O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

1. kolo extraligy: favorité přesvědčivě vítězili

V sobotu 15. října odstartovala svým prvním kolem nejvyšší domácí soutěž družstev. Přesvědčivé výhry si na úvod připsali favorité: týmy Brna, Benátek, Meteoru i Dobrušky.

Nejvyšší domácí soutěž odstartovala zápasy, které měly jasné favority. Několik překvapení v sestavách týmů, o nichž fanoušci dopředu nevěděli, nebo se o nich dozvěděli na poslední chvíli, nezměnilo nic na tom, že si tři body do tabulky připsaly celky Brna, Benátek, Meteoru a Dobrušky.

Sokol Meteor Praha Radotín – BaC Esiko Kladno 6:2

Hned první duel víkendu byl docela pikantní. Postavily se proti sobě totiž týmy, které se dobře znají, ačkoliv je Kladno extraligovým nováčkem. Licenci totiž Středočeši koupili od rezervy pražského Meteoru, a na hostování získali řadu jeho hráčů. Že se povedlo posílit dobře, ukázal i přes porážku zápas s pražským celkem na půdě tělocvičny ZŠ ve Vinoři. Domácí byli suverénní v párových disciplínách: body získal jejich elitní mix Pavel Drančák – Hana Kollarová i sehrané debly Josef Rubáš – Jaroslav Sobota a Martin Herout – René Neděla. Na 4:0 uzavřel skóre párovek ženský debl mezi dvojicemi Titěrová-Milisová na straně domácích a Erbenová-Vacková na straně hostů.

Ve dvouhrách už dominance Meteoru nebyla tak patrná. René Neděla na "jedničce" sice zdolal Marka Tellera a Eva Titěrová přehrála Martinu Vackovou, domácí ale ztratili body za druhou a třetí pánskou dvouhru, když Ivo Stoklas podlehl Jaroslavu Holečkovi a Pavel Mečár nestačil na Michala Severu. Kdo ví, zda nebude Meteor právě rozhodnutí "pustit" Severu na hostování později litovat...

BadmintonWeb.cz tipoval: Tady jsme byli takřka dokonale přesní. Výsledek 6:2 nakonec ale nezařídila dvouhra žen a třetí dvouhra mužů, ale druhá a třetí dvouhra mužů. Kosmetický detail ;-)

VSK Slavia TU Liberec – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou 1:7

Zápas Liberce proti Benátkám zahajoval stejně jako loni extraligový ročník. A stejně jako loni benátečtí bez obtíží potvrdili úlohu favorita. V sestavě s indonéskou dvojicí a čerstvými posilami Janem Fröhlichem či Hanou Milisovou prakticky neměli slabé místo. Čestný bod libereckého týmu získala ve dvouhře Ivana Kubíková – talentovaná slovenská hráčka porazila ve třech setech Kateřinu Tomalovou. Ještě jeden set dokázali získat ve čtyřhře Rostislav Peníška s Mirkem Šídou, když potrápili dvojici Jan Fröhlich – Petr Jelínek. Zbylé zápasy už ale skončily jednoznačně ve dvou setech, body na benátecké "tablo" připisovali Viki Indra Okvana a Gustiani Sari Megawati v mixu, Megawati s Tomalovou v deblu, Petr Martinec a Viki Indra Okvana v první čtyřhře a singlisté Jan Fröhlich, Petr Jelínek a Jan Vitvera.

BadmintonWeb.cz tipoval: I zde se nám podařilo odhadnout přesně výsledek 1:7. Jediné zaváhání benáteckého týmu přišlo ve dvouhře žen, kde dostala šanci Kateřina Tomalová – kdyby chtěli hosté hrát na "kanára", mohli postavit ještě silnější složení...

Sokol Veselý Brno Jehnice – SK Prosek Praha

V brněnské Yonex Aréně se odehrál papírově i reálně nejjednoznačnější zápas extraligového víkendu. Proti sobě se postavil dvojnásobný mistr a celek nabitý domácími i zahraničními hvězdami – a tým nováčka nejvyšší soutěže, navíc postavený výhradně z vlastních odchovanců. Prosek přijel ke všemu oslaben o Filipa Stádníka, který se léčí ze zápalu plic. Před zhruba dvěma desítkami diváků dotáhli domácí během dvou hodin utkání k jednoznačné výhře 8:0.

Bodově se na vítězství Brna podíleli singlisté Petr Koukal (v pohledném i vtipném utkání porazil Michala Svobodu), Jakub Bitman, Jarolím Vícen (kterého nezastavilo ani odřené koleno v zápase s Tomášem Krajčou) a Lucie Havlová, druhou polovinu úspěchu pak přinesly páry Lukasz Moren – Jakub Bitman, Stanislav Kohoutek – Petr Koukal, Lucie Havlová – Alžběta Bášová a Lukasz Moren – Alžběta Bášová.

BadmintonWeb.cz tipoval: Jasné vítězství domácích 8:0 nebyl příliš odvážný tip. Prosečtí bojovali, ale kvalita byla jednoznačně na straně soupeře, a tak si z Brna neodvezli ani jeden set.

Sokol Dobruška – TJ Astra ZM Praha 6:2

Zápas, který mohl napovědět o ambicích obou týmů, vyšel lépe celku Dobrušky. Klíčové pro domácí je, že se podařilo udržet všechny opory včetně Michala Matějky či bratří Kopřivových. Hosté složili sestavu z vlastních odchovanců a mohou v soutěži hrát roli černého koně.

V utkání se Dobruška mohla spolehnout na pánské dvouhry: bod přinesl Matějka na jedničce, Tomáš Kopřiva na dvojce i jeho bratr Ondřej na trojce. Singlovou bilanci "zkazila" pouze Petra Hofmanová, která na tři sety vzdorovala Tereze Lajdové, ale nakonec naší přední juniorce podlehla.

Právě jeden bod vybojovala Astra také v párových disciplínách, a opět v tom měly prsty její ženy, když Tereza Lajdová společně s Eliškou Maixnerovou přehrály dvojici Hofmanová-Křížková. Dobruška má výhodu v možnosti postavit kvalitní pánské debly – na jedničce Matějka a Smrek, a na pozici až druhé čtyřhry bratři Kopřivové; oba tyto páry přinesly vítězství, stejně tak i mix Smrek-Křížková.

BadmintonWeb.cz tipoval: Správně jsme odhadli výhru dobrušského týmu, ale očekávali jsme mnohem vyrovnanější průběh. Astra ztrácela především v mužské části sestavy, spolehnout se mohla na výbornou Terku Lajdovou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [16.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

ME klubů: Benátky došly mezi osm nejlepších

Ve francouzském Tours probíhalo od 10. do 14. června mistrovství Evropy klubů. Český zástupce, BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz., došel i v oslabené sestavě do čtvrtfinále.

Falco Cup: tým Prahy zvítězil potřetí v řadě

Liberec hostil o víkendu 7.-8. června tradiční turnaj regionálních výběrů do 15 let. Z vítězství se už potřetí v řadě radoval tým Prahy, který tak získal do svého držení dříve putovní pohár.

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o tituly hráči nad 35 let

Poprvé jako oficiální akce ČBaS proběhlo v sobotu 2. května v Dobřanech MČR seniorů – mistrovství hráčů nad 35 let.

Memoriál Petra Sima: překvapení v mixu na GPA dospělých

Poslední turnaj GPA dospělých v letošní sezoně hostil tradičně Liberec. Vítězi memoriálu Petra Sima se ve dvouhrách stali Hana Milisová a Adam Mendrek, překvapivější výsledky přinesly ale párové disciplíny, a zejména mix.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS