O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Plánování turnajů a vlastně celé sezóny je komplikovaný proces, který musím neustále přizpůsobovat aktuální situaci. Zejména teď v průběhu olympijské kvalifikace je to jeden z rozhodujících faktorů, abych měl šanci získat důležité body na k úspěšnému kvalifikování se do Ria.

Mým cílem je nashromáždit celkem 23 000 bodů. Do světového žebříčku se započítává deset nejlepších turnajů, takže to dělá – a není to právě vysoká matematika – průměr 2300 bodů na turnaj. Spočítat body je velmi jednoduché, ale získat je, to už je oříšek!

Turnaje plánuji většinou tři až čtyři měsíce dopředu a jejich úroveň se snažím neustále přizpůsobovat mému současnému umístění na žebříčku.

Musím zohlednit mnoho faktorů. Objet menší turnaj s povinností postoupit do semifinále nebo finále, abych získal potřebné body? Nebo zvolit větší turnaj, kde bude stačit na body vyhrát jeden zápas, ale v daleko těžší konkurenci? Roli hraje také návaznost turnajů, jejich vzdálenost nebo mé předchozí zkušenosti s konkrétními místy.

Nejvýznamnějším faktorem pro výběr turnajů jsou však stále finance, které je velmi těžké v potřebném objemu zabezpečit.

V průběhu olympijské kvalifikace řeším také jednu důležitou věc. Nestačí jen turnaje objíždět, je třeba mezi nimi v potřebném objemu a kvalitě trénovat. Objížděním ještě nikdo nic nevyhrál.

Takže celou sezónu plánuji v cyklech, ve kterých dvě až tři týdny trénuji a potom odjedu na sérii dvou až čtyř turnajů.

Trénink nezanedbávám ani na turnajích, i když tam je to s přípravou samozřejmě těžší než v domácích podmínkách. Snažím se, pokud je to možné, pravidelně dodržovat tréninkový plán minimálně návštěvami posilovny, abych zůstal neustále fyzicky připravený. Krátce před turnajem se snažím na badmintonových trénincích zaměřit na vyzkoušení turnajových podmínek, snažím se rychle adaptovat na místní prostředí.

A že to jsou často velká specifika! Před Vánoci jsem hrál na turnaji v Mexiku, nadmořská výška přes 2200 metrů, řídký vzduch, rychlé míče, specifická hala – na to vše si musíte zvyknout co nejrychleji.

Po vypadnutí z turnaje se potom s dalšími hráči domluvím na trénincích v místě konání.

Turnajový kolotoč. Tahle dvě slova přesně vystihují, jak vypadá můj program v posledních měsících. Z tréninku na turnaj, z posilovny do haly, z letiště na hotel. Každý měsíc, každý týden, každý den.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.01.2016]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V ryze českém finále Ludík přehrál Mendreka 2:0 na sety a do světového žebříčku si připíše 2 500 bodů.

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: Jak vypadá jeden den profesionálního badmintonisty

Milan Ludík, česká singlová jednička ve dvouhře mužů, popisuje exkluzivně pro náš web život profesionálního badmintonisty.

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 


Tagy: milan ludik


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS