O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

MČR: finále hrají favorité, ze hry jsou bratři Kopřivové

Mistrovství České republiky dospělých zná všechny finalisty. Překvapilo vypadnutí bratrů Kopřivových ve čtyřhře, jinak se do závěrečných bojů probojovali papíroví favorité. Ve dvouhře se o titul utkají Koukal s Fröhlichem a Gavnholt s Benešovou.

Dvouhra mužů: finále obstarají Koukal a Fröhlich

Do finále dvouhry mužů se probojovali dva hlavní favorité. Petr Koukal si poradil s Michalem Severou, udolal svého oddílového kolegu Jakuba Bitmana a v semifinále ve třech setech i Milana Ludíka. Právě Ludík, startující na divokou kartu, patří k příjemným překvapením turnaje. Ve druhé polovině pavouka měl cestu do finále o něco lehčí Jan Fröhlich, který touží po desátém singlovém titulu – postupně přehrál Jaroslava Holečka, Lukáše Kurze a v semifinále dalšího „divočáka“ Lukáše Zevla.

Dvouhra žen: opakování loňského finále mezi Gavnholt a Benešovou

Dvouhra žen se odvíjela víceméně podle papírových předpokladů – z osmi nasazených hráček se ve čtvrtfinále sešlo hned sedm. A jediným „překvapením“ přitom byla účast Martiny Benešové, loňské finalistky. Benešová přešla přes Lucii Kolářovou, ve třech setech porazila Terezu Lajdovou, pak si poradila s Martinou Vackovou a v semifinále přehrála Lucii Černou. Její finálovou soupeřkou bude podle očekávání Kristína Gavnholt, která nedala šanci žádné ze svých soupeřek a postupně porazila Valerii Ondráškovou, Hanu Kollarovou a v semifinále Hanu Milisovou.

Čtyřhra mužů: bratři Kopřivové se musejí spokojit s bronzem!

Tomáš a Ondřej Kopřivovi neprožívají zrovna šťastné období. Z důvodu obtížného shánění financí nedávno „zabalili“ svou mezinárodní kariéru a na MČR v Plzni se musejí spokojit s bronzovou medailí. Turnaj naopak zatím vychází nasazeným jedničkám, Josef Rubáš a Jaroslav Sobota zatím naplno využili výhody domácího prostředí a porazili dvojice Gregor-Severa, Jirásek-Segeč a právě bratry Kopřivovy. Ve finále se proti nim postaví obhájce tří titulů mistra ČR Pavel Drančák s novým parťákem Jiřím Provazníkem – ti si už v prvním kole poradili na tři sety s velkými konkurenty Heroutem a Nedělou, pak porazili domácí pár Karas-Přinda a v semifinále brněnskou dvojici Kohoutek-Mendrek.

Čtyřhra žen: ze silné horní poloviny pavouka postoupily Procházková a Havlová

Dívka z plakátu, Lucie Havlová, sice ve dvouhře vypadla už ve druhém kole, v deblu ale domácímu publiku dělá radost. Společně s Hanou Procházkovou se probila silnější horní polovinou pavouka až do finále přes výhry nad páry Hofmanová-Kocourková, Erbenová-Vacková a v semifinále i nad dvojicí Bášová-Gavnholt. Soupeřkami jim budou třetí nasazené Šárka Křížková a Kateřina Tomalová, jež si poradily s Menšlovou a Sahánkovou, Lajdovou a Maixnerovou a v semifinále porazily pár Krejčová-Pilařová.

Smíšená čtyřhra: Bitman s Bášovou mají blízko k dalšímu titulu

Ani letos se nepodařilo první nasazené dvojici Drančák-Kollarová překonat Jakuba Bitmana a Alžbětu Bášovou – své „nemesis“. Jakub s Alžbětou byli sice nasazeni jako číslo tři, ale prošli horní polovinou pavouka jako nůž máslem přes výhry nad Hoškem s Maixnerovou, Štikou s Vackovou a právě Drančákem s Kollarovou. Podobně dobře se v druhé polovině pavouka vede Jiřímu Provazníkovi a Haně Milisové – ti si poradili s páry Dvořák-Sahánková, Kurz-Pilařová a Kohoutek-Procházková. Jiří Provazník tak bude jako jediný hráč útočit v neděli na dva tituly.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.02.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Fantastická Kristína! Dvě turnajové výhry a 12 tisíc kilometrů ve dvou týdnech

Kristína Gavnholt se rázným způsobem vrací do první světové stovky. Během dvou týdnů vyhrála turnaje v Nigérii a Rusku; zvládla nejen souboje se všemi badmintonovými soupeřkami, ale i náročné cestovací "kombo" – přesun z Lagosu až ...

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS