O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Holobradého: dvě výhry Petry Pilařové

Celostátní turnaj GPA dospělých v pražské Vinoři nabídl kvalitní badminton, řadu dramatických zápasů a některé překvapivé výsledky. Nejúspěšnější hráčkou se stala ústecká Petra Pilařová, vítězka smíšené čtyřhry a čtyřhry žen.

Přitom v mixu se Petra Pilařová společně s domácím Petrem Hoškem probojovala k titulu z pozice nenasazeného páru. Soutěží však až do závěrečných kol procházeli "H+P" jako nůž máslem: ve dvou jednoznačných setech si poradili s dvojicemi Krajča-Ondrášková, Šváb-Zychová i s turnajovými dvojkami Jakubem Zahrádkou a Eliškou Maixnerovou. Teprve v semifinále došlo na první třísetové drama, které mělo svůj vrchol v prostřední sadě: mostecký pár Bedřich Valenta-Veronika Koldová získal druhý set poměrem 30:29. První a třetí sada ale jasně patřily Hoškovi a Pilařové. Ve finále se také hrálo na tři sety. Benátecká dvojice Alfred Lau-Denisa Šikalová získala ten první 21:15, další dva ale patřily soupeřům a po výsledku 21:15 a 21:17 se Petra Pilařová mohla radovat z první zlaté medaile.

Druhou získala naopak jako hlavní favoritka (nasazený pár číslo 1) společně se sestrou Lucií. Zadarmo to však rozhodně nebylo. Po první snadné výhře nad párem Ostrá-Smejkalová musely ústecké sestry vybojovat třísetovou výhru nad dvojicí Kurzová-Zychová V semifinále překonaly Lucii Krejčovou a Martinu Vackovou 21:16 a 21:15. A konečně ve finále došlo na souboj nervů ve třech těsných koncovkách se zkušenou dvojicí Hana Milisová-Eliška Maixnerová. Z přestřelky jako z Divokého západu vyšly lépe "Pilařky" výsledkem 20:22 22:20 a 22:20!

Zajímavé výsledky přinesla dvouhra mužů, zpestřená účastí malajské hvězdy Alfreda Lau a nizozemského kouče naší singlové jedničky, někdejšího 18. hráče světa Dickyho Palyamy. V dobré formě se v turnaji představili například Ondřej Král, David Ptáček či teprve patnáctiletý Petr Beran, kteří shodně došli do čtvrtfinále, a mimořádně úspěšný byl bezpochyby turnaj pro Zdeňka Svátu. Ten se prosazoval téměř zásadně třísetovými výhrami, postupně tak zdolal Michala Hamáčka, Jana Vitveru a Davida Ptáčka, aby v semifinále vystavil stop i svému trenérovi Palyamovi. Ve finálovém souboji dvou nenasazených hráčů se však k vítězství prosadil malajsijský hráč extraligového celku Benátek nad Jizerou Alfred Yu Ming Lau po setech 21:17 a 21:17.

Do dvohry žen nastoupila díky divoké kartě zkušená domácí hráčka Eva Titěrová. A stala se "divoškou", jak se patří, když se probila chytrou hrou až do finále turnaje. K prvním setům nastupovala po dohodě se soupeřkami zásadně v mikině, ale její hra ani v nejmenším nepřipomínala nějaký "rozpink" před skutečným začátkem zápasu – suverénní rozehrávkou postupně vyřadila Veroniku Úblovou, Petru Pilařovou a ve čtvrtfinále i jedno z velkých překvapení turnaje, Michaelu Fuchsovou. V semifinále si Titěrová poradila také po třech setech s Dominikou Kurzovou, pro kterou byl i tak postup mezi čtyři nejlepší pěkným úspěchem. Až ve finále narazila "kosa na kámen" v podobě dlouholeté deblové partnerky Hany Milisové, která Titěrové povolila pouze 8 a 13 bodů.

Ve výborně obsazené čtyřhře mužů se k výhře prostřílel hradecký pár Martin Herout-René Neděla. Sehraná a zkušená dvojice ukázala ve Vinoři výbornou formu a po výhře nad juniory Vorlíkem a Brabcem dokázala po třech vyrovnaných setech překonat i turnajové dvojky Ondřeje Krále a Iva Stoklase. V semifinále se před uměním Herouta s Nedělou museli také po třech sadách sklonit i Ondřej Kopřiva a Jaromír Janáček. A na tři sady se hrálo i finále proti dvojici Petrů Hoškovi a Jelínkovi. Ti nejprve získali tu první poměrem 21:19. Další dvě už ale kontrolovali hradečtí a shodně povolili soupeřům jen 13 bodů.

Kompletní výsledky turnaje: tournamentsoftware.com

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.11.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Akademické hry: nejúspěšnější Monika Erbenová a Petr Jelínek

Mezi 9.-14. červnem proběhly v Praze 12. české akademické hry. V soutěži badmintonistů se ke dvěma titulům vysokoškolského mistra ČR probojovali Monika Erbenová v párových disciplínách a Petr Jelínek ve dvouhře a čtyřhře.

Benátecký pohár: vítězství posbírali domácí

Výtečné obsazení měl první turnaj Grand Prix B dospělých na začátku nové sezóny. Do Benátek nad Jizerou se sjela republiková špička, aby bojovala o body do žebříčku. Všechna vítězství nakonec posbírali domácí: Petr Jelínek a ...

Víkendový camp s Evou Titěrovou - v sobotu singly, v neděli debly

 Přihlaste se na víkendový camp s trenérkou I. třídy Evou Titěrovou, který proběhne ve dnech 25.-26. července v tělocvičně ZŠ Vinoř. V sobotu budou na programu singly, v neděli pak párové disciplíny.

Jednodenní badmintonový kemp s Evou a Martinou

Přijďte si zatrénovat a zlepšit se v badmintonu pod vedením zkušených profesionálních trenérek Martiny Hobzikové a Evy Titěrové.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS