O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V egyptské Káhiře se 20. - 23. října uskutečnil turnaj kategorie International Series s celkovou dotací 6 000 $ a Česká republika měla na tomto turnaji dvoučlenné zastoupení. Milan Ludík byl nasazen jako turnajová jednička, Adam Mendrek pak jako turnajová čtyřka. Oba zvládli turnaj na výbornou a takřka bez zaváhání se probojovali do finále, ve kterém zvítězil Milan Ludík 21:14 a 22:20 a potvrdil jak své nasazení, tak i pozici aktuální české singlové jedničky.

 Ludík do místa konání dorazil již pár dní před začátkem turnaje, aby se co nejlépe připravil na turnaj a aklimatizoval se na místní podmínky. A jaký byl jeho celkový dojem z turnaje? "Hala, ve které se turnaj konal, byla součástí obrovského komplexu káhirského stadionu. Podmínky byly velmi přívětivé, až na drobné nedostatky jako nedůkladně zalepené koberce nebo právě se školící rozhodčí, kteří ještě neměli tolik znalostí a zkušeností." řekl Ludík.

 

Své vystoupení na turnaji Ludík rovněž hodnotil velice kladně: "Turnajem jsem prošel víceméně hladce až do finále. V semifinále jsem se utkal s hráčem z Jordánu, který mě zaskočil svou badmintonovou zručností. Nečekal jsem, že už i Jordánsko má hráče slušné úrovně. Zápas jsem sice měl celou dobu pod kontrolou, ale nemohl jsem si dovolit ani na chvíli zaváhat. Ve finále jsem nastupoval proti Adamu Mendrekovi. Papírově jsem byl favorit, ale to mi situaci nijak neulehčilo. První set jsem zvládl velmi dobře a celou dobu jsem kontroloval průběh hry a poměrně hladce jsem vyhrál. Ve druhém setu se Adam snažil převzít iniciativu a velkou část setu se mu to dařilo a byl pár bodů ve vedení. Avšak já jsem koncovku zvládl lépe a po výhře 22:20 jsem s velkou radostí mohl slavit zisk svého druhého mezinárodního titulu."

 Příliš času na oslavy titulu však Ludík neměl, protože ještě v ten den se přesouval na turnaj French Open do Paříže. "Hraji v 14:40 kvalifikaci na svém prvním turnaji okruhu Super Series." upřesnil Ludík, v čem pro něj bude tento turnaj speciální. 

Doporučit:


Autor: Katka Tomalová [01.11.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Michal Turoň oznámil složení juniorské reprezentace

Hlavní trenér juniorského reprezentačního družstva České republiky Michal Turoň oznámil složení týmu pro sezónu 2010/2011. Mezi hlavní hvězdy by měli patřit hráči užšího výběru: Milan Ludík, Vojtěch Šelong, Ivo Stoklas, Tomáš ...

Mezinárodní mistrovství Litvy: dvě zlaté pro Chloe Mageeovou

Irská badmintonistka Chloe Mageeová se stala nejúspěšnější hráčkou mezinárodního mistrovství Litvy. Turnaje evropského circuitu se zúčastnil také jeden český zástupce: Milan Ludík.


Tagy: milan ludik


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS