O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Welsh International: Kristína Gavnholt skončila třetí

Na turnaji evropského circuitu ve Walesu se dařilo Kristíně Gavnholt. Česká hráčka potvrdila nasazení a jako turnajová trojka se dostala až do semifinále, kde nestačila na americkou soupeřku asijského původu Zhang Beiwen.

Češi v akci: medaile pro Kristínu, Jan Fröhlich uhrál kolo

V turnaji se představilo hned několik českých badmintonistů. Milanu Ludíkovi se bohužel nepodařilo prodrat z kvalifikace do hlavní soutěže. V ní se příliš nedařilo Jakubu Bitmanovi, když na tři sety podlehl Antonu Ivanovovi z Ruska. Podobně už v prvním kole vypadl náš jediný deblový pár Jan Fröhlich-Zdeněk Sváta po prohře se švýcarskou dvojicí Schmid-Tripet. Jan ve dvouhře vyhrál první kolo nad Alexem Marrittem z Anglie, pak ale na tři sety podlehl rakouskému soupeři Matthiasi Almerovi.

Nejlépe z Čechů si tak vedla jediná žena: Kristína Gavnholt. Po výhře v prvním kole nad Australankou Joy Laiovou si poradila i v kole druhém s Viktorií Slobodjanukovou z Ruska. Ve čtvrtfinále na tři sety poradila Panugu Riouovou z Anglie. Až v semifinále narazila na silnější soupeřku: Zhang Beiwen Kristíně povolila pouze 17 bodů v prvním setu a zvládla i vyrovnanou koncovku druhé sady 23:21. Zhang se později stala vítězkou celého turnaje, Kristína se loučila s pěkným třetím místem.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Pablo Abian (Španělsko) - Flemming Quach (Dánsko) 21:12 21:13
dvouhra žen: Zhang Beiwen (USA) – Beatriz Corralesová (Španělsko) 21:12 21:15
čtyřhra mužů: Christopher Coles, Matthew Nottingham (Anglie) – Robin Middleton, Ross Smith (Austrálie) 21:17 21:15
čtyřhra žen: Tang He Tian, Renuga Veeranová (Austrálie) – Keshya Nurvita Hanadiová, Devi Tika Permatasariová (Indonésie) 21:15 21:12
smíšená čtyřhra: Chris Langrdige, Heather Olverová (Anglie) – Vitalij Durkin, Nina Vislovová (Rusko) 21:17 10:21 21:13

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [01.12.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Milan Ludík vítězem Egypt International!

V ryze českém finále Ludík přehrál Mendreka 2:0 na sety a do světového žebříčku si připíše 2 500 bodů.

Milan Ludík o MČR v Karviné

Milan Ludík přijal naši výzvu a zaslal nám své dojmy před Mistrovstvím České republiky jednotlivců 2016 a po něm. Přečtete si hodnocení národního šampionátu pohledem české singlové jedničky.

Milan Ludík: "Můj program ve dvou slovech - Turnajový kolotoč"

Milan Ludík, aktuálně nejlépe postavený český hráč na světovém žebříčku, popisuje, jak dlouhodobě plánuje turnaje ve své kvalifikační cestě na olympijské hry.

Milan Ludík: "Dánové mají propracovaný systém a kladou důraz na kvalitu."

Milan Ludík, česká singlová jednička, dlouhodobě žije v Dánsku a z bezprostřední blízkosti tak sleduje perfektně fungující systém, který z Dánska dělá světovou badmintonovou velmoc:

Milan Ludík: Jak vypadá jeden den profesionálního badmintonisty

Milan Ludík, česká singlová jednička ve dvouhře mužů, popisuje exkluzivně pro náš web život profesionálního badmintonisty.

Milan Ludík: "Každé kolo dánské ligy je velká událost."

Milan Ludík, aktuální česká singlová jednička, exkluzivně pro náš web připravil článek o dánské badmintonové lize. „Dánská nejvyšší soutěž, která se zde nazývá jednoduše Badmintonligaen, je nejkvalitnější týmovou soutěží v ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS