GPA U15: tři vítězství pro Dominiku Budzelovou

Svou dominanci nad žákovskou kategorií potvrdila v Břeclavi na druhém republikovém turnaji GPA U15 klimkovická Dominika Budzelová. Jako nejúspěšnější hráčka turnaje si odváží z moravské metropole tři zlaté.

Nejsuverénnější bylo vítězství Budzelové ve dvouhře dívek. Při neúčasti konkurentek Světničkové či Zelinkové nedala Dominika vesměs mladším soupeřkám šanci, turnajem prošla beze ztráty setu a postupně rozesmutnila Hadáčkovou, Pěčkovou, Krpatovou i ve finále svou oddílovou spoluhráčku Švabíkovou. Podobné bylo i vítězství dvojice Jan Somerlík-Dominika Budzelová ve smíšené čtyřhře: pouze v semifinále proti vítězům minulého GPA, Petru Beranovi a Báře Šimoníkové, museli klimkovičtí hrát tři sety, ve finále už pak ve dvou sadách přehráli pár Ludík-Pěčková. Nejnapínavější tak bylo vítězství ve čtyřhře dívek. Nemocnou Michaelu Zelinkovou zdatně nahradila Pavlína Vacková, po dvou výhrách v prvních kolech ale musely Budzelová s Vackovou vybojovat dva napínavé tříseťáky: v semifinále porazily dvojici Slatinská-Šimoníková 21:15 v rozhodující sadě, ve finále proti Terezám Járové a Švabíkové došlo dokonce na skóre 22:20.

Vynikající bilanci hráčů Klimkovic ještě vylepšili ve čtyřhře chlapců Jan Somerlík a Michal Vašátko, kteří si ve finále poradili s brněnskou dvojicí Jiří Bureš-Martin Ludík. A právě Martin Ludík byl možná nejsmutnějším hráčem po skončení finálového dne: hrál totiž o vítězství ve všech disciplínách, ale třikrát pro něj finále skončilo neúspěchem – v závěrečné dvouhře nestačil na Petra Berana.

Beranův "zářez" byl jedním z mála úspěchů českých badmintonistů – jinak si medaile rozebrali především hráči z východní části České republiky. K medailové sbírce Sokola Klimkovic se přidali s řadou finálových a semifinálových umístění hráči z jihu Moravy, jehničtí Ludík či Bureš a židlochovická Srncová.

Zajímavostí břeclavského turnaje byl také návrat Kristýny Brunátové na kurty. Někdejší medailová rekordmanka mládežnických kategorií byla více než rok mimo hru vinou vážného zranění kolene. Po úspěšné operaci se nyní vrací do hry; při startu na divokou kartu spolu s Monikou Světničkovou dosáhly na čtvrtfinále.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Somerlík, Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) – Martin Ludík, Veronika Pěčková (Sokol Veselý Brno Jehnice, Badminton Přerov) 21:15 21:15
čtyřhra chlapců: Jan Somerlík, Michal Vašátko (Sokol Klimkovice) – Jiří Bureš, Martin Ludík (Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:10 21:10
čtyřhra dívek: Dominika Budzelová, Pavlína Vacková (Sokol Klimkovice, Sokol Dobruška) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) 21:9 15:21 22:20
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Martin Ludík (Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:17 21:13
dvouhra dívek: Dominika Budzelová – Tereza Švábíková (obě Sokol Klimkovice) 21:13 21:12

Autor: Tomáš Krajča [25.11.2012]