O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Test míčků: Yonex Aeroclub TR

Zahráli jsme si s tréninkovými míči ze série Yonex Aeroclub. Jde o míčky v nižší cenové relaci, které by měly představovat ideální kompromis cena/výkon. Jaký zanechaly dojem?

Letové vlastnosti: rychlé a kvalitní míče

Míčky Yonex Aeroclub TR jsme testovali v tréninku prvoligového družstva SK Prosek Praha. Na testování se podíleli hráči ligového družstva Tomáš Krajča a Miloslav Beznoska, a také talentovaní junioři proseckého klubu Jan Vorlík, Berta Ausbergerová či Jitka Benešová.

První dojem po otevření testovací tuby byl velmi špatný. Hned první dva míčky, které jsme z ní vytáhli, se totiž už od začátku točily a jejich let byl značně nevyzpytatelný. Další hraní ale ukázalo, že šlo spíše o nešťastnou náhodu. Ostatních 10 míčů bylo již pro hru plně použitelných.

Míčky jsou mírně těžší a poměrně rychlé. To je vítaná vlastnost u tréninkového míče, zvláště pokud bude využitý na trénínku juniorských a žákovských kategorií. Pro zápasy doporučujeme zalomit každé čtvrté peříčko. Se zmíněnou dvojnásobnou výjimkou ze začátku testování lze říci, že má Yonex Aeroclub TR plynulý let a předvídatelnou křivku.

Trvanlivost: střední výdrž odpovídá ceně

Standardní tvar míčku se špičatými a tužšími peříčky usnadňuje zalamování i samotnou hru (míčky se zaoblenějším tvarem konce pírek se hůře drží při backhandovém podání). Podle očekávání míčky nejsou svou trvanlivostí srovnatelné s elitními modely, jejich výdrž odpovídá tréninkové kategorii. Při dobře technicky zahrávaných úderech si dlouho drží použitelné letové vlastnosti.

Při postupném opotřebovávání se míčky třepí a zůstávají vcelku dlouho použitelné pro hru či nastřelování. Razantnější údery (zejména smeče a řezané dropy) či více či méně „nečisté“ zásahy však často vedou k lámání peříček, což další použitelnost ohraného míčku snižuje.

Yonex Aeroclub TR z testování vychází jako velmi dobrá varianta tréninkového míče. Doporučená maloobchodní cena je 340 Kč za tubu se standardním počtem 12 míčků. V dané cenové relaci nabízí Yonex Aeroclub TR dobré letové vlastnosti a solidní životnost.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.05.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Test rakety: Yonex Nanoray 800

Vyzkoušeli jsme jeden z top modelů raket společnosti Yonex. Nanoray 800 sází na špičkovou kontrolu úderů a lehčí hlava zajišťuje rychlou manipulaci s raketou i v deblové mezihře. Stala se raketa Nanoray 800 skutečným "králem ...

Test rakety: Yonex Voltric Z-Force II

Na první pohled vypadá jako nenápadná "šedá myška". Raketa Yonex Voltric Z-Force II v sobě ale skrývá špičkové technologie a vynikající herní vlastnosti – ne náhodou je první volbou pro řadu profesionálních hráčů ve světě i u nás.

Test rakety: Yonex Voltric i-Force

Testovací tým BadmintonWebu se podíval na zoubek raketě Yonex Voltric i-Force, která je zajímavým kompromisem mezi razancí a rychlou manipulací s raketou. Díky svým parametrům, ale také líbivému designu je ideální variantou pro ...

Test rakety: Yonex Nanoray Z-Speed

Nápadná oranžová raketa Yonex Nanoray Z-Speed patří mezi badmintonové "zbraně hromadného ničení" – otestovali jsme nástroj, s nímž byl dosažen nový rychlostní rekord smeče ve výši 493 km/h.

Viktor Axelsen přestupuje ke značce Yonex

Evropská naděje budoucích let Viktor Axelsen se rozhodl změnit značku raket a vybavení – jeho novou "zbraní" tak bude raketa Yonex ArcSaber 11.

Yonex představuje rakety Arc Saber 11 a FB

Společnost Yonex představila dva nové modely raket – Arc Saber 11 a FB. Zaměřují se na rychlost švihu a kontrolu protiútoků, tak aby posunuly dál moderní pojetí badmintonu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS