O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.

Hlavními favority smíšené čtyřhry byli určitě Jakub Bitman a Alžběta Bášová. Náš nejlepší mezinárodní pár přišel o svou domácí neporazitelnost ale už ve čtvrtfinále, když v koncovce třetího setu B+B podlehli dobrušské dvojici Ondřej Kopřiva-Šárka Křížková 21:17 14:21 a 20:22. Kopřiva s Křížkovou pak došli až do finále, kde po třech setech prohráli s turnajovými dvojkami Petrem Jelínkem a Dominikou Kurzovou – pro hráčku pražské Astry to bylo premiérové vítězství na GPA dospělých.

Chuť si Jakub Bitman určitě alespoň částečně spravil ve čtyřhře mužů, kde startoval ve znovuobnoveném páru s Pavlem Drančákem. Radotínská spolupráce znamenala jasný zisk titulu beze ztráty setu a přesvědčivým rozdílem, jinak to nebylo ani ve finále, kde Bitman s Drančákem přehráli Jaromíra Janáčka a Ondřeje Kopřivu 21:14 a 21:10.

Čtyřhra žen pak přinesla zlaté "vykoupení" také Alžbětě Bášové, která společně s Michaelou Fuchsovou postoupila jasně do finále, ve kterém Východočešky přehrály dvojici pražské Astry Dominiku Kurzovou a Ivanu Zychovou 15:21 a dvakrát 21:14.

Ve dvouhře mužů neměl konkurenci Adam Mendrek, mohl si tak zejména semifinálovým vítězstvím nad tradičním soupeřem Mírou Janáčkem a finálovou výhrou proti Bedřichu Valentovi zlepšit sebevědomí před blížící se maturitní zkouškou.

Českokrumlovské univerzálce Haně Milisové se tentokrát nepodařilo proniknout do finále smíšené čtyřhry ani ženského deblu... a tak si vše vynahradila ve dvouhře. Tři šance měl klub Super Stars Most na vyřazení turnajové jedničky, ale ve druhém kole Vlasta Phamová, ani v semifinále Veronika Dobiášová a ve finále Veronika Koldová nedokázaly vzít Milisové ani jediný set.

Kompletní výsledky: tournamentsoftware

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.04.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Česká extraliga uvidí Indonésany, Slováky i Kanaďana

Řadu překvapení na poslední chvíli připravily svým fanouškům české extraligové týmy. Benátky nad Jizerou angažovaly třetí indonéskou posilu, Brno hledalo především v Polsku a mezi domácí špičkou, talentované cizince ve svém kádru ...

Croatian Junior: úspěchy českých reprezentantů v Chorvatsku

Řadu medailových úspěchů přinesl českým hráčům turnaj evropského juniorského circuitu v Chrovatsku a také přidružené turnaje U13, U15 a U17. Nejcennější jsou stříbrné medaile Moniky Světničkové, Michala Hubáčka, Terezy Švábíkové a ...

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

MČR veteránů: nejvíce medailí získali hráči z Proseka

 V Liberci proběhlo o víkendu mistrovství ČR veteránských kategorií. O cenné kovy soupeřili hráči starší 35 let, nejstarším účastníkům bylo více než 65. Nejbohatší medailovou sbírku si odvezli hráči SK Prosek Praha.

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS