O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jakub Bitman: "Naším cílem je získat 25 000 Kč"

Jakub Bitman a Alžběta Bášová se kvalifikovali ve smíšené čtyřhře na mistrovství světa v čínském Guangzhou. Příspěvek Českého badmintonového svazu ale nestačí na pokrytí nezbytných nákladů. Podaří se jim odcestovat?

O sponzorskou podporu žádají Jakub s Bětkou prostřednictvím Facebookové stránky Pojedeme na MS? Tu uvádí stručný text: "Vybojovali jsme si postup na MS, ale naše účast není jistá. Příspěvek od ČBaS pokryje letenky, na přípravu a pobyt bohužel finance nemáme. Prosíme, pomůžete nám najít sponzora a splnit si tak velký sen?" Pár Bitman-Bášová je jednou z mála českých dvojic, která se dlouhodobě snaží prosadit na mezinárodní úrovni. Na té domácí už získali čtyři tituly mistrů republiky a de facto tak vládnou českému mixu.

Jejich pokus o crowdsourcing je obdobou nedávné snahy nizozemské dvojice Jorrit de Ruiter-Samantha Barningová, kteří kvůli škrtům v rozpočtu nizozemského svazu potřebují vybrat od fanoušků 4 tisíce eur na cestovní výdaje. Zajímalo nás, o kolik peněz se jedná v případě Jakuba a Bětky, jak výběr probíhá a jaké další aktivity budou ještě podnikat.

Je možné zveřejnit, jaký příspěvek na účast na MS poskytl ČbaS a kolik byste nad jeho rámec potřebovali získat ze sponzorských zdrojů?

Příspěvek od ČBaS činí 30.000,- Kč na jednotlivce. To je příspěvek, který dostali všichni nominovaní hráči v prvním nominačním listu. Naší snahou a cílem je získat dalších 25.000,- Kč, takže dohromady 55.000,- Kč. Tato částka by nám měla pokrýt z největší části kvalitní zahraniční přípravu. Menší část by se pak investovala do pobytových nákladů přímo v Číně a do „drobných“ investicí týkající se tréninků v domácím prostředí.

Jaké aktivity chystáte na své Facebookové stránce? Objeví se na ní třeba i nějaká videa z přípravy jako to bylo nedávno u Petra Koukala, či jiné zajímavosti?

Nyní chystáme malou soutěž právě na naší facebookové stránce. Máme však teď drobné problémy s grafikou, jelikož můj kamarád, který se o to stará, má v daných dnech více práce s vodou než s ostatními věcmi. Zcela jistě pak chceme profil nadále udržovat aktuální, ať už se to týká statusů, fotek, nebo třeba i krátkých videí.

Pokud se teoreticky váš fanoušek-jednotlivec rozhodne přispět menší částkou (např. 1 000 Kč), dostane za to nějakou odměnu? Jakým způsobem budete zviditelňovat vaše sponzory?

Drobnou odměnou by právě měla být již dříve zmíněná soutěž. Celkový „podtext“ této akce je pak samozřejmě získání kontaktů a potencionálních sponzorů do budoucích měsíců a roků.

Budete se pokoušet využít i nějaké služby jako Startovač nebo Hithit?

O těchto službách jsme uvažovali také, ale problémem je, že pokud se nám nepodaří získat cílovou částku, veškeré peníze se rozesílají zpátky všem přispěvatelům. Usoudili jsme, že je lepší se řídit heslem „Lepší něco, nežli nic“.

Jak to zatím jde? Povedlo se už vybrat nějakou zajímavou částku?

Zatím nás kontaktovalo několik lidí, jakým způsobem mohou pomoci. Další pak dali nápady, jaké cesty zkusit, aby se nám dařilo a několik desítek také vyslovilo jejich podporu.

Můžeš poodhalit, jak bude vypadat vaše příprava na šampionát a jaké máte ambice, v případě, že se podaří na něj odcestovat?

Úvodní část bude střídavě společná a individuální s převahou kondiční přípravy. Postupně se budeme přesouvat na kurt. Nejprve jednoduchá cvičení, postupně se budeme zaměřovat více na čistě mixový trénink. Závěrečnou část bychom pak rádi absolvovali v zahraničí s kvalitními páry, abychom si také zvykli na rychlost hry, se kterou budeme muset na MS počítat.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS