Romanian International: české páry došly do čtvrtfinále

Umístění mezi osmi nejlepšími bylo maximem české reprezentace na mezinárodním mistrovství Rumunska. Podařilo se to mixu Jakub Bitman-Alžběta Bášová a také deblu Kateřina Tomalová-Šárka Křížková.

V turnaji, kde se opět testoval systém na tři vítězné sety do 11 bodů, tentokrát ale s možností nastavení, se našim dařilo už v kvalifikaci, z níž se dostal do hlavní soutěže Ivo Stoklas a Alžběta Bášová. Výhry v hlavním pavouku se ale dočkali jiní – Kateřina Tomalová prošla do druhého kola dvouhry, spolu se Šárkou Křížkovou pak využila nasazení a dostala se do čtvrtfinále čtyřhry. Tam už byla nad síly našich belgická dvojice Annys-Vandenhoucke.

Druhé umístění mezi osmi nejlepšími přidali Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou v mixu, kde byli nasazeni jako turnajové jedničky. Po volném kole porazili na pět setů polský pár Bochat-Witek, ale posléze podlehli ve čtyřech setech indické dvojici Tarun-Reddy. Ti se později stali vítězi celého turnaje, když ve finále porazili i nasazené dvojky z Německa.

Paletu vítězů pak doplnili singlisté Adi Pratama (Indonésie) a Lianne Tan (Belgie). Ve čtyřhře žen se ke zlatým medailím prosadily Cloe Birch a Jenny Wallwork z Anglie, čtyřhru mužů pak vyhráli chorvatští deblisté Zvonimi Durkinjak a Zvonimir Hoelbling.

Kompletní výsledky turnaje: tournamensoftware

Autor: Tomáš Krajča [17.03.2015]