O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

Hlavními favority smíšené čtyřhry byli určitě Jakub Bitman a Alžběta Bášová. Náš nejlepší mezinárodní pár přišel o svou domácí neporazitelnost ale už ve čtvrtfinále, když v koncovce třetího setu B+B podlehli dobrušské dvojici Ondřej Kopřiva-Šárka Křížková 21:17 14:21 a 20:22. Kopřiva s Křížkovou pak došli až do finále, kde po třech setech prohráli s turnajovými dvojkami Petrem Jelínkem a Dominikou Kurzovou – pro hráčku pražské Astry to bylo premiérové vítězství na GPA dospělých.

Chuť si Jakub Bitman určitě alespoň částečně spravil ve čtyřhře mužů, kde startoval ve znovuobnoveném páru s Pavlem Drančákem. Radotínská spolupráce znamenala jasný zisk titulu beze ztráty setu a přesvědčivým rozdílem, jinak to nebylo ani ve finále, kde Bitman s Drančákem přehráli Jaromíra Janáčka a Ondřeje Kopřivu 21:14 a 21:10.

Čtyřhra žen pak přinesla zlaté "vykoupení" také Alžbětě Bášové, která společně s Michaelou Fuchsovou postoupila jasně do finále, ve kterém Východočešky přehrály dvojici pražské Astry Dominiku Kurzovou a Ivanu Zychovou 15:21 a dvakrát 21:14.

Ve dvouhře mužů neměl konkurenci Adam Mendrek, mohl si tak zejména semifinálovým vítězstvím nad tradičním soupeřem Mírou Janáčkem a finálovou výhrou proti Bedřichu Valentovi zlepšit sebevědomí před blížící se maturitní zkouškou.

Českokrumlovské univerzálce Haně Milisové se tentokrát nepodařilo proniknout do finále smíšené čtyřhry ani ženského deblu... a tak si vše vynahradila ve dvouhře. Tři šance měl klub Super Stars Most na vyřazení turnajové jedničky, ale ve druhém kole Vlasta Phamová, ani v semifinále Veronika Dobiášová a ve finále Veronika Koldová nedokázaly vzít Milisové ani jediný set.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Adam Mendrek: "Dlouhodobý cíl? Být nejlepší hráč v Česku!"

Náročný program absolvuje v létě Adam Mendrek. Český reprezentant zkouší asijský dril v prestižních akademiích v Malajsii a Indonésii. Ptali jsme se ho na zážitky a srovnání dvou badmintonových velmocí.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS