O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Falco Cup: nejlepší žáci jsou ze severu Čech

V tradičním turnaji regionálních výběrů do 15 let se v konkurenci šesti týmů prosadili k vítězství hráči severních Čech. U příležitosti jubilejního 20. ročníku turnaje vyhodnotili pořadatelé i celkově nejúspěšnější týmy.

Prahu zastavilo zranění, ve finále sever zvítězil nad západem

Turnaj, kterého se zúčastnilo šest celků ve složení 2 chlapci a 2 dívky, se hrál nejprve skupinovým systémem. V jednom utkání se přitom hrálo po jednom zápasu v každé disciplíně: dvouhra chlapců i dívek, čtyřhra chlapců i dívek a na závěr mix. Ve skupině A si první místo zajistil Výběr Prahy, který za sebou po těsné výhře 3:2 nechal Západní Čechy, poslední skončil výběr Východních Čech. Ve skupině B si také po výsledku 3:2 Jižní Morava poradila se Severními Čechy, ty obsadily druhé místo. Na třetí příčce skončil tým SBC Středočeského kraje.

V zápase o konečné páté místo středočeský výběr porazil východočeské družstvo tvořené výhradně hráči z Dobrušky. Semifinálové duely proti sobě svedly Prahu a Severní Čechy, druhé utkání pak Západní Čechy a Jižní Moravu. Postup do finále si vybojovali Západočeši díky převaze v chlapecké části družstva a vítězství sehraného mixu Vatashchuk-Pistulka nad párem Bureš-Světničková ve třech setech. Dramatické bylo i první semifinále: Praha v něm vzdorovala favorizovanému domácímu výběru. Za stavu 2:2 se hrál rozhodující mix mezi páry Dokládal-Slatinská na straně domácích a Havlena-Ausbergerová na straně hostů. Zápas ale ukončilo za stavu 20:18 pro Prahu v prvním setu zranění kolene – Jan Havlena si po špatném dopadu poškodil postranní vazy a musel tedy odstoupit.

Pražané přesto v oslabené sestavě nastoupili do utkání o bronz a dokázali v něm nejtěsnějším poměrem 3:2 porazit Jižní Moravu. Naopak finále mezi Severními Čechy a Západními Čechy bylo jednoznačnou záležitostí – domácí tým vyhrál všech pět utkání a mohl se radovat z titulu přeborníků v kategorii U15, pěkných pohárů a řady cen. Sestava vítězného celku: Ondřej Klimeš, Roman Dokládal, Jana Slatinská a Ilona Mikézová.

Protože se jednalo o jubilejní 20. ročník turnaje regionálních výběrů do 15 let, připravili pořadatelé i vyhodnocení nejúspěšnějších týmů za celou historii turnaje. Třetím nejlepším celkem za posledních 20 let se stala Praha, na druhém místě se umístil letos nepřítomný tým Jižních Čech a dlouhodobě nejúspěšnější jsou hráči Severních Čech.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [03.06.2012]

Diskuze k článku

12.06.2012 13:33
Tomáš Krajča
Díky za upozornění, opraveno. T
03.06.2012 23:35
martin
Zdravím, jen upozornění na malou chybu - píšete ... Semifinálové duely proti sobě svedly Prahu a Střední Čechy ... Má tam být Severní Čechy. Jinak OK.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Nations to Nations: čeští žáci na čtvrtém místě

Nepopulární bramborová medaile zbyla na český výběr do 13 let na mezinárodním turnaji v maďarské Pécsi. V konkurenci osmi účastníků si naši nejmladší hráči vedli statečně a jen těsně přišli o stupně vítězů.

Navštívili jsme: Tipsport Aréna

V rozlehlém sportovním areálu Tipsport Arény v Liberci se vedle hokejového stadionu Bílých tygrů nachází také badmintonová hala. Jasně oranžové kurty nám poskytly průměrný zážitek.

Navštívili jsme: LTK Liberec

Liberecký tenisový klub provozuje badmintonovou halu se čtyřmi kurty. V příjemném prostředí poblíž zoologické zahrady jsme si dobře zahráli, ale byla nám trochu zima...

International preShow: české medailové úspěchy

Na Slovensku se konal ve dnech 16.-18. října mezinárodní turnaj mládeže do 13 let International Badminton preShow. Čeští badmintonisté si ze slovenské, maďarské, ukrajinské či chorvatské konkurence odvezli také několik medailí.

RSL Cup: mezinárodní turnaj U15 vyhráli Dánové

Český Krumlov hostil o víkendu 7.-8. června mezinárodní klání. Turnaje RSL CUP se zúčastnil tucet týmů, v konkurenci klubů z ČR, Slovenska, Maďarska, Nizozemí, Slovinska či Neměcka zvítězili dánští badmintonisté z Roskilde.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS