O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Swiss Junior Open: vítězství Petra Berana a Jana Loudy

Početná výprava českých juniorů se zúčastnila mezinárodního mistrovství Švýcarska. V turnaji se nejvíce dařilo Petru Beranovi a Janu Loudovi, kteří ovládli kategorii patnáctiletých. Bronzové medaile získaly ještě Tereza Švábíková a Michaela Fuchsová.

Nejvýraznější stopu v pavoucích kategorie U15 zanechali čeští chlapci. Jan Louda i Petr Beran prošli ve dvouhře až do finále, i když to bylo v obou případech po dvou třísetových výhrách nad nasazenými soupeři. V českém souboji se pak úspěšnějším stal Petr Beran. Ve čtyřhře kluci spojili síly a přidali druhé české vítězství. Nejnáročnější byl zápas semifinále, kdy proti švýcarskému páru Orteu-Scheiwiller musela rozhodnout až koncovka třetí sady. Mezi singlistkami zasáhla do pavouka o celkové vítězství pouze Tereza Švábíková, ve čtvrtfinále však nestačila na Nazlican Inciovou z Turecka. Chuť si spravila v deblu společně s Michaelou Fuchsovou, když po cenné čtvrtfinálové výhře nad nasazenou dvojicí číslo dvě obsadily třetí místo (osudnými se jim staly opět turecké soupeřky). Konečně v mixu o medaile bojovaly páry Louda-Švábíková i Beran-Fuchsová. První jmenovaní ve čtvrtfinále ztroskotali na dvojici Sadi-Dolcuová z Turecka, ale Petrovi s Míšou se podařilo přehrát páry ze Slovinska, Švýcarska a Francie a zaznamenali tak druhý český bronz v turnaji. Petr Beran s medailovou bilancí 2-0-1 se pak stal nejúspěšnější "patnáctkou" MMJ Švýcarska.

Do akce se ve Švýcarsku dostali i starší junioři z kategorie U17. Na medaile nedosáhli, ale předvedli řadu pěkných výkonů. Konkrétně to bylo například čtvrtfinále páru Michal Hubáček-Jan Somerlík v deblu, účast mezi osmi nejlepšími Magdaleny Lajdové ve dvouhře a stejné umístění společně s Denisou Šikalovou také v deblu, a vydřené čtvrtfinále páru Hubáček-Lajdová, kteří nejprve na tři sety zdolali nasazený pár ze Švýcarska, aby pak ve třech setech podlehli turnajovým jedničkám z Anglie.