O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Denmark International: domácí si rozebrali většinu medailí

Město Frederikshavn hostilo minulý týden turnaj evropského circuitu Denmark International. První možnosti získat body do kvalifikace pro olympijské hry 2012 využili i čeští hráči – Petr Koukal se dostal až do čtvrtfinále.

Petr Koukal se vrací mezi evropskou špičku

Z Čechů, kteří startovali na Denmark International, se do hlavní soutěže dostali Petr Koukal, Pavel Florián a Kristína Ludíková. Pavel Florián si vedl dobře ve dvouhře, když potrápil sedmého nasazeného Christiana Linda Thomsena a vzal favorizovanému soupeři set. Společně se Sorenem Gravholtem pak podlehli silnému domácímu deblu Niclas Nohr – Mads Pedersen. Kristína Ludíková z pozice osmé nasazené nejprve vyřadila slovinskou hráčku Spelu Silvesterovou, ve druhém kole však podlehla Anu Nieminenové z Finska dvakrát 18:21.

Petr Koukal zahájil svou "cestu snu" opravdu dobře: v prvním kole sice musel vybojovat dvě těsné koncovky proti domácímu Kimu Bruunovi, zvítězil však 23:21 a 21:19. Posléze si poradil s Magnusem Sahlbergem ze Švédska 21:19 a 21:8, ve třetím kole zdolal dánského badmintonistu Mikkela Mikkelsena 21:19 a 21:15 – a teprve ve čtvrtfinále turnaje ukončil jeho putování pavoukem nasazený hráč číslo jedna a pozdější vítěz Jan O. Jorgensen. Za svůj výkon se však Petr nemusel stydět: Jorgensenovi vzal 20 a 15 bodů a dánský hráč ho po turnaji i slovy přivítal zpět do světového badmintonu.

Vítězili podle očekávání především Dánové

Finálový víkend mnoho překvapení nepřinesl. V domácím prostředí se radovali z většiny titulů Dánové – ve dvouhře mužů Jan O. Jorgensen jako nasazená jednička i Hans-Kristian Vittinghus jako nasazená dvojka potvrdili svoje kvality, zlato získal první jmenovaný. Ve čtyřhře pro některé změny složení párů nebyli sice Dánové mezi nasazenými, ale rozdělili si skoro všechny cenné kovy: vítězství získali Rasmus Bonde s Andersem Kristiansenem. Podobně to platilo ve čtyřhře žen: nasazené páry číslo 1 a 2 z Anglie, respektive Švédska, skončily v semifinále, finále patřilo dánským dvojicím (v pavouku číslo 3 a 4). Zlato získaly Line Kruseová s Marií Ropkeovou. Dánskou dominanci párovým disciplínám pak nepokazil ani mix: i v něm se hrálo čistě domácí finále, v němž byli lepší Mads Pieler Kolding a Julie Houmannová. Jedinou nedánskou vítězkou turnaje Denmark International 2011 se stala Anastasia Prokopenková – ruská badmintonistka ve finále dvouhry žen přehrála Italku Agnese Allegriniovou.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Mads Pieler Kolding, Julie Houmannová - Rasmus Bonde, Maria Helsbolová (všichni Dánsko) 21:13 21:15
dvouhra žen: Anastasia Prokopenková (Rusko) – Agnese Allegriniová (Itálie) 21:15 21:15
dvouhra mužů: Jan O. Jorgensen - Hans-Kristian Vittinghus (oba Dánsko) 21:15 21:12
čtyřhra žen: Line Kruseová, Marie Ropkeová - Maria Helsbolová, Anne Skelbaeková (všechny Dánsko) 21:14 21:14
čtyřhra mužů: Rasmus Bonde, Anders Kristiansen - Mikkel Elbjorn Larsen, Christian Skovgaard (všichni Dánsko) 21:14 19:21 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.05.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS