O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Liga mistrů: klubová elita se sjede do nizozemského Zwolle

Ve dnech 23.-27. června se v nizozemském Zwolle odehraje mistrovství Evropy klubů - liga mistrů evropských zemí v badmintonovém podání. Soutěž bude mít opět i českého účastníka, vítězný tým 1. ligy Sokol Veselý Brno Jehnice čekají střetnutí s hvězdami nabitými kádry mistrů Dánska (Værløse BC), Německa (1. BC Saarbrücken/Bischmisheim), Francie (Issy Les Moulineaux BC) či Ruska (Favorit-Ramenskoe). Jak si povede české družstvo mezi evropskou elitou?

Titul obhajuje ruský mistr z Ramenskoje

V loňském roce se nejlepší týmy starého kontinentu sjely do bulharského hlavního města Sofie. V nabité konkurenci se z vítězství a titulu mistrů Evropy radovali hráči ruského týmu Favorit Ramenskoje, kteří ve finále porazili mistra Francie Issy Les Moulineaux 4:2. Český mistr z roku 2009, Sokol Meteor Praha Radotín, se turnaje nezúčastnil, poslední účastí českého zástupce tak byl start Sokola Dobrušky na Europe Cupu 2008 právě v ruském Ramenskoje. Dobrušští postupně podlehli portugalskému mistru Uniao Desportiva de Santana 3:4, švýcarskému družstvu BC Adliswil-Zurich 3:4 a španělským šampionům z CB Soderin Rinconada 1:6 a skončili ve své skupině na čtvrtém místě.

Ani letos nebudou poslední šampioni chybět – Ramenskoje se pokusí o obhajobu titulu, mezi účastníky turnaje jsou i hráči Issy Les Moulineaux, stejně tak španělský mistr, klub CB Soderinsa Rinconada ze Sevilly, německý Saarbrucken a další.

Češi nepatří mezi favority, ale mohou překvapit

Výše zmíněná družstva patří k favoritům spolu s dalšími týmy z badmintonově vyspělých zemí: na výhru určitě myslí dánský mistr Værløse BC, jehož barvy hájí mimo jiných nedávná hvězda turnajů Super Series a trenér dánské reprezentace Kenneth Jonassen. Vedle Ramenskoje bude na turnaji startovat i druhé ruské družstvo, které vyhrálo titul v letošní sezóně: ROST z Nižného Novgorodu. A kůži lacino nebudou chtít prodat ani mistři Portugalska (Grupo Deportivo do Estreito), Nizozemska (Van Zundert VELO), Ukrajiny (SHVSM Charkov), či Turecka (B. B. Ankaraspor).

Jaké jsou šance českých šampionů ze Sokolu Veselý Brno-Jehnice? Ambice zvítězit Brňané mohou mít jen stěží, ale s trochou štěstí by mohli plnit roli černého koně turnaje. V sestavě týmu z moravské metropole je hlavní hvězdou Petr Koukal, český hráč číslo jedna, mistr republiky a 56. hráč světového žebříčku. Sestavu dále tvoří slovenští reprezentanti Jarolím Vícen, Vlado Závada a Marian Smrek, hrajícím trenérem brněnského družstva je trojnásobný mistr republiky ve čtyřhře Stanislav Kohoutek. Mezi ženami se bude Brno opírat o výkony Wang Linling, reprezentantky Polska čínského původu, a dále domácích reprezentantek v juniorské a dospělé kategorii Zuzany Pavelkové a Lucie Havlové.

Sokol Veselý Brno Jehnice

Mistrovství Evropy klubů nabídne parádní zápasy, vystoupí hvězdy nejvyšší zářivosti, navíc často v neobvyklých disciplínách či s netradičními partnery. Atmosféra týmové soutěže je pak vždy specifická a může přinést řadu překvapení. Pokud byste se chtěli na ligu mistrů podívat, můžete využít nabídky brněnského klubu, který pořádá na ligu mistrů autobusový zájez – blíže v propozicích.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.06.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

1. liga: Most a Orlová si drží vítěznou sérii

Druhá nejvyšší domácí soutěž družstev má po víkendu jasné lídry. Západní skupině vévodí Super Stars Most, východní pak TJ Orlová-Lutyně - oba celky zatím procházejí soutěží beze ztráty bodu.

1. liga: plný bodový zisk má Most, na východě tři remízy

Druhá nejvyšší soutěž družstev se přehoupla do své nadstavbové části. V západní skupině o postup si pozici dvěma výhrami vylepšili Super Star Most, na východě stále vede TJ Orlová-Lutyně, všichni favorité spolu totiž remizovali.

1. liga: postup do baráže slaví USK Plzeň a Hradec Králové

Plzeňský univerzitní klub a Montas Hradec Králové se stali vítězi západní a východní skupiny 1. ligy – druhé nejvyšší soutěže smíšených družstev. Oba celky se tak utkají se Slavií TU Liberec v květnové baráži o dvě místa v ...

1. liga: překvapení v Orlové, do čela západní skupiny jde Plzeň

Dva překvapivé výsledky nabídlo třetí kolo 1. ligy, naší druhé nejvyšší domácí soutěže družstev. V západní skupině se po zaváhání Mostu ujala vedení USK Plzeň. Ve východní je stále v čele Orlová, která však doma podlehla Tatře ...

1. liga: stoprocentní bilanci mají Český Krumlov, Astra B, Montas a brněnská Kometa

Prvním kolem byla rozehrána druhá nejvyšší domácí soutěž. Dvě výhry si v západní skupině připsaly týmy SKB Český Krumlov a Astra ZM Praha B, ve východní skupině se podobně dařilo Kometě Brno.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!