O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: přijďte se podívat na hvězdy z Indonésie

Nový extraligový ročník slibuje velkou podívanou. Na domácích palubovkách uvidíme přední české hráče v čele s Petrem Koukalem, Janem Fröhlichem či Janem Vondrou. Ale chybět nebudou ani zahraniční hvězdy, zejména ty z Indonésie...

Co všechno nás v prvních kolech čeká? Týmy konečně odhalí finální podobu svých sestav a také ambice. O titul by se letos měla poprat čtveřice celků. Největší ambice má loňský a předloňský mistr, tým Sokol Veselý Brno Jehnice, který na poslední chvíli namísto čínské singlistky Wang Linling angažoval posilu zvučného jména z Indonésie. Febby Angguni se tak zařadí vedle Megawati Gustiani Sari a Vikiho Indry Okvany, kteří už tradičně hájí barvy Benátek nad Jizerou, a stane se další hvězdou, na niž mohou diváci chodit ve velkém počtu: podobně kvalitních hráčů u nás skutečně mnoho neběhá... V kádru Brna dále najdeme reprezentační dvojici Lucie Havlová – Alžběta Bášová, Petra Koukala, Jakuba Bitmana, Stanislava Kohoutka, Jarolíma Vícena či talentovaného Adama Mendreka.

Velkým konkurentem Brňanů budou tradičně hráči BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Vedle již zmíněné dvojice se budou Středočeši opírat o výkony české singlové dvojky Jana Fröhlicha, který se po letech strávených jako hrající trenér ve Švýcarsku vrací domů. Velkou posilou v ženské části družstva je zase Hana Milisová, která doposud působila v Rakousku, a kádr zkvalitní i ústecký Jan Vitvera.

Vodami v popředí tabulky by rády míchaly i týmy Sokol Meteor Praha Radotín a Sokol Dobruška. Meteor posílil a nabídne zejména špičkové debly: v jeho kádru najdeme sehranou dvojici Josef Rubáš – Jaroslav Sobota a nově také pár René Neděla – Martin Herout; vedle toho je stabilní oporou Pražanů mistr ČR ve čtyřhře Pavel Drančák. Dobruška bude spoléhat na umění bratří Tomáše a Ondřeje Kopřivových, tradičně pak hledala posily také na Slovensku – odsud přichází vynikající singlista Michal Matějka.

Ostatní týmy budou bojovat o možnost účasti v play-off či udržení soutěže. Nováčky jsou BaC Esiko Kladno, které nahradilo administrativně Meteor B, a SK Prosek Praha – vítěz západní skupiny 1. ligy. Tradičním účastníkem domácí nejvyšší soutěže je Slavia TU Liberec, Astra ZM Praha doplní počet na osm týmů a nabídne sympaticky partu vlastních mladých odchovanců.

Pojďte se spolu s BadmintonWebem podívat na program prvního extraligového kola. Pokusili jsme se odhadnout, jak se jednotlivé zápasy budou vyvíjet – pokud máte jiný názor, není nic snazšího, než se zapojit do tipovačky a vyzkoušet si, zda jste byli realitě blíže, nebo ne...

Sokol Veselý Brno Jehnice – SK Prosek Praha

BadmintonWeb.cz tipuje: Ve víkendovém programu není jednoznačnějšího střetnutí. Brno má na své straně neporovnatelně vyšší rozpočet, hráčskou kvalitu a navíc výhodu domácího prostředí. Prosečtí odejdou poražení 0:8.

Slavia TU Liberec – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou

BadmintonWeb.cz tipuje: Také liberečtí mají těžký vstup do extraligové sezóny. Hosté z Benátek mají vyrovnanou a velkými jmény nabitou sestavu. Při svém vítězství mohou ztratit nejvýše jeden bod: pravděpodobný výsledek je tedy 1:7.

Sokol Meteor Praha Radotín – BaC Esiko Kladno

BadmintonWeb.cz tipuje: Pikantní duel Meteoru proti hráčům svého někdejšího ligového "béčka" ovládnou domácí. Při výsledku 6:2 ztratí body ve dvouhře žen a třetí dvouhře mužů.

Sokol Dobruška – TJ Astra ZM Praha

BadmintonWeb.cz tipuje: Omlazený tým Astry bude čelit "zkoušce ohněm" na horké půdě v Dobrušce. Nejpravděpodobnějším výsledkem zajímavého utkání je vítězství domácích 5:3 po dramatickém průběhu a několika třísetových zápasech.

SK Prosek Praha – BaC Esiko Kladno

BadmintonWeb.cz tipuje: Pro domácí jeden z klíčových zápasů v boji o udržení. Pohled na soupisky ale přesto Pražanům příliš nadějí nedává: Kladnu podlehnou jednoznačně poměrem 1:7.

Sokol Dobruška – Sokol Veselý Brno Jehnice

BadmintonWeb.cz tipuje: Dobruška hraje v úvodním kole dvakrát doma, ale v zápase s úřadujícími mistry jí to nebude nic platné. Brno zvítězí jednoznačně 7:1, bod domácímu týmu zachrání v deblu bratři Kopřivové.

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou – Sokol Meteor Praha Radotín

BadmintonWeb.cz tipuje: Jedno z nejkvalitnějších a nejzajímavějších utkání víkendu je pro otazníky v sestavě Meteoru obtížně předvídatelné. Sázíme tedy na výhodu domácího prostředí a poctivou přípravu benáteckých, kteří zvítězí 5:3.

TJ Astra ZM Praha – Slavia TU Liberec

BadmintonWeb.cz tipuje: Důležité utkání, které může napovědět, kdo se podívá do play-off, a kdo bude hrát v extralize o záchranu. Domácí požene početné publikum, ale budou se muset spokojit s remízou 4:4.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Memoriál P. Sima: Indonésané nechali českou konkurenci za sebou

Posledním vrcholným turnajem dospělých na domácí scéně bylo Grand Prix A v Liberci – Memoriál Petra Sima. Velmi dobře obsazený turnaj ukázal sílu asijského badmintonu. Ačkoliv ne vždy bez obtíží, dokázali dva indonésští ...

Cizinci v Česku: neporazitelní Asiati a kolonie Slováků

Stejně jako startují čeští hráči v zahraničí, také domácí oddíly pravidelně vítají posily z jiných zemí. Převažují – logicky – Slováci, ale v kádrech ligových družstev najdeme i dvojici Indonésanů, anebo čínskou rodačku z Polska. ...

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Český badminton: kdo je u nás nejlepší?

Prostá otázka – a zdaleka ne snadná odpověď. Kdo je u nás nejlepší v badmintonu? Nejvýše na světovém žebříčku jsou Petr Koukal, Kristina Ludíková a bratři Ondřej a Tomáš Kopřivovi. Mezi individualitami u nás dále vyčnívají ...

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...

Můj první turnaj: když si hrají děti

Nedávný Mezinárodní den dětí (každoročně se slaví 1. června) obrátil alespoň na chvíli pozornost lidí k těm nejmenším občanům. Mezi řadu společenských a sportovních akcí se zařadil také Turnaj minižáků, pořádaný oddílem Astra ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!