O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

GPA U15: tři vítězství pro Dominiku Budzelovou

Svou dominanci nad žákovskou kategorií potvrdila v Břeclavi na druhém republikovém turnaji GPA U15 klimkovická Dominika Budzelová. Jako nejúspěšnější hráčka turnaje si odváží z moravské metropole tři zlaté.

Nejsuverénnější bylo vítězství Budzelové ve dvouhře dívek. Při neúčasti konkurentek Světničkové či Zelinkové nedala Dominika vesměs mladším soupeřkám šanci, turnajem prošla beze ztráty setu a postupně rozesmutnila Hadáčkovou, Pěčkovou, Krpatovou i ve finále svou oddílovou spoluhráčku Švabíkovou. Podobné bylo i vítězství dvojice Jan Somerlík-Dominika Budzelová ve smíšené čtyřhře: pouze v semifinále proti vítězům minulého GPA, Petru Beranovi a Báře Šimoníkové, museli klimkovičtí hrát tři sety, ve finále už pak ve dvou sadách přehráli pár Ludík-Pěčková. Nejnapínavější tak bylo vítězství ve čtyřhře dívek. Nemocnou Michaelu Zelinkovou zdatně nahradila Pavlína Vacková, po dvou výhrách v prvních kolech ale musely Budzelová s Vackovou vybojovat dva napínavé tříseťáky: v semifinále porazily dvojici Slatinská-Šimoníková 21:15 v rozhodující sadě, ve finále proti Terezám Járové a Švabíkové došlo dokonce na skóre 22:20.

Vynikající bilanci hráčů Klimkovic ještě vylepšili ve čtyřhře chlapců Jan Somerlík a Michal Vašátko, kteří si ve finále poradili s brněnskou dvojicí Jiří Bureš-Martin Ludík. A právě Martin Ludík byl možná nejsmutnějším hráčem po skončení finálového dne: hrál totiž o vítězství ve všech disciplínách, ale třikrát pro něj finále skončilo neúspěchem – v závěrečné dvouhře nestačil na Petra Berana.

Beranův "zářez" byl jedním z mála úspěchů českých badmintonistů – jinak si medaile rozebrali především hráči z východní části České republiky. K medailové sbírce Sokola Klimkovic se přidali s řadou finálových a semifinálových umístění hráči z jihu Moravy, jehničtí Ludík či Bureš a židlochovická Srncová.

Zajímavostí břeclavského turnaje byl také návrat Kristýny Brunátové na kurty. Někdejší medailová rekordmanka mládežnických kategorií byla více než rok mimo hru vinou vážného zranění kolene. Po úspěšné operaci se nyní vrací do hry; při startu na divokou kartu spolu s Monikou Světničkovou dosáhly na čtvrtfinále.

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Jan Somerlík, Dominika Budzelová (Sokol Klimkovice) – Martin Ludík, Veronika Pěčková (Sokol Veselý Brno Jehnice, Badminton Přerov) 21:15 21:15
čtyřhra chlapců: Jan Somerlík, Michal Vašátko (Sokol Klimkovice) – Jiří Bureš, Martin Ludík (Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:10 21:10
čtyřhra dívek: Dominika Budzelová, Pavlína Vacková (Sokol Klimkovice, Sokol Dobruška) – Tereza Járová, Tereza Švábíková (Astra Praha, Sokol Klimkovice) 21:9 15:21 22:20
dvouhra chlapců: Petr Beran (Sokol Křemže) – Martin Ludík (Sokol Veselý Brno Jehnice) 21:17 21:13
dvouhra dívek: Dominika Budzelová – Tereza Švábíková (obě Sokol Klimkovice) 21:13 21:12

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.11.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

iBod a Sparing GPA: Memoriál Konstantina Holobradého

 Přijďte se podívat na celostátní turnaj Grand Prix A dospělých o víkendu 13.-15. listopadu v hale ZŠ Vinoř - Prachovická 340. V akci uvidíte hráče ze špičky republikového žebříčku, po celou dobu turnaje je vstup do haly zdarma.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Letní olympiáda dětí a mládeže: tři výhry Cristiana Savina

Plzeň hostila v minulém týdnu hry Letní olympiády dětí a mládeže, ve kterých spolu soupeřili sportovci různých krajů ČR. Na program se vůbec poprvé dostal i badminton, v turnaji žáků byl nejúspěšnější se třemi zlatými medailemi ...

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

GPA U19: turnaji vládli Lukáš Holub a Filip Budzel

Poslední celostátní turnaj juniorů hostilo o víkendu Podolí u Brna. Se ziskem dvou zlatých medailí si nejlépe vedli dva hráči, kteří už v juniorské kategorii končí – Lukáš Holub a Filip Budzel.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS