O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Guatemala International: exotický turnaj přinesl více radosti Koukalovi

Do Guatemaly na turnaj kategorie International Challenge se vydali dva čeští reprezentanti: zatímco Jan Fröhlich skončil hned v prvním kole, Petr Koukal uhrál čtvrtfinále.

Jan Fröhlich se musel v prvním kole popasovat s třináctým nasazeným Vladimirem Malkovem z Ruska. První set pro sebe získal v koncovce 21:19, pak už měl ale navrch soupeř a další dvě sady ovládl výsledkem 21:12. Petr Koukal naplno využil příznivého losu a postupně porazil tři domácí hráče: Yonathana Sollse, Rodolfa Ramireze a ve třech setech i guatemalskou dvojku (jedničkou je po mistrovství světa známý Kevin Cordon) Pedro Yanga. Stop Koukalovi vystavil až Pedro Martins v zápase, který se mohl vyvinout i opačně. Petr pro sebe získal první set 21:15. Ve druhé sadě za stavu 19:19 zariskoval, ale Portugalci se podařilo jeho míč vrátit přes síť a získat nakonec sadu 21:19. Ve třetím setu už Koukal neměl síly ani morálku na zvrat a podlehl Martinsovi 11:21. I tak si ale připsal důležité body do světového žebříčku a pořadí olympijské kvalifikace.

V badmintonovém turnaji v Guatemale to vypadalo trochu jako na hokejovém šampionátu: většina účastníků finálových utkání pocházela buď z Kanady, nebo z Ruska. Medailově úspěšnější byli nakonec zástupci javorového listu, Kanaďané si odvezli tři zlaté, Rusové pak dvě. Nejúspěšnějšími účastníky mezinárodního mistrovství Kanady byli Grace Gao a Ivan Sozonov.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Toby Ng, Grace Gao - Derrick Ng, Alex Bruceová (všichni Kanada) 22:20 21:14
dvouhra mužů: Ivan Sozonov - Vladimir Ivanov (oba Rusko) 21:16 9:21 21:18
dvouhra žen: Michelle Li (Kanada) – Jeanine Cicognini (Švýcarsko) 21:15 21:13
čtyřhra žen: Grace Gao, Jocelyn Ko (Kanada) – Eva Lee, Paula Lynn Obanana (USA) 21:19 18:21 21:13
čtyřhra mužů: Vladimir Ivanov, Ivan Sozonov (Rusko) – Adrian Liu, Derrick Ng (Kanada) 21:13 21:16

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.09.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Canada Open: domácí turnaj ovládla Michelle Li

V kanadském Calgary potěšila diváky Yonex Canada Open domácí Michelle Li, když dokázala zvítězit ve dvouhře. Singl mužů ovládl stejně jako nedávné US Open vracející se Lee Chong Wei.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS