O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V egyptské Káhiře se 20. - 23. října uskutečnil turnaj kategorie International Series s celkovou dotací 6 000 $ a Česká republika měla na tomto turnaji dvoučlenné zastoupení. Milan Ludík byl nasazen jako turnajová jednička, Adam Mendrek pak jako turnajová čtyřka. Oba zvládli turnaj na výbornou a takřka bez zaváhání se probojovali do finále, ve kterém zvítězil Milan Ludík 21:14 a 22:20 a potvrdil jak své nasazení, tak i pozici aktuální české singlové jedničky.

 Ludík do místa konání dorazil již pár dní před začátkem turnaje, aby se co nejlépe připravil na turnaj a aklimatizoval se na místní podmínky. A jaký byl jeho celkový dojem z turnaje? "Hala, ve které se turnaj konal, byla součástí obrovského komplexu káhirského stadionu. Podmínky byly velmi přívětivé, až na drobné nedostatky jako nedůkladně zalepené koberce nebo právě se školící rozhodčí, kteří ještě neměli tolik znalostí a zkušeností." řekl Ludík.

 

Své vystoupení na turnaji Ludík rovněž hodnotil velice kladně: "Turnajem jsem prošel víceméně hladce až do finále. V semifinále jsem se utkal s hráčem z Jordánu, který mě zaskočil svou badmintonovou zručností. Nečekal jsem, že už i Jordánsko má hráče slušné úrovně. Zápas jsem sice měl celou dobu pod kontrolou, ale nemohl jsem si dovolit ani na chvíli zaváhat. Ve finále jsem nastupoval proti Adamu Mendrekovi. Papírově jsem byl favorit, ale to mi situaci nijak neulehčilo. První set jsem zvládl velmi dobře a celou dobu jsem kontroloval průběh hry a poměrně hladce jsem vyhrál. Ve druhém setu se Adam snažil převzít iniciativu a velkou část setu se mu to dařilo a byl pár bodů ve vedení. Avšak já jsem koncovku zvládl lépe a po výhře 22:20 jsem s velkou radostí mohl slavit zisk svého druhého mezinárodního titulu."

 Příliš času na oslavy titulu však Ludík neměl, protože ještě v ten den se přesouval na turnaj French Open do Paříže. "Hraji v 14:40 kvalifikaci na svém prvním turnaji okruhu Super Series." upřesnil Ludík, v čem pro něj bude tento turnaj speciální. 

Doporučit:


Autor: Katka Tomalová [01.11.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: Jak vypadá jeden den profesionálního badmintonisty

Milan Ludík, česká singlová jednička ve dvouhře mužů, popisuje exkluzivně pro náš web život profesionálního badmintonisty.

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 


Tagy: milan ludik


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS