O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Vysokohorská příprava na olympijskou kvalifikaci

Hlavním cílem Petra Koukala po návratu na badmintonové kurty jsou pochopitelně olympijské hry 2012 v Londýně. Před zapojením do dalších turnajů kvalifikace zvolil Petr přípravu v čínském městě Kunming – vysokohorské prostředí (nadmořská výška 1900 metrů) v kombinaci se sparingem hráčů čínského prvoligového klubu Hubei a dvojice Pablo Abian a Dmytro Zavadský měly být receptem na to posunout se ve světovém žebříčku výš a zajistit si cenné body.

Jaká je náplň čínských tréninků? Podle Petra Koukala žádná věda. “Trénují se prakticky stejné věci jako v Evropě. Jen s tím rozdílem, že jedna série se nedělá 3min, ale 15minut. A denně se netrénuje 2x 90min ale 3x 2,5h,“ uvedl na svých oficiálních stránkách. Ovšem to neznamená, že by tato cesta měla být automaticky lepší. „Čínský trénink oproti evropskému postrádá intenzitu a kvalitu. Je pravda, že se pracuje 2x delší dobu, člověk naběhá za trénink na kilometry, odehraje tisíce úderů, ale výsledek je takový, že oba dva čínské hráče kteří s námi byli ve skupině jsme všichni tři evropané bez větších problémů porazili,“ doplňuje Petr.

Číňané preferují strojový badminton

Za přednosti čínských hráčů označuje vytrvalost, sílu, rychlost – ve všech fyzických atributech mají nad hráči z Evropy navrch. Jenže Evropané umějí něco, co se podle všeho při ničivých patnáctiminutových drilech jedné kombinace nedá naučit: pestrost, chytrost, taktiku, změny rytmu hry, různé křivky... Tahle slova znějí možná překvapivě, ale kdo se ve světovém badmintonu orientuje, určitě bude souhlasit, že právě dokonalá technika, pestrost hry a kreativita byla vždy zbraní Dánů, nejlepších Evropanů, v protikladu k čínskému strojovému badmintonu bez chyb a v rychlosti i razanci, které se dá jen stěží konkurovat.

Více o tréninku v Číně si můžete přečíst v Petrově článku. Našeho singlistu číslo jedna nyní čeká turnaj na Maledivách, pravděpodobně ve velmi náročných podmínkách. „Na turnaj v exotickém prostředí se těším, věřím že „prodám“ to co jsem v Číně „nakoupil“,“ uzavírá své povídání Petr. Držíme palce!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS