O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

ME družstev: mezi muži zvítězili Dánové, mezi ženami Němky

V neděli 19. února vyvrcholila finálovými utkáními evropská fáze Thomas a Uber Cupu. Mistrovství Evropy družstev ovládli podle očekávání Dánové, ve finále ženských týmů překvapily vítězstvím Němky.

Play-off mužů se vyvíjelo podle papírových očekávání. Do čtvrtfinále se dostala nasazená osmička týmů, do semifinále pak celky nasazené jako 1-4. Dánové přehráli Polsko 3:0, Německo si poradilo s Nizozemskem 3:2, Anglie porazila Ukrajinu 3:1 a stejným rozdílem zvítězilo také Rusko nad Francií. V semifinále Dánsko nedalo šanci Anglii a vyhrálo 3:0, Německu se podařilo zdolat Rusko 3:1. V nedělním zápase o třetí místo Anglie porazila Rusko 3:0.

Finále ME družstev mužů: Dánsko – Německo 3:0

Dánové v průběhu celého turnaje neztratili ani zápas a i bez své největší hvězdy Petera Gadeho jasně vévodili šampionátu. Finále otevřel Jan O. Jorgensen dvousetovou výhrou nad Marcem Zwieblerem. Utkání mírně zdramatizovali elitní němečtí deblisté Ingo Kindervater a Johannes Schöttler, kteří sebrali set Matthiasi Boemu a Carstenu Mogensenovi. Další dva už ale ovládli dánští hráči a zvýšili na 2:0. Třetí a rozhodující bod vybojoval ve druhém singlu Hans-Kristian Vittinghus, který porazil Dietera Domkeho. Německému týmu ani rituál v podobě knírků, které si hráči nechali narůst, nepomohl ke zdolání favorita. Společně s finalisty postupuje do finálového turnaje Thomas Cupu ještě třetí celek Anglie.

Zatímco mezi muži si Angličané vedli dobře, v ženské soutěži vyhořeli – Anglie skončila už ve skupině na raketách Švýcarska. Cesta nenasazených Švýcarek turnajem skončila ve čtvrtfinále, kde nejtěsnějším rozdílem 2:3 podlehly celku Nizozemska. Potíže měly i favorizované Dánky, které zdolaly Ukrajinu také 3:2. Rusky si pohlídaly utkání proti Bulharsku a postoupily po výsledku 3:1, posledním účastníkem semifinále se po výhře 3:0 nad Francií staly Němky. V sobotním semifinále si Dánky poradily s Ruskami 3:0, Němky porazily Nizozemky 3:1. V utkání o třetí místo napodobily ruské ženy své mužské kolegy a po prohře 1:3 se musely spokojit s bramborovou medailí – třetí skončily Nizozemky.

Finále ME družstev žen: Německo – Dánsko 3:1

Ve finále německé ženy dokonale zaskočily hlavní evropskou badmintonovou velmoc. V prvním zápasu sice Tine Baunová porazila ve dvou setech německou singlovou jedničku Juliane Schenkovou, ale pak už bodovaly pouze Němky. Olga Kononová porazila jednoznačně Karinu Jorgensenovou. Ve třísetové první čtyřhře Birgit Michelsová s Juliane Schenkovou porazily Line Damkjaerovou-Kruseovou a Marii Ropkeovou. A dílo dánské zkázy dokonala ve třetí dvouhře Karin Schnaaseová, která v koncovkách dvou setů porazila Line Kjaersfeldtovou. Do finálového turnaje Uber Cupu spolu s Německem a Dánskem postupuje také třetí Nizozemsko.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [20.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zahraniční mistři: přehled výsledků národních šampionátů

O víkendu se konalo domácí mistrovství v řadě evropských zemí. Přinášíme výsledky šampionátů Dánska, Polska, Německa nebo Ruska ve velkém přehledu s odkazy na kompletní pavouky.

Z historie: dánská vůle v indonéském pekle

Velké turnaje pořádané v asijských zemích mají neopakovatelnou atmosféru. Nejkrásnějším příkladem je napínavé utkání semifinále Thomas Cupu 2004. V mistrovství světa družstev mužů se proti sobě postavil tým Dánska a domácí ...

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...

White Nights: maximem bylo uhrané kolo

Turnaj evropského circuitu v ruské Gačině českým barvám přinesl jen ojedinělé úspěchy. Do druhého kola postoupili alespoň v jedné disciplíně všichni tři zúčastnění: Lucie Černá, Jaromír Janáček i Pavel Florian.

White Nights: červený pruh znamenal vítězství

Na turnaji evropského circuitu, který proběhl ve městě Gatchina v petrohradském regionu Ruska ve dnech 7.-11. července, se radovali zástupci zemí, jejichž vlajky spojuje jeden prvek: červený pruh ve spodní části. Ze zlatých ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS