru zapsal i dívčí debl Adéla Seibertová-Kateřina Stehlíková nad Adélou Vackovou a Terezou Typltovou. V rozhodujícím mixu za stavu 2:2 se po setech 21:18 a 21:17 k výhře prosadili Adéla Vacková a Jonatan Šercl. Praha tak mohla slavit obhajobu loňského vítězství.

Konečné pořadí Falco Cupu:

1. Výběr Prahy
2. Východní Čechy
3. Střední Čechy 1
4. Jiskra Nejdek
5. Západní Čechy A
6. Střední Čechy 2
7. Západní Čechy B

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.06.2014]

Diskuze k článku

04.06.2014 12:34
Martin
Díky za článek, snad jen malé upřesnění - týmy, co se hráčů týče, byly čtyřčlenné. Jinak pořadatel turnaje slíbil, že když Praha zvítězí i potřetí za sebou, tak dostane putovní pohár do trvalého držení. Doufám tedy, že si tu příležitost, Pražáci, nenecháme ujít :-)

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, ...

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Českokrumlovský pohár: vítězem Moravskoslezský kraj

Tradiční turnaj regionálních výběrů mladších žáků (kategorie U13) v Českém Krumlově přinesl radost zástupcům Moravskoslezského kraje. Ti zvítězili před výběrech Jihočeského kraje, třetí příčku si vybojovali hráči z Prahy.

Českokrumlovský pohár: vítězství pro Východní Čechy

V Českém Krumlově proběhl o víkendu tradiční turnaj regionálních výběrů kategorie U13. V konkurenci devíti družstev se na první místo prosadila vyrovnaná sestava výběru východních Čech.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS