O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Plánování turnajů a vlastně celé sezóny je komplikovaný proces, který musím neustále přizpůsobovat aktuální situaci. Zejména teď v průběhu olympijské kvalifikace je to jeden z rozhodujících faktorů, abych měl šanci získat důležité body na k úspěšnému kvalifikování se do Ria.

Mým cílem je nashromáždit celkem 23 000 bodů. Do světového žebříčku se započítává deset nejlepších turnajů, takže to dělá – a není to právě vysoká matematika – průměr 2300 bodů na turnaj. Spočítat body je velmi jednoduché, ale získat je, to už je oříšek!

Turnaje plánuji většinou tři až čtyři měsíce dopředu a jejich úroveň se snažím neustále přizpůsobovat mému současnému umístění na žebříčku.

Musím zohlednit mnoho faktorů. Objet menší turnaj s povinností postoupit do semifinále nebo finále, abych získal potřebné body? Nebo zvolit větší turnaj, kde bude stačit na body vyhrát jeden zápas, ale v daleko těžší konkurenci? Roli hraje také návaznost turnajů, jejich vzdálenost nebo mé předchozí zkušenosti s konkrétními místy.

Nejvýznamnějším faktorem pro výběr turnajů jsou však stále finance, které je velmi těžké v potřebném objemu zabezpečit.

V průběhu olympijské kvalifikace řeším také jednu důležitou věc. Nestačí jen turnaje objíždět, je třeba mezi nimi v potřebném objemu a kvalitě trénovat. Objížděním ještě nikdo nic nevyhrál.

Takže celou sezónu plánuji v cyklech, ve kterých dvě až tři týdny trénuji a potom odjedu na sérii dvou až čtyř turnajů.

Trénink nezanedbávám ani na turnajích, i když tam je to s přípravou samozřejmě těžší než v domácích podmínkách. Snažím se, pokud je to možné, pravidelně dodržovat tréninkový plán minimálně návštěvami posilovny, abych zůstal neustále fyzicky připravený. Krátce před turnajem se snažím na badmintonových trénincích zaměřit na vyzkoušení turnajových podmínek, snažím se rychle adaptovat na místní prostředí.

A že to jsou často velká specifika! Před Vánoci jsem hrál na turnaji v Mexiku, nadmořská výška přes 2200 metrů, řídký vzduch, rychlé míče, specifická hala – na to vše si musíte zvyknout co nejrychleji.

Po vypadnutí z turnaje se potom s dalšími hráči domluvím na trénincích v místě konání.

Turnajový kolotoč. Tahle dvě slova přesně vystihují, jak vypadá můj program v posledních měsících. Z tréninku na turnaj, z posilovny do haly, z letiště na hotel. Každý měsíc, každý týden, každý den.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.01.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Michal Turoň oznámil složení juniorské reprezentace

Hlavní trenér juniorského reprezentačního družstva České republiky Michal Turoň oznámil složení týmu pro sezónu 2010/2011. Mezi hlavní hvězdy by měli patřit hráči užšího výběru: Milan Ludík, Vojtěch Šelong, Ivo Stoklas, Tomáš ...

Mezinárodní mistrovství Litvy: dvě zlaté pro Chloe Mageeovou

Irská badmintonistka Chloe Mageeová se stala nejúspěšnější hráčkou mezinárodního mistrovství Litvy. Turnaje evropského circuitu se zúčastnil také jeden český zástupce: Milan Ludík.


Tagy: milan ludik


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS