O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Los mistrovství světa: Češi vyzvou šampiony!

Nemilosrdný byl los k českým badmintonistům – ale přichystal jim svátek v podobě utkání se skutečnými šampiony. Tomáš a Ondřej Kopřivovi vyzvou světové jedničky, malajsijskou dvojici Tan Boon Heong a Koo Kien Keat! Na Petra Koukala čeká nasazený Japonec Kenichi Tago, Jan Vondra se utká s dalším nasazeným, Němecem Marcem Zwieblerem. Relativně hratelné soupeře mají Kristina Ludíková (Rena Wangová z USA) a Alžběta Bášová se Šárkou Křížkovou (Elisa Chanteurová a Barbara Matiasová z Francie).

Dvouhra mužů: Češi proti nasazeným

Českým singlistům los mistrovství světa příliš nepřál. Jan Vondra se utká s patnáctým nasazeným, německou jedničkou Marcem Zwieblerem. Šikovný levák nedávno na evropském šampionátu pořádně zatopil Peteru Hoegovi Gademu, a tak by bylo vítězství našeho hráče obrovským překvapením. Totéž se dá říci i o Petru Koukalovi, kterého čeká dvanáctý nasazený Kenichi Tago. Japonský hráč byl zjevením letošního ročníku All England Open, kde se probil až do finále.

Los dvouhry přinesl jen málo peprných zápasů hned v prvním kole – zajímavá bude určitě konfrontace polské zkušenosti Przemyslawa Wachy s indonéským střelcem Simonem Santosem, slovenský reprezentant Michal Matějka vyzve Angličana Carla Baxtera. Relativně příznivý byl los k Peteru Gademu – jeho větev je až do čtvtfinále prakticky výhradně evropská a lze předpokládat, že se o možnost vyzvat Lin Dana či Lee Chong Wei utká s Chen Jinem z Číny. Naopak zmínění dva velikáni světového badmintonu na sebe narazí nejpozději v semifinále...

Dvouhra žen: Kristina Ludíková bude usilovat o druhé kolo

Kristina Ludíková patří určitě k těm, které los spíše potěšil – čeká ji totiž americká reprezentantka Rena Wangová, a v případě, že by na světovém žebříčku hůře postavenou soupeřku zdolala, se utká s jedenáctou nasazenou Yao Jie z Nizozemska: obtížnou, ale nikoli nezdolatelnou protihráčkou.

Také dvouhra žen má výraznou evropskou větev, kde lze očekávat utkání Tine Baunové (dříve Rasmussenové) s Petyou Nedělčevovou, relativně dobrý los má také další naděje starého kontinentu Juliane Schenková z Německa. Celý los si můžete prohlédnout v PDF.

Čtyřhra mužů: bratři Kopřivové vyzvou jedničky!

Koo Kien Keat a Tan Boon Heong. Takový je osud českých jedniček v deblu: Tomáš Kopřiva a Ondřej Kopřiva mají sice v prvním kole mistrovství světa volný los, ale pak budou muset čelit tomu papírově vůbec nejsilnějšímu soupeři – a v osobě Tan Boon Heonga také nejrychlejším smečím světa.

Čtyřhra mužů patří mezi disciplíny přecpané silnými jmény, a tak není divu, že v jejím losu došlo na peprné konfrontace už v prvních kolech – například anglické naděje Anthony Clark a Nathan Robertson vyzvou Howada Bacha a Tonyho Gunawana z USA, dánská reprezentace si to pak rozdá v duelu Boe, Mogensen – Henriksen, Kristiansen.

Čtyřhra žen: francouzské soupeřky pro českou dvojici

Alžběta Bášová a Šárka Křížková si na nepřízeň osudu stěžovat nemohou. Na poslední chvíli se jako náhradnice probily do soutěže na mistrovství světa, a k tomu mají v rámci možností přijatelný lost. Jejich soupeřky, francouzská dvojice Elisa Chanteurová a Barbara Matiasová, budou sice papírovými favoritkami, ale jejich zdolání není nemožné. Kdyby se to podařilo, utkaly by se naše dívky zřejmě s mistryněmi Evropy, Valerií Sorokinovou a Ninou Vislovovou.

Los čtyřhry žen dává většinou volno v prvním kole Číňankám – ale v jednom případě za drahou cenu. Pan Pan a Tian Qing totiž po volném losu narazí na korejské bojovnice Lee Hyo Jung – Lee Kyung Won, a s nimi to rozhodně nebudou mít lehké.

Smíšená čtyřhra: bez české účasti

V pavouku smíšené čtyřhry česká dvojice chybí, ale Evropa v něm má řadu nadějí – druzí nasazení Thomas Laybour a Kamilla Rytter-Juhlová obhajují loňský titul, už v osmifinále ale může dojít na vyhecovaný střet s dalším elitním párem starého kontinentu – Nathanem Robertsonem a Jenny Wallworkovou. Třetí nasazení, Poláci Robert Mateusiak a Nadiezda Ziebová, vyzvou v prvním kole singapurský pár Triyachart Chayut, Yao Lei – a budou tak mít pořádně ostrý start do soutěže.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.08.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit ...

Akademické hry určily nejlepší vysokoškolské badmintonisty

Vrcholný akademický turnaj určil nejlepší vysokoškolské badmintonisty. V hojně obsazené soutěži se k titulu prosadili Tomáš Kopřiva a Eliška Maixnerová ve dvouhrách a páry Drančák-Davidová, Drančák-Hošek a Erbenová-Vacková.

Austrian International: Kristína Gavnholt v semifinále

Velmi dobře obsazený turnaj evropského circuitu v Rakousku zastihl v dobré formě české singlisty. Kristína Gavnholt se probojovala až do semifinále, Petr Koukal přidal účast mezi osmi nejlepšími.

Austrian International: páté místo mixu Bitman-Bášová

Na mezinárodním mistrovství Rakouska se nejlépe z českého reprezentačního týmu dařilo mixu Jakub Bitman – Alžběta Bášová. Čerstvě trojnásobní mistři ČR ve smíšené čtyřhře se dokázali prosadit k celkovému pátému místu.

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS