O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPB Baník Most: dvě vítězství Petra Hoška a Šárky Křížkové

Turnaj Grand Prix B dospělých v Mostě přilákal početnou účast z celé republiky. Párovým disciplínám vládli Petr Hošek a Šárka Křížková, kteří zvítězili společně v mixu i ve čtyřhře mužů a žen. Ve dvouhrách zvítězili Daniel Holec a Lucie Kolářová.

Na šesti kurtech městské sportovní haly v Mostě se odehrál další vrcholný republikový turnaj dospělých, zařazený do kategorie Grand Prix B. V nabitém sobotním programu se zápasy i na šesti kurtech táhly a končilo se až v pozdních večerních hodinách. K vidění ale byly zajímavé výkony včetně řady překvapení. Ve dvouhře mužů na ně došlo už mezi 16 nejlepšími, kdy na raketě Milana Karase skončil první nasazený Lukáš Kurz. Až do finále proti Danielu Holcovi (nasazený číslo 2) se dokonce probojoval další nenasazený hráč Zdeněk Sváta. Na vítězství ale precizní technik proti opoře extraligového celku pražské Astry nedosáhl.

Ani mezi ženami se z výhry neradovala první nasazená. Tereza Lajdová sice prošla turnajovým pavoukem jako nůž máslem až do finále, v něm ale nestačila na Lucii Kolářovou z plzeňské Doubravky.

Párovým disciplínám vládla dvojice Petr Hošek – Šárka Křížková. Společně zvítězili v mixu, a to beze ztráty setu, i když museli ve čtvrtfinále zvládnout náročnou koncovku první sady 30:28 proti dvojici Přinda-Kolářová. Petr Hošek pak ve čtyřhře mužů spolu s Danielem Skrčeným ve finále rozesmutnil další neobvykle složenou dvojici Jan Segeč – Přemysl Voráč. Šárka Křížková napodobila svého mixového partnera a spolu s Monikou Erbenovou zvítězila ve čtyřhře, ve finále dokázaly Šárka s Monikou porazit sestry Lucii a Petru Pilařovy.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

dvouhra mužů: Daniel Holec - Zdeněk Sváta (oba Astra ZM Praha) 21:19 21:15
dvouhra žen: Lucie Kolářová (Sokol Doubravka) – Tereza Lajdová (Astra ZM Praha) 21:13 21:11
čtyřhra mužů: Petr Hošek, Daniel Skrčený (Sokol Meteor Praha Radotín, BaC Kladno) – Jan Segeč, Přemysl Voráč (USK Plzeň) 10:21 21:16 21:17
čtyřhra žen: Monika Erbenová, Šárka Křížková (BaC Kladno, Sokol Dobruška) – Lucie a Petra Pilařovy (Chemička Ústí n. L.) 10:21 23:21 21:18
smíšená čtyřhra: Petr Hošek, Šárka Křížková (Sokol Meteor Praha Radotín, Sokol Dobruška) – Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno) 21:17 23:21

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [28.10.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Irish International: Češi trápili dánské soupeře

Bez výhry skončilo pro české reprezentanty mezinárodní mistrovství Irska – zle ale potrápili favorizované dánské soupeře Pavel Florian a Zuzana Pavelková. Dvouhry ovládli hráči z Malajsie, páry naopak patřily Nizozemsku.

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

GPB U19: dvě výhry pro Ondřeje Krále a Danielu Jakešovou

Brno hostilo druhý letošní turnaj GPB kategorie juniorů. V turnaji se nejvíce dařilo Daniele Jakešové a Ondřeji Královi, kteří odjížděli z jihu Moravy s bilancí dvou zlatých medailí.

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS