O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Rozhovor: Mladičká MULTILIGA je stále oblíbenější

Od založení MULTILIGY ještě neuplynul ani celý rok, ale stále stoupající obliba této soutěže dává tušit, že zde vzniká nový fenomén amatérského sportu. Rozhodli jsme se vyzpovídat zakladatele MULTILIGY - Mikkela Bom Simonsena a Rosťu Geržičáka.

Pro ty, kteří MULTILIGU ještě neznají - o co jde?

Mikkel: MULTILIGA je systém navzájem propojených amatérských pravidelných soutěži a turnajů v různých sportech. Z pravidelných soutěží nám v téhle chvíli běží Amatérská badmintonová liga a Amatérská pingpongová liga - obě soutěže jsou zatím určené pro Brno a okolí.

Hráčky a hráči jsou v těchto soutěžích rozřazeni do skupin, ve kterých hrají během jednoho kola (které trvá většinou jeden měsíc) zápasy systémem každý s každým. Zápasy si hráči domlouvají sami a tak mohou hrát v čase a na místě, které jim vyhovuje.

Po ukončení kola nejúspěšnější hráčka či hráč postupuje do skupiny vyšší úrovně a naopak - hráč na posledním místě ve skupině sestupuje do skupiny nižší. Tím je zajištěno promíchání protihráčů pro další kolo.

Za odehrané (a zejména za vítězné) zápasy získávají hráčí body do žebříčku v dané soutěži a navíc se body z různých soutěží započítávají i do hlavního žebříčku - celkového žebříčku MULTILIGY.

Ale samozřejmě nejdůležitější vlastností MULTILIGY je možnost poznat nové spoluhráče a zahrát si se soupeři různých úrovní.  To ostatně vyjadřuje i náš slogan: „Více soupeřů. Více přátel. Více zábavy. Přidej se I Ty!

Rosťa: Kromě ligových soutěží organizujeme také turnaje. Jednak jde o "klasické" turnaje v badmintonu, pingpongu nebo raketovém trojboji, které jsou určené jak pro hráče MULTILIGY, tak i pro hráče, kteří k nám cestu teprve hledají :).

Samozřejmě i na těchto turnajích lze získat body do žebříčku MULTILIGY. Dále se snažíme MULTILIGU zpestřit i netradičními záležitostmi typu turnaj na tanečních podložkách, přip. aktivitami na podporu týmového ducha, jako je třeba společná degustace vina.

Co najdu na webu MULTILIGY?

Rosťa: Kromě informací o probíhajících soutěžích a turnajích na www.multiliga.cz také publikujeme fotografie a videa z proběhlých akcí (např. video z Turnaje na tanečních podložkách). Jako bonus zde bývají také ke stažení třeba obrázky pro pozadí na plochu obrazovky.

Nechybí ani zajímavé tematicky zaměřené články, např. Jak vybrat badmintonovou raketu anebo na českém Internetu ojedinělý článek o napařování péřových badmintonových míčků, který vyšel i na BadmintonWebu.

Co vás vlastně k založení MULTILIGY vedlo?

Rosťa: Těch důvodů bylo hned několik. Asi hlavním z nich byla snaha najít si nové spoluhráče. Hráli jsme spolu jak badminton, tak i pingpong a po nějaké době došlo k určitému zastavení ve vývoji a už nás hra nebavila tolik, jako dřív. Brzy jsme ale zjistili, ze není úplně jednoduché najít si dalšího parťáka na podobné úrovni - jenže stejně dříve či později se zase dostanete do podobné situace. A úplné neštěstí je, když je těch sportů víc.

Mikkel: No a když jsme tak jednou debatovali nad tím, že by bylo fajn, kdyby existovala nějaká soutěž, kde by se dalo hrát více sportů a člověk by se nemusel bát, že není ve všech zrovna mistr světa, myšlenka byla na světě. Když se vše podpořilo naši velkou soutěživostí :) a touhou vybudovat něco životaschopného, byla MULTILIGA za poměrně krátkou dobu na světě.

Ale jsou tady přece i jiné amatérské soutěže a turnaje...

Mikkel: To sice jsou, ale to, co nás zaujalo nejvice a co nikde jinde nenajdete, je provázanost systému hodnoceni jednotlivých soutěží a turnajů.

Rosťa: Hráč si pak může vybrat, co mu nejvíce vyhovuje - může hrát jen jednu soutěž anebo se bude účastnit více soutěži a bude sbírat body do celkového žebříčku MULTILIGY. A i pak může zvolit různé strategie - chci byt nejlepší v jednom sportu a v jiném jen doplňovat body? Nebo se spokojit s průměrným umístěním ve více soutěžích, což  mě ale může vynést vysoko v celkovém žebříčku? Možností je více.

Z čeho máte v MULTILIZE největší radost?

Rosťa: Nejvíce mě potěšila reakce od hráčů - řada z nich nám MULTILIGU pochválila, ať již nápad samotný nebo celkové fungování. Dále je to počet lidi, kteří hrají některou ligu nebo kteří přišli na některý z turnajů; celkem se do MULTILIGY zapojilo již více než 60 soutěžících, což je za tak relativně krátkou dobu poměrně slušné.

Mikkel: Výjimečně s Rosťou souhlasím :) Zejména rychlý růst Amatérské badmintonové ligy nás opravdu příjemně překvapil. Mě osobně se ještě hodně líbil turnaj na tanečních podložkách - něco podobného tu ještě nebylo a sami soutěžící ani nevěděli, do čeho jdou (ostatně my vlastně také ne). Nakonec se turnaj velmi vydařil a už nám chodí dotazy, kdy bude další.

Tak teď mám chuť se sám přidat - co pro to mám udělat?

Mikkel: Není nic jednoduššího - stačí se zaregistrovat do jedné z našich amatérských lig na webu MULTILIGY. Na webu také najdeš všechny potřebné informace. Po zahájeni dalšího kola ti přijde upozornění, ve které jsi skupině a kde najdeš kontakty na ostatní hráče. Nebo se můžeš přihlásit na některý z našich turnajů.

A co se ode me očekává?

Rosťa: Především, že budeš aktivní - pošleš výzvu protihráči, pokud jsi nalosovaný jako domácí hráč, odpovíš na výzvu, pokud budeš host a že se budeš snažit naplánovat si všechny zápasy tak, abys je stihl včas odehrát a nehonil je všechny v poslední den :)

Kolik mě to bude stát?

Mikkel: Nic. Celá MULTILIGA je doposud zdarma a rádi bychom to tak zachovali i do budoucna. Pochopitelně si budeš muset zaplatit polovinu částky za pronájem kurtu při hraní ligových zápasů, příp. budeš platit startovné za turnaje; startovné je však plně použito na pronájem sportoviště a ceny pro vítěze.

Počkejte - to děláte MULTILIGU a nic z toho nemáte?

Rosťa: To zase ne, máme z toho skvělý pocit :) Ale vážně - opravdu to děláme, protože nás to baví. Naopak, sami jsme do MULTILIGY už něco nainvestovali (on i ten provoz webu něco stojí ...). Myslíme si, že podobné aktivity by měly sponzorovat firmy, které se pohybuji ve sportovním odvětví a tímto směrem bychom se chtěli zaměřit v dalším rozvoji MULTILIGY.

A jaké máte plány s MULTILIGOU do budoucna?

Rosťa: Plány máme velké :) Samozřejmě z principu MULTILIGY chceme zařadit do portfolia soutěží i další sporty. Kromě „tradičních“ sportů bychom rádi zabrouzdali i do úplně jiných vod a nabídli našim hráčům možnosti vyzkoušet i nové nebo netradiční sporty a aktivity. Rádi bychom tímto vyzvali všechny čtenáře, aby nám zaslali podněty, které sporty a aktivity by nejvíce přivítali.

Mikkel: pochopitelně bychom se chtěli rozrůstat také geograficky, nejprve do větších měst. Třeba budeme mít jednou i celostátní MULTILIGU. A když půjde vše dobře - proč ne i mezistátní?

Diky za rozhovor.

Rosťa Mikkel
Zakladatelé MULTILIGY - Rosťa Geržičák a Mikkel Bom Simonsen

Doporučit:


Autor: Adam Jurák [23.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Viktor L. Axelsen: "Moje hra je dvouhra!"

Dokázal to, co se doposud nepodařilo žádnému Evropanovi. Viktor L. Axelsen (16), dánský badmintonista, přehrál na mistrovství světa juniorů v mexické Guadalajaře všechny soupeře a získal zlatou medaili. Hovoří se o něm jako o ...

Gillian Clarková: "Snažím se být v komentáři spontánní."

Sledujete badmintonové přenosy stanice Astro SuperSport? Pak si jistě vybavíte výrazný hlas anglické komentátorky Gillian Clarkové. Někdejší vynikající deblová hráčka a 145násobná reprezentantka své země je dnes v podstatě "hlasem ...

Kateřina Tomalová: "Chci se připravit na přechod do dospělých."

Ohlédli jsme se za úspěšným turnajem juniorů – mezinárodním mistrovstvím Chorvatska. Na pár všetečných otázek odpověděla Kateřina Tomalová, vítězka dvouhry dívek. O zhodnocení výkonu našich reprezentantů jsme požádali trenéra ...

Kateřina Hejdrychová: "Víc kladných bodů vyšlo pro oštěp."

Každý rok ukončí badmintonovou kariéru desítky žáků i dorostenců. Jen málokdy se ale stane, že "svého" sportu nechá hráčka, která sbírala mistrovské tituly jako na běžícím pásu, a patří do kádru juniorské reprezentace. Proč dala ...

Lars Paaske: „Důležitá je sebedůvěra a rychlost.“

Špičkový dánský deblista Lars Paaske ukončil letos mezinárodní kariéru. Mistr světa z roku 2003, čtyřnásobný vítěz Denmark Open a někdejší světa jednička ve čtyřhře mužů si povídal s redaktorem BadmintonWebu o své kariéře – a ...

Max Koreny: „Myslím, že už začínám být doma.“

Max Koreny je bez diskuse turnajovým zjevením letošní sezóny. Kanaďan, který trénuje v Hořovicích pod vedením Petra Koukala, předvedl skvělé výkony na individuálních turnajích a stal se oporou pražského Meteoru. Nedávno navíc ...


Tagy: rozhovor


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS