O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Bitburger Open: jediné české vítězství zaznamenal Petr Koukal

Prestižní turnaj kategorie GP Gold hostil minulý týden Saarbrucken. V Německu se našim příliš nedařilo: jedinou výhru si připsal v prvním kole dvouhry Petr Koukal.

Češi v akci: konečnou bylo většinou první kolo

Hned sedm Čechů startovalo na Bitburger Open, a všichni se dostali do hlavní soutěže. Její první kolo ale většinou znamenalo konečnou. Pouze Petr Koukal dokázal po třísetové bitvě zdolat Ari Trisnanta (Německo) a postoupit mezi 32 nejlepších. Tam už bohužel nestačil na Joachima Perssona z Dánska. Ostatní si připisovali pouze porážky: Jan Fröhlich podlehl Woon Kok Hongovi z Malajsie, Pavel Florian nestačil na devátého nasazeného Suppanya Avihingsanona z Thajska, Lucie Černá po třech setech prohrála s Xenií Polikarpovovou, Zuzana Pavelková prohrála s pátou nasazenou Lindou Zetchiriovou a konečně Kateřina Tomalová nestačila na Matildu Petersenovou. Ani páry nám nepřinesly "vykoupení" v podobě výhry: Pavel Florian s Ondřejem Kopřivou byli vyřazeni francouzskou dvojicí Careme-Labar a mix Kopřiva-Tomalová podlehl anglické dvojici Ellis-Smithová.

Domácí se radovali v kvalitním finále mixu

Pomyslný souboj Evropanů s Asiaty tentokrát vyzněl 3:2 pro zástupce starého kontinentu. Singlové výhry mířily do Asie zásluhou Nichaon Jindaponové z Thajska a Chou Tien Chena z Tchaj-wanu, v párovkách ale dominovali Evropané. Velmi zajímavý byl zejména finálový zápas v mixu, kde se zlatých medailí dočkali domácí reprezentanti. Michael Fuchs a Birgit Michelsová dokázali zdolat v poslední době ve vynikající formě hrající pár Chris Adcock-Gabrielle Whiteová.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Eefje Muskensová, Selena Pieková (Nizozemsko) – Ng Hui Ern, Ng Hui Lin (Malajsie) 22:20 21:15
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Marc Zwiebler (Německo) 13:21 21:18 21:15
smíšená čtyřhra: Michael Fuchs, Birgit Michelsová (Německo) – Chris Adcock, Gabrielle Whiteová (Anglie) 21:19 21:15
čtyřhra mužů: Mads Conrad-Petersen, Mads Pieler Kolding - Anders Skaarup Rasmussen, Kim Astrup Sorensen (všichni Dánsko) 21:11 21:16
dvouhra žen: Nichaon Jindaponová (Thajsko) – Linda Zetchiriová (Bulharsko) 21:13 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.11.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Prague Open: obhajoba Zwieblera a fair-play gesto Durkinjaka

Sobotním finálovým dnem vyvrcholilo mezinárodní mistrovství ČR. Špičkově obsazený a výborně zorganizovaný turnaj vyhrál ve dvouhře Marc Zwiebler, největšího potlesku se ale dočkal jeho soupeř Zvonimir Durkinjak za gesto fair play, ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS