O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Splněný sen: Petr Koukal si zahraje na olympiádě

Dobrá zpráva přišla dnes ráno pro český badminton ze strany světové federace BWF. Ta totiž potvrdila upravený seznam hráčů, kteří postupují na olympijské hry v Londýně: a Petr Koukal z místa náhradníka proklouzl mezi účastníky. Gratulujeme!

Petr Koukal získal místo po nominacích národních svazů

Zatímco Kristína Gavnholt byla po skončení olympijské kvalifikace bezpečně v poli úspěšných a stala se tak naším prvním zástupcem na OH v Londýně v badmintonových soutěžích, Petr Koukal trpěl od uzavření bodového součtu nervozitou. Jako druhý náhradník měl dobrou šanci, přesto ale musel doufat v odhlášení alespoň dvou kvalifikovaných účastníků. Dnes se naděje českého hráče vyplnily: po uzavření seznamu, úpravě počtu míst (badminton má garantovaný celkový počet účastníků, a tak když se někdo kvalifikuje na dvě párové disciplíny, dá tím šanci přidat jedno místo pro dalšího singlistu) a hráčů, u nichž jejich olympijské výbory nepotvrdily účast (to je třeba případ zástupců Nového Zélandu, kteří sice splnili kritéria BWF, ale nesplnili tvrdší podmínky účasti vlastního národního olympijského výboru) se Petr posunul na poslední postupové místo!

Pro český badminton je to vynikající zpráva: stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu by měl mít na hrách letní olympiády v Londýně 2012 dva zástupce: ve dvouhře žen Kristínu Gavnholt, ve dvouhře mužů Petra Koukala. Ještě jednou gratulujeme, držíme palce a přejeme vše nejlepší, hodně zdaru v přípravě a správně naladění formy i sportovního štěstí pro samotné Hry.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.06.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS