O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Vysokohorská příprava na olympijskou kvalifikaci

Hlavním cílem Petra Koukala po návratu na badmintonové kurty jsou pochopitelně olympijské hry 2012 v Londýně. Před zapojením do dalších turnajů kvalifikace zvolil Petr přípravu v čínském městě Kunming – vysokohorské prostředí (nadmořská výška 1900 metrů) v kombinaci se sparingem hráčů čínského prvoligového klubu Hubei a dvojice Pablo Abian a Dmytro Zavadský měly být receptem na to posunout se ve světovém žebříčku výš a zajistit si cenné body.

Jaká je náplň čínských tréninků? Podle Petra Koukala žádná věda. “Trénují se prakticky stejné věci jako v Evropě. Jen s tím rozdílem, že jedna série se nedělá 3min, ale 15minut. A denně se netrénuje 2x 90min ale 3x 2,5h,“ uvedl na svých oficiálních stránkách. Ovšem to neznamená, že by tato cesta měla být automaticky lepší. „Čínský trénink oproti evropskému postrádá intenzitu a kvalitu. Je pravda, že se pracuje 2x delší dobu, člověk naběhá za trénink na kilometry, odehraje tisíce úderů, ale výsledek je takový, že oba dva čínské hráče kteří s námi byli ve skupině jsme všichni tři evropané bez větších problémů porazili,“ doplňuje Petr.

Číňané preferují strojový badminton

Za přednosti čínských hráčů označuje vytrvalost, sílu, rychlost – ve všech fyzických atributech mají nad hráči z Evropy navrch. Jenže Evropané umějí něco, co se podle všeho při ničivých patnáctiminutových drilech jedné kombinace nedá naučit: pestrost, chytrost, taktiku, změny rytmu hry, různé křivky... Tahle slova znějí možná překvapivě, ale kdo se ve světovém badmintonu orientuje, určitě bude souhlasit, že právě dokonalá technika, pestrost hry a kreativita byla vždy zbraní Dánů, nejlepších Evropanů, v protikladu k čínskému strojovému badmintonu bez chyb a v rychlosti i razanci, které se dá jen stěží konkurovat.

Více o tréninku v Číně si můžete přečíst v Petrově článku. Našeho singlistu číslo jedna nyní čeká turnaj na Maledivách, pravděpodobně ve velmi náročných podmínkách. „Na turnaj v exotickém prostředí se těším, věřím že „prodám“ to co jsem v Číně „nakoupil“,“ uzavírá své povídání Petr. Držíme palce!

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.06.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badminton vždy in: sledujte metodická videa a naučte se správné technice

 Český badmintonový svaz zveřejnil novou sadu tréninkových videí z dílny Petra Báši - zabývají se správnou úderovou technikou a nabídnou tipy, jak se naučit hrát kraťasy na síti, útočné výhozy, krátké backhandové podání či základ ...

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS