O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Extraliga: drama v Jablonci odsoudilo k sestupu Prosek

V závěrečném kole základní části extraligy se rozhodlo o prvním sestupujícím – tím je celek SK Prosek Praha, který v napínavém utkání pouze remizoval na půdě Slavie TU Liberec. V dalších utkáních si favorité připsali očekávaná vítězství.

VSK Slavia TU Liberec – SK Prosek Praha 4:4

Karty před utkáním dvou posledních celků tabulky byly rozdány jasně. Pokud zvítězí hosté z Prahy, dostanou se na sedmou příčku zajišťující účast v baráži o extraligovou příslušnosti i v následujícím ročníku. Libereckým stačila i remíza k tomu, aby odsoudili Prosek k sestupu. V jabloneckém tenisovém centru Břízky se mezi 17. a 20. hodinou odehrálo drama, které bavilo i několik desítek diváků až do samého závěru. Prosečtí začali výtečně výhrou dvojice Stádník-Kykalová v mixu. Liberečtí srovnali díky Peníškovi s Hobzikem po třech setech. Ale i v dalším vývoji měli navrch hosté: zkušená dvojice Kykalová-Pražáková dokonale zaskočila slovenské posily Liberce Kubíkovou a Bobrovskou. A když si Stádník a Svoboda poradili s párem Slatinský-Šída, vedl Prosek už 3:1.

Souběžně rozehráli své zápasy mužské dvojky a ženy ve dvouhře. Rostislav Peníška jednoznačně přehrál proseckého Petra Čermáka – ale Ivana Kubíková podlehla podobným rozdílem Dianě Pražákové. Stav 2:4 z pohledu domácích, kteří tak nutně potřebovali zvítězit ve dvou zbývajících dvouhrách. Trojky obou týmů, Mirko Šída na domácí a Tomáš Krajča na hostující straně, spolu odehrály pouze dva sety, liberecký hráč povolil pražskému soupeři jen 16 a 15 bodů. Ale zápas mezi Ondřejem Králem (Liberec) a Michalem Svobodou (Prosek) se protáhl až do rozhodující sady. Za bouřlivého povzbuzování obou táborů se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, vyhecovaný zápas přinesl rozuzlení až za stavu 17:17 – po dvou chybách Svobody šel do vedení Král. Povedená smeč znamenala snížení, ale další dva body pro libereckého hráče ukončily více než tříhodinové utkání.

BadmintonWeb tipoval: i díky osobní participaci na utkání byl tip BadmintonWebu založen na znalosti sestavy hostujícího celku – k námi očekávaným třem bodům ze dvouhry a čtyřhry žen a prvního deblu mužů přidali prosečtí ještě vítězství v mixu a dosáhli na remízu; ke kýženému vítězství pak měli blízko ve dvou třísetových zápasech.

TJ Astra ZM Praha – BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou 0:8

Družstvo ze Zahradního Města hostilo jednoho z favoritů soutěže a benátečtí si poradili i přes absenci dvou klíčových hráčů Jana Fröhlicha a Megawati Gustiani Sari. Domácí bojovali a v řadě zápasů dosáhli na zajímavý bodový stav – neuhráli proti silnému soupeři ale ani set. Ve dvouhrách Kurz nestačil na Jelínka, Kočí podlehl Vitverovi a Zahrádka Okvanovi, Lajdová nestačila na Tomalovou. Nejjednoznačnější průběh měly první debl mužů a debl žen – Zahrádka s Holcem v nich prohráli s Jelínkem a Provazníkem, Lajdová s Maixnerovou nestačily na Milisovou a Tomalovou. V mixu Kurz s Maixnerovou podlehli Provazníkovi a Milisové, dvojice Kočí-Netík na druhé čtyřhře pak nestačila na Martince a Okvanu.

BadmintonWeb tipoval: ve svém tipu jsme odhadli očekávané vítězství Benátek, očekávali jsme ale, že Tereza Lajdová ve dvouhře zaskočí Kateřinu Tomalovou. Klimkovická posila středočeského družstva ale domácí bojovnou singlistku tentokrát „udržela na uzdě“ a nepokazila tak hostům čistý štít.

BaC Esiko Kladno – Sokol Veselý Brno Jehnice 0:8

Také kladenští nebyli v utkání s dvojnásobným mistrem favority. A podobně jako Astra, i když soupeře zlobili, na bod to tentokrát nestačilo. Blízko, blizoučko k němu měla Martina Vacková, jež ve dvouhře žen trápila Lucii Havlovou až do koncovky třetího setu, ten ale ztratila poměrem 20:22. V ostatních zápasech se žádné překvapení nekonalo – Koukal rozstřílel Tellera, Bitman přehrál Holečka a Mendrek ukázal formu výhrou nad Severou. V párových disciplínách domácí Teller a Hošek podlehli českopolskému páru Moren-Bitman, Vacková s Erbenovou prohráli s Havlovou a Bášovou, Skrčený s Erbenovou ztratili dvě koncovky mixu proti páru Moren-Bášová a Skrčený se Severou sice vzali set dvojici Koukal-Kohoutek, další dva už si ale brněnský pár pohlídal.

BadmintonWeb tipoval: tady byl náš tip na vítězství Brna 8:0 úplně přesný. Netrefili jsme se ale do nejsilnějších disciplín. Namísto ženského deblu a třetí dvouhry mohlo Kladno bodovat v singlu žen a druhé čtyřhře.

Sokol Meteor Praha Radotín – Sokol Dobruška 5:3

Domácí družstvo bylo v sokolském souboji mírným favoritem. Hosté spoléhali zejména na aktuální dobrou formu bratrské dvojice Tomáše a Ondřeje Kopřivových – a ti ji skutečně ukázali. Společně získali bod v deblu proti zkušenému páru Herout-Neděla, každý zvlášť pak vybojovali bod i ve dvouhře. Tomáš porazil Nedělu, Ondřej pak z Malajsie se navrátivšího Maxe Korenyho. Další body už ale dobrušský tým ve Vinoři nevyválčil – Matejka podlehl na jedničce Vondrovi, Hofmanová nestačila na Titěrovou, Sobota a Rubáš porazili slovenskou dvojici Matejka-Smrek, Titěrová s Kollarovou zdolaly Křížkovou a Hofmanovou a v nejdramatičtějším zápase mixu na tři sety Drančák a Kollarová porazili Smreka a Křížkovou.

BadmintonWeb tipoval: opět zcela přesný tip – odhadli jsme jak výsledek 5:3, tak i fakt, že se Dobruška opře o body získané bratry Kopřivovými. Jen průběh mohl být ještě o něco dramatičtější – vinořské publikum vidělo jen málo třísetových utkání.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [29.01.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Turnaj šesti měst: vítězní hráči pražské Astry

O víkendu se na Zahradním Městě konal mezinárodní Turnaj šesti měst. Z českých účastníků si nejlépe vedla domácí Astra Praha, která v turnaji zvítězila.

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tomáš Krajča

Trenér II. třídy a absolvent mezinárodního školení Badminton Europe Summer School; hlavní trenér mládeže v oddílu SK Prosek Praha, trenér pražského Regionálního sportovního centra. Naučte se správnou techniku úderů, pohyb po ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS