O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR U15: dva tituly pro domácího Jana Loudu

Mistrovství ČR kategorie U15 v Plzni přineslo řadu překvapivých výsledků. Nejlepším hráčem se stal se dvěma zlatými medailemi vítězu singlu a mixu Jan Louda. Z dívek zakončila turnaj s nejlepší bilancí Michaela Zelinková - ke zlaté medaili ze čtyřhry přidala dva bronzy.

Turnaj poznamenala zranění i únava na konci dlouhé sezóny. Ze všech disciplín se po obnoveném zranění stehenního svalu musel odhlásil Jan Somerlík. Dveře se tak otevřely dalších hráčům a párům - a ti je s chutí využili. V mixu se na nejvyšší příčku prodrali Jan Louda s Kristýnou Brunátovou, která se právě po vážném zranění do badmintonu vrací. Více než v samotném finále proti dvojici Ludík-Pěčková se ale zapotili v semifinále proti Michalu Vašátkovi a Michaele Zelinkové, které udolali až 21:19 ve třetím setu.

Ve dvouhře chlapců využil příznivého losu a výborné formy Jan Fiala. Hráč pražské Astry postupně vyřadil tři papírové favority a došel až do finále, kde už ho čekal domácí Jan Louda. Mohlo to být ale úplně jinak: právě pozdější vítěz Louda totiž v předchozím utkání s Martinem Ludíkem odvracel nepříznivý vývoj třetí sady a vyhrál ji také až v koncovce.

Dvouhra dívek měla dvě favoritky v Dominice Budzelové a Michaele Zelinkové. Že se sejdou ve finále, se zdálo být nad slunce jasnější. Ale v semifinále došlo k nečekanému "zatmění": Dominika podlehla oddílové soupeřce Tereze Švábíkové a Michaela nestačila na útočně hrající Janu Slatinskou. V překvapivém finále byla lepší běhavá a aktivní Švábíková.

Budzelová se Zelinkovou si náladu spravily ve čtyřhře - nasazeny byly sice až jako trojky, ale pavoukem prošly bez zaváhání a titul získaly beze ztráty setu.

Ve čtyřhře chlapců pak do finále i díky problémům favoritů dokráčeli Martin Ludík s Jiřím Burešem a Matěj Hubáček s Martinem Jindrou. Po neúspěchu v mixu a ve dvouhře se tentokrát Martin Ludík dočkal zlaté medaile.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Louda, Kristýna Brunátová (Bílá Hora Plzeň, Astra ZM Praha) - Martin Ludík, Veronika Pěčková (Sokol Veselý Brno Jehnice, Badminton Přerov) 24:22 21:12
čtyřhra dívek: Dominika Budzelová, Michaela Zelinková (Sokol Klimkovice, SK Prosek Praha) - Michaela Fuchsová, Pavlína Krpatová (Polabiny Pardubice) 21:14 21:18
čtyřhra chlapců: Jiří Bureš, Martin Ludík (Sokol Veselý Brno Jehnice) - Matěj Hubáček, Martin Jindra (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol České Budějovice) 21:8 21:14
dvouhra dívek: Tereza Švábíková (Sokol Klimkovice) - Jana Slatinská (Slavia TU Liberec) 21:18 21:9
dvouhra chlapců: Jan Louda (Bílá Hora Plzeň) - Jan Fiala (Astra ZM Praha) 21:10 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.04.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Milan Ludík o MS: "Mísí se ve mně vzrušení a nervozita"

Čtěte článek Milana Ludíka o závěru soustředění Off-pist 2015 a také jeho pocitech před blížícím se Mistrovstvím světa. 

Milan Ludík pozval české juniory do svého klubu v Dánsku

Trojice českých juniorů odcestovala do dánského klubu, v němž působí Milan Ludík, na týdenní stáž. Čtěte Milanův článek o jejich přípravě a výjimečné nabídce pro naše nejlepší mladé hráče. 

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS