ME veteránů: bronzové medaile Diany Pražákové a Dany Kykalové

V portugalském Caldas da Rainha probíhalo tento týden mistrovství Evropy veteránských kategorií. Česká reprezentace veze domů bronz ze čtyřhry žen 40+ díky Dianě Pražákové a Daně Kykalové.

Početná česká výprava se ve startovním poli veteránského mistrovství Evropy neztratila a připsala si celou řadu vítězných zápasů. Až na bronzovou medaili dosáhly Diana Pražáková a Dana Kykalová. Hráčky ligového oddílu SK Prosek Praha si v pavouku ženské čtyřhry v kategorii nad 40 let postupně poradily s Michelle Brothers a Nicolou Robertson z Anglie 21:16 a 21:7. Následovalo suverénní vítězství nad švýcarským párem Sandrine Oberli – Rahela Syed poměrem 21:4 a 21:7. Ve čtvrtfinále pak dokázaly Diana a Dana zvládnou i německé soupeřky Petru Mews a Michaelu Meyer výsledkem 21:19 a 21:12. V pátečním večerním souboji o finále bohužel již nestačily na Tracey Middleton a Joanne Muggerdige, po výsledku 16:21 a 12:21 se tak musely spokojit se třetím místem.

Z našich singlistů si dobře vedli Boris Krais, Jan Port a Jan Segeč, kteří shodně dokázali uhrát v pavoucích své věkové kategorie dvě kola. Kraise zastavil druhý nasazený Vaisainen z Finska, proboštovký Jan Port padl dokonce s nasazenou jedničkou Edvardssonem ze Švédska. A švédský soupeř se stal osudným i Janu Segečovi, který vypadl s Frederikem Bohlinem – vše mezi 16 nejlepšími.

Do osmifinále se pak dostaly také páry Radek Gregor-Dana Kykalová v mixu 40+ a Radek Gregor – Pavel Kubiš v deblu ve stejné věkové kategorii. Mezi padesátiletými pak Jiří Dohnal s Borisem Kraisem dokráčeli dokonce až do čtvrtfinále, když postupně porazili páry Sadler-Summer (Anglie), Campa-Schlapfer (Švýcarsko) a Durando-Reuther (Portugalsko-Německo). Na medaili bohužel nakonec nedosáhli po prohře s Janem Petersenem a Jesperem Tolmanem z Dánska.