O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Plánování turnajů a vlastně celé sezóny je komplikovaný proces, který musím neustále přizpůsobovat aktuální situaci. Zejména teď v průběhu olympijské kvalifikace je to jeden z rozhodujících faktorů, abych měl šanci získat důležité body na k úspěšnému kvalifikování se do Ria.

Mým cílem je nashromáždit celkem 23 000 bodů. Do světového žebříčku se započítává deset nejlepších turnajů, takže to dělá – a není to právě vysoká matematika – průměr 2300 bodů na turnaj. Spočítat body je velmi jednoduché, ale získat je, to už je oříšek!

Turnaje plánuji většinou tři až čtyři měsíce dopředu a jejich úroveň se snažím neustále přizpůsobovat mému současnému umístění na žebříčku.

Musím zohlednit mnoho faktorů. Objet menší turnaj s povinností postoupit do semifinále nebo finále, abych získal potřebné body? Nebo zvolit větší turnaj, kde bude stačit na body vyhrát jeden zápas, ale v daleko těžší konkurenci? Roli hraje také návaznost turnajů, jejich vzdálenost nebo mé předchozí zkušenosti s konkrétními místy.

Nejvýznamnějším faktorem pro výběr turnajů jsou však stále finance, které je velmi těžké v potřebném objemu zabezpečit.

V průběhu olympijské kvalifikace řeším také jednu důležitou věc. Nestačí jen turnaje objíždět, je třeba mezi nimi v potřebném objemu a kvalitě trénovat. Objížděním ještě nikdo nic nevyhrál.

Takže celou sezónu plánuji v cyklech, ve kterých dvě až tři týdny trénuji a potom odjedu na sérii dvou až čtyř turnajů.

Trénink nezanedbávám ani na turnajích, i když tam je to s přípravou samozřejmě těžší než v domácích podmínkách. Snažím se, pokud je to možné, pravidelně dodržovat tréninkový plán minimálně návštěvami posilovny, abych zůstal neustále fyzicky připravený. Krátce před turnajem se snažím na badmintonových trénincích zaměřit na vyzkoušení turnajových podmínek, snažím se rychle adaptovat na místní prostředí.

A že to jsou často velká specifika! Před Vánoci jsem hrál na turnaji v Mexiku, nadmořská výška přes 2200 metrů, řídký vzduch, rychlé míče, specifická hala – na to vše si musíte zvyknout co nejrychleji.

Po vypadnutí z turnaje se potom s dalšími hráči domluvím na trénincích v místě konání.

Turnajový kolotoč. Tahle dvě slova přesně vystihují, jak vypadá můj program v posledních měsících. Z tréninku na turnaj, z posilovny do haly, z letiště na hotel. Každý měsíc, každý týden, každý den.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.01.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bulgarian International: Milan Ludík ve čtvrtfinále

Ve dnech 3.-5. října se v bulharském hlavním městě Sofii konal turnaj evropského circuitu. Nejlepšího výsledku z českých badmintonistů dosáhl Milan Ludík, který prošel mezi osm nejlepších a přehrál silného dánského soupeře Emila ...

Denmark International: Gavnholt odstoupila pro zranění

Až do čtvrtfinále turnaje Denmark International se dostala Kristína Gavnholt. Pak ale musela zápas skrečovat pro zranění lýtkového svalu. Dobré výkony předvedli i další čeští reprezentanti.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Iceland International: Milan Ludík vítězem dvouhry!

Skvělého úspěchu dosáhl na turnaji evropského circuitu v islandském hlavním městě Rejkjavíku Milan Ludík, který jako nasazená dvojka dokázal zvítězit ve dvouhře mužů.

Mezinárodní mistrovství Litvy: dvě zlaté pro Chloe Mageeovou

Irská badmintonistka Chloe Mageeová se stala nejúspěšnější hráčkou mezinárodního mistrovství Litvy. Turnaje evropského circuitu se zúčastnil také jeden český zástupce: Milan Ludík.

Norwegian International: Češi bez vítězství

Turnaje evropského circuitu v norském Sandefjordu se zúčastnili Milan Ludík a Pavel Florian. Oba bohužel vypadli hned v prvním kole dvouhry.


Tagy: milan ludik


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS