O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Banuinvest International: symbolická účast Čechů

Na mezinárodní turnaj evropského circuitu do rumunského Temešváru se vypravila pouze Zuzana Pavelková – s dvouhrou se ale rozloučila hned v prvním kole. Hráčem turnaje se stal Sam Magee z Irska, vítěz smíšené čtyřhry a čtyřhry mužů.

Zuzana Pavelková nestačila na bulharskou soupeřku

Pouze krátkou epizodou byla pro českou hráčku účast na turnaji v Rumunsku. Soupeřka v prvním kole, Dimitria Popstoikovová z Bulharska, se ukázala nad její síly. Pavelková jí podlehla ve dvou setech 18:21 a 12:21 za pouhých 21 minut. Bulharce se následně podařilo proniknout do čtvrtfinále.

Úspěchy irského mixu i deblu

Finálový den umožnil nejméně jednu rodinnou oslavu. Proběhne u Mageeů – irského rodinného týmu, který se prosadil až na nejvyšší příčku ve smíšené čtyřhře. Sam a Chloe Mageeovi měli ale se ziskem zlaté medaile těžkou práci: soupeře z Rakouska Romana Zirnwalda s Elisabeth Baldaufovou zdolali až v koncovce třetího setu.

Dramatičtější podívanou už finále nenabídlo. Ve dvouhře mužů Koichi Saeki s klidem porazil dánského juniora Rasmuse Fladberga, kanadský debl Alex Bruceová – Michelle Li za pouhých 25 minut zmařil naděje domácího páru. V japonském finále dvouhry žen byla Minatsu Mitaniová lepší Yui Hashimotové. A na závěr programu se vrátil na kurty Sam Magee a se svým parťákem Tonym Stephensonem vybojoval druhé zlato vítězstvím ve čtyřhře mužů nad ukrajinskou dvojicí Mykola Dymytryshyn – Vitalyi Konov.

Kompletní výsledky finálového programu:

smíšená čtyřhra: Sam a Chloe Maggeovi (Irsko) – Roman Zirnwald, Elisabeth Baldaufová (Rakousko) 21:12 18:21 21:18
dvouhra mužů: Koichi Saeki (Japonsko) – Rasmus Fladberg (Dánsko) 21:13 21:16
čtyřhra žen: Alex Bruceová, Michelle Li (Kanada) – Sonia Olariuová, Florentina Petreová (Rumunsko) 21:15 21:14
dvouhra žen: Minatsu Mitaniová - Yui Hashimotová (obě Japonsko) 21:14 21:16
čtyřhra mužů: Sam Magee, Tony Stephenson (Irsko) – Mykola Dymytryshyn, Vitaliy Konov (Ukrajina) 21:13 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [22.03.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Belgian International: dvě výhry Anderse Skaarupa Rasmussena

Mezinárodní mistrovství Belgie českým barvám mnoho radosti nepřineslo. K vítězným zápasům se prosadili pouze páraři, ale skončili daleko před medailovými pozicemi. Dvě výhry zaznamenal dánský deblista Anders Skaarup Rasmussen.

Belgian Junior: německá stopka pro naše talenty

Na dobře obsazeném mezinárodním mistrovství Belgie juniorů startovala také čtveřice našich hráčů: Adam Mendrek, Michal Světnička, Ivana Zychová i Dominika Kurzová ale nestačili na německé soupeře.

Belgian International: jediné vítězství Kristíny Gavnholt

Jako jediná z našich reprezentantů se dostala do hlavní soutěže, jediná uhrála alespoň vítězství: Kristína Gavnholt držela český badminton nad vodou na mezinárodním mistrovství Belgie.

Bitburger Open: asijskou hegemonii narušil Vittinghus

Hans-Kristian Vittinghus udělal velký krok k účasti na OH v Londýně, když vyhrál turnaj Bitburger Open. V ostatních disciplínách se Evropanů museli sklonit před uměním asijských badmintonistů. Petru Koukalovi se v turnaji nedařilo ...

Bitburger Open: němečtí badmintonisté získali dvě výhry

Turnaj úrovně Grand Prix Gold Bitburger Open se vydařil domácím badmintonistům: Němci získali dvě zlaté medaile ze čtyř finálových účastí. Petr Koukal sehrál v prvním kole turnaje úžasné drama s Emilem Holstem z Dánska...

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS