O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Mistrovství světa juniorů: týmovou soutěž ovládla Malajsie

Na Tchaj-wanu probíhá od 28. října mistrovství světa juniorů. Soutěž otevřely boje o titul mezi národními týmy. Za neúčasti Číny se z prvenství radoval celek Malajsie před Koreou.

Čína nestartuje z politických důvodů, Češi hrají pouze individuální soutěž

Úroveň letošního mistrovství neblaze ovlivnily politické důvody: na turnaji tak nestartují hráči z Číny, což platí pro soutěž družstev i jednotlivců. Ostatní země posílají své nejsilnější zástupce, a to i přes probíhající olympijskou kvalifikaci. Na turnaji tak startují i poslední vítězové Viktor Axelsen a Ratchanok Inthanonová. Mistrovství světa juniorů se zúčastní i česká reprezentace: finanční prostředky nestačily na to, abychom mohli vyslat kompletní družstvo a realizační tým, povedlo se ale zajistit účast pro dvojici hráčů. Vojtěcha Šelonga a Janu Žwakovou, dvoučlenný tým vybraný trenérem juniorské reprezentace, doprovází na turnaji předseda Českého badmintonového svazu Zdeněk Musil.

V týmové soutěži selhali Dánové, finále bylo podle očekávání asijské

Ačkoliv mají v kádru úřadujícího juniorského mistra světa, v soutěži družstev naprosto selhali Dánové. Už v základní skupině podlehli Nizozemsku a museli se spokojit s boji o konečné 9. místo – navíc dánští junioři posléze prohráli i s Ruskem a obsadili tak až 10. příčku. Nejlepším evropským celkem se stali právě Nizozemci, kteří se dostali do "druhé čtyřky". V boji o 5.-8. místo však nestačili na Indii a Indonésii, a tak se s turnajem týmů loučili osmou příčkou.

Do semifinále turnaje se podle očekávání dostaly výhradně asijské celky. K tradičním velmocem Koreji a Malajsii se přidal ještě "černý kůň" Thajsko a domácí Tchaj-wan. Thajci i Tchajwanci se však museli spokojit se zápasem o třetí místo (v něm udělali domácí radost tribunám a zvítězili přesvědčivě 3:0). Také finálové utkání bylo jednoznačné: Malajsie v něm sice musela vybojovat dva třísetové duely, ale po dvou a půl hodinách oslavila vítězství poměrem 3:0.