O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Jakub Bitman: "Naším cílem je získat 25 000 Kč"

Jakub Bitman a Alžběta Bášová se kvalifikovali ve smíšené čtyřhře na mistrovství světa v čínském Guangzhou. Příspěvek Českého badmintonového svazu ale nestačí na pokrytí nezbytných nákladů. Podaří se jim odcestovat?

O sponzorskou podporu žádají Jakub s Bětkou prostřednictvím Facebookové stránky Pojedeme na MS? Tu uvádí stručný text: "Vybojovali jsme si postup na MS, ale naše účast není jistá. Příspěvek od ČBaS pokryje letenky, na přípravu a pobyt bohužel finance nemáme. Prosíme, pomůžete nám najít sponzora a splnit si tak velký sen?" Pár Bitman-Bášová je jednou z mála českých dvojic, která se dlouhodobě snaží prosadit na mezinárodní úrovni. Na té domácí už získali čtyři tituly mistrů republiky a de facto tak vládnou českému mixu.

Jejich pokus o crowdsourcing je obdobou nedávné snahy nizozemské dvojice Jorrit de Ruiter-Samantha Barningová, kteří kvůli škrtům v rozpočtu nizozemského svazu potřebují vybrat od fanoušků 4 tisíce eur na cestovní výdaje. Zajímalo nás, o kolik peněz se jedná v případě Jakuba a Bětky, jak výběr probíhá a jaké další aktivity budou ještě podnikat.

Je možné zveřejnit, jaký příspěvek na účast na MS poskytl ČbaS a kolik byste nad jeho rámec potřebovali získat ze sponzorských zdrojů?

Příspěvek od ČBaS činí 30.000,- Kč na jednotlivce. To je příspěvek, který dostali všichni nominovaní hráči v prvním nominačním listu. Naší snahou a cílem je získat dalších 25.000,- Kč, takže dohromady 55.000,- Kč. Tato částka by nám měla pokrýt z největší části kvalitní zahraniční přípravu. Menší část by se pak investovala do pobytových nákladů přímo v Číně a do „drobných“ investicí týkající se tréninků v domácím prostředí.

Jaké aktivity chystáte na své Facebookové stránce? Objeví se na ní třeba i nějaká videa z přípravy jako to bylo nedávno u Petra Koukala, či jiné zajímavosti?

Nyní chystáme malou soutěž právě na naší facebookové stránce. Máme však teď drobné problémy s grafikou, jelikož můj kamarád, který se o to stará, má v daných dnech více práce s vodou než s ostatními věcmi. Zcela jistě pak chceme profil nadále udržovat aktuální, ať už se to týká statusů, fotek, nebo třeba i krátkých videí.

Pokud se teoreticky váš fanoušek-jednotlivec rozhodne přispět menší částkou (např. 1 000 Kč), dostane za to nějakou odměnu? Jakým způsobem budete zviditelňovat vaše sponzory?

Drobnou odměnou by právě měla být již dříve zmíněná soutěž. Celkový „podtext“ této akce je pak samozřejmě získání kontaktů a potencionálních sponzorů do budoucích měsíců a roků.

Budete se pokoušet využít i nějaké služby jako Startovač nebo Hithit?

O těchto službách jsme uvažovali také, ale problémem je, že pokud se nám nepodaří získat cílovou částku, veškeré peníze se rozesílají zpátky všem přispěvatelům. Usoudili jsme, že je lepší se řídit heslem „Lepší něco, nežli nic“.

Jak to zatím jde? Povedlo se už vybrat nějakou zajímavou částku?

Zatím nás kontaktovalo několik lidí, jakým způsobem mohou pomoci. Další pak dali nápady, jaké cesty zkusit, aby se nám dařilo a několik desítek také vyslovilo jejich podporu.

Můžeš poodhalit, jak bude vypadat vaše příprava na šampionát a jaké máte ambice, v případě, že se podaří na něj odcestovat?

Úvodní část bude střídavě společná a individuální s převahou kondiční přípravy. Postupně se budeme přesouvat na kurt. Nejprve jednoduchá cvičení, postupně se budeme zaměřovat více na čistě mixový trénink. Závěrečnou část bychom pak rádi absolvovali v zahraničí s kvalitními páry, abychom si také zvykli na rychlost hry, se kterou budeme muset na MS počítat.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS