O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Baník Most: dvě vítězství Petra Hoška a Šárky Křížkové

Turnaj Grand Prix B dospělých v Mostě přilákal početnou účast z celé republiky. Párovým disciplínám vládli Petr Hošek a Šárka Křížková, kteří zvítězili společně v mixu i ve čtyřhře mužů a žen. Ve dvouhrách zvítězili Daniel Holec a Lucie Kolářová.

Na šesti kurtech městské sportovní haly v Mostě se odehrál další vrcholný republikový turnaj dospělých, zařazený do kategorie Grand Prix B. V nabitém sobotním programu se zápasy i na šesti kurtech táhly a končilo se až v pozdních večerních hodinách. K vidění ale byly zajímavé výkony včetně řady překvapení. Ve dvouhře mužů na ně došlo už mezi 16 nejlepšími, kdy na raketě Milana Karase skončil první nasazený Lukáš Kurz. Až do finále proti Danielu Holcovi (nasazený číslo 2) se dokonce probojoval další nenasazený hráč Zdeněk Sváta. Na vítězství ale precizní technik proti opoře extraligového celku pražské Astry nedosáhl.

Ani mezi ženami se z výhry neradovala první nasazená. Tereza Lajdová sice prošla turnajovým pavoukem jako nůž máslem až do finále, v něm ale nestačila na Lucii Kolářovou z plzeňské Doubravky.

Párovým disciplínám vládla dvojice Petr Hošek – Šárka Křížková. Společně zvítězili v mixu, a to beze ztráty setu, i když museli ve čtvrtfinále zvládnout náročnou koncovku první sady 30:28 proti dvojici Přinda-Kolářová. Petr Hošek pak ve čtyřhře mužů spolu s Danielem Skrčeným ve finále rozesmutnil další neobvykle složenou dvojici Jan Segeč – Přemysl Voráč. Šárka Křížková napodobila svého mixového partnera a spolu s Monikou Erbenovou zvítězila ve čtyřhře, ve finále dokázaly Šárka s Monikou porazit sestry Lucii a Petru Pilařovy.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Daniel Holec - Zdeněk Sváta (oba Astra ZM Praha) 21:19 21:15
dvouhra žen: Lucie Kolářová (Sokol Doubravka) – Tereza Lajdová (Astra ZM Praha) 21:13 21:11
čtyřhra mužů: Petr Hošek, Daniel Skrčený (Sokol Meteor Praha Radotín, BaC Kladno) – Jan Segeč, Přemysl Voráč (USK Plzeň) 10:21 21:16 21:17
čtyřhra žen: Monika Erbenová, Šárka Křížková (BaC Kladno, Sokol Dobruška) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 10:21 23:21 21:18
smíšená čtyřhra: Petr Hošek, Šárka Křížková (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Dobruška) – Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno) 21:17 23:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Bedřich Valenta: "Chci dát svému badmintonovému životu něco, co jsem mu ještě nedal."

Jednička domácího žebříčku dvouhry mužů, Bedřich Valenta, se v současné době připravuje na novou sezonu v Malajsii. Zajímalo nás, jak vypadají tréninky v akademii, která sídlí v hlavním městě Kuala Lumpuru.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS