MEJ: Češi se dostali třikrát mezi nejlepších 16

Účast v osmifinále byla nejlepším výsledkem českých juniorů na mistrovství Evropy v polském Lubinu. Povedla se párům Hubáček-Světničková, Holub-Šikalová a Fuchsová-Švábíková. Čtyři zlaté medaile z individuálního turnaje získali favorizovaní Dánové.

Soutěž jednotlivců na MEJ probíhala od pondělka. Naši netradičně uspěli zejména v párových disciplínách. Pro singlisty byl maximem jeden vyhraný zápas, který vydřela Magda Lajdová nad Slovenkou Grenčíkovou a Jan Louda nad Ukrajincem Sarsekenovem. Hned v prvním kole soutěž opustili Filip Budzel i Monika Světničková.

Ve čtyřhře chlapců Michal Hubáček a Jan Somerlík přehráli v prvním kole islandský pár, pak podlehli skotské dvojici Dunn-Hall. Filip Budzel a Lukáš Holub nestačili na estonské soupeře už v prvním kole.

Mezi dívkami doplatily na los Magda Lajdová a Denisa Šikalová, které podlehly ve dvou setech nasazeným Němkám Janssens a Li. Příjemným překvapením byl výsledek Michaely Fuchsové a Terezy Švábíkové – nejmladší členky výpravy porazily v koncovce třetího setu chorvatskou dvojici Drvodelič-Sutara a také po třech setech udolaly i irský pár Boyle-Darragh. V osmifinále už nestačily na anglický pár Banerjee-Pugh, 9. místo z MEJ je ale pro dvě patnáctileté hráčky obrovským úspěchem.

Nejlepší disciplínou Čechů se stal na MEJ mix. Michal Hubáček a Monika Světničková podávali skvělé výkony už v soutěži týmů a v individuálním turnaji dobrou formu jen potvrdili. Po výhrách nad islandskými a bulharskými soupeři se dostali do nejlepší šestnáctky, kde narazili na dánský pár Sogaard Mortensen-Lundgaard. Stejné umístění pak uhráli i Lukáš Holub a Denisa Šikalová, kteří si poradili se soupeři z Litvy a Itálie, podlehli až pozdějším mistrům Evropy Weisskirchenovi a Janssens z Německa.

Čtyři zlaté medaile z MEJ do Dánska

Byl to paradox – překvapiví vítězové týmové soutěže na MEJ, Španělé, nezískali v turnaji jednotlivců ani jednu medaili. Zato zklamaní semifinalisté z Dánska, tradičně nejúspěšnější země, si dokonale napravili chuť, když získali čtyři zlaté medaile a nebyli daleko ani od té páté.

Finálový program dnes otevřela dvouhra dívek, ve které šlo o čistě dánský souboj. Výše nasazená Mia Blichfeldt si poradila s Julií Dawall Jakobsen 21:14 a 21:10. Druhé zlato pro Dány získal Anders Antonsen, který po třech setech porazil turnajovou jedničku Maxe Weisskirchena z Německa.

Nejdelším zápasem dne byla čtyřhra chlapců, v níž se po výsledku 21:15 22:24 a 21:16 radovali z evropského zlata Alexander Bond a Joel Eipe. Ve čtyřhře dívek se prosadily Julie Dawall Jakobsen a Ditte Soby Hansen. A tak až poslední finále dne přineslo jinou než dánskou radost – německý pár Max Weisskirchen-Eva Janssens porazil dánské soupeře Frederika Sogaarda Mortensena a Saru Lundgaard 19:21 21:12 a 21:18.

Kompletní výsledky MEJ: tournamentsoftware

Autor: Tomáš Krajča [04.04.2015]