O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Welsh International: Jan Fröhlich se dostal do semifinále!

Pěkných výsledků dosáhli čeští singlisté na mezinárodním mistrovství Walesu. Jan Fröhlich se probojoval až do semifinále, Petr Koukal skončil ve dvouhře mezi osmi nejlepšími.

Češi v akci: pátý a šestý nasazený bojovali o medaile

Jak Petr Koukal, tak i Jan Fröhlich vstupovali do turnaje jako nasazení. Turnajová pětka Koukal si nejprve poradil s Nicolasem Blondelem ze Švýcarska a ve druhém kole přehrál anglického kvalifikanta Toma Wolfendena. Ve čtvrtfinále ale bohužel podlehl Chou Tien Chenovi, turnajové jedničce z Tchaj-wanu.

Jan Fröhlich byl nasazen jako číslo šest a podobně jako Koukal využil naplno příznivého losu. Postupně porazil Daniela Grooma a Joshuu Greena (oba Anglie). V zápase čtvrtfinále ho čekal Kieran Merilees ze Skotska – po setech 16:21 a 21:14 za stavu 3:5 ve třetí sadě soupeř utkání vzdal a Jan se tak mohl radovat z postupu mezi čtyři nejlepší. V semifinále bojoval proti malajskému protivníkovi – do finále se ale nakonec dostal po setech 21:19 a 21:18 právě Hong Kuan Beng.

Finálový den přinesl radost tchajwanským singlistům, kteří se radovali z výhry mezi muži i mezi ženami. Naopak párové disciplíny patřily ostrovanům – anglické (v jednom případě smíšený anglicko-skotský) páry získaly své zemi hned tři triumfy ve čtyřhře mužů, žen i v mixu.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Marcus Ellis, Gabrielle Whiteová - Chris Langridge, Heather Olverová (všichni Anglie) 22:20 21:16
dvouhra žen: Chiang Mei Hui (Tchaj-wan) – Petya Nedělčevová (Bulharsko) 19:21 21:19 21:17
dvouhra mužů: Chou Tien Chen (Tchaj-wan) – Hong Kuan Beng (Malajsie) 21:15 21:13
čtyřhra mužů: Marcus Ellis, Paul Van Rietvelde (Anglie, Skotsko) – Peter Briggs, Harley Tower (Anglie) 16:21 21:9 21:16
čtyřhra žen: Lauren Smithová, Gabrielle Whiteová (Anglie) – Jillie Cooperová, Kirsty Gilmourová (Skotsko) 21:7 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.12.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS