O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Spanish Open: Jakub Bitman mezi osmi nejlepšími

Na mezinárodním mistrovství Španělska měl blízko k medaili Jakub Bitman, který v deblu obsadil páté až osmé místo. Nejúspěšnější reprezentací se s dvěma zlatými stala výprava Skotska.

Hned šest Čechů se účastnilo turnaje ve španělském hlavním městě Madridu. Pro Lukáše Zevla skončil turnaj už čtvrteční kvalifikací, stejně se ve dvouhře vedlo i Jakubu Bitmanovi. Epizodní bylo i účinkování českých žen, které nezaznamenaly žádný vítězný zápas. Lucie Černá podlehla na tři sety Monice Radovské z Lotyšska, Zuzana Pavelková nestačila na Olgu Golovanovovou z Ruska a Kateřina Tomalová po třech setech podlehla Lauře Sarosiové z Maďarska. A ani ve čtyřhrách to nebylo lepší: Černá s Pavelkovou prohrály s dánským párem Andersenová-Jakobsenová ve dvou setech, Tomalová spolu s Radovskou zase vypadly s anglickou dvojicí Brownová-Westwoodová.

Mezi muži Jan Fröhlich z pozice osmého nasazeného singlisty vyřadil Jordyho Hilbinka z Nizozemska ve dvou setech. Hilbinka ale vzápětí pomstil jeho reprezentační kolega Erik Meijs, s nímž Fröhlich prohrál třetí sadu poměrem 18:21. V deblu pak Jan spolu s Gillesem Tripetem (Švýcarsko) také na tři sety prohrál s finským párem Iikka Heino-Anton Kaisti. Bodově nejcennějšího výsledku z našich dosáhl Jakub Bitman, který se s dánským partnerem Sorenem Gravholtem prodral až do čtvrtfinále turnaje přes polskou dvojici Bochat-Pietryja. Jakuba se Sorenem zastavily až nasazené čtyřky Jacco Arends a Jelle Maas z Nizozemska.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

čtyřhra žen: Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) – Imogen Bankierová, Kirsty Gilmourová (Skotsko) 21:14 21:9
čtyřhra mužů: Lukasz Moren, Wojciech Szkudlarczyk - Adam Cwalina, Przemyslaw Wacha (všichni Polsko) 9:21 21:15 21:16
smíšená čtyřhra: Robert Blair, Imogen Bankierová (Skotsko) – Robert Mateusiak, Agnieszka Wojtkowská (Polsko) 21:13 14:21 21:16
dvouhra mužů: Joachim Persson - Rasmus Fladberg (oba Dánsko) 21:12 21:13
dvouhra žen: Kirsty Gilmourová (Skotsko) – Carolina Marinová (Španělsko) 21:19 21:18

výsledky turnaje online

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.05.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS